Budowa domu - porady – lista artykułów
DOMY TANIE W BUDOWIE - prostota, standard, tempo!
Domy tanie w budowie mają zwartą bryłę, standardowe rozwiązania konstrukcyjne, najprostsze wyposażenie instalacyjne i skromne wykończenie. Te najtańsze są także niewielkie, ale przez to nie spełniają oczekiwań wszystkich inwestorów. Duży czy lepiej wyposażony dom jest często koniecznością życiową wynikającą z uwarunkowań rodzinnych, względów zdrowotnych albo specyficznej pracy. Zawsze jednak istnieje możliwość różnicowania kosztów w przestrzeni określonej warunkami brzegowymi.
Mieszkanie dla Młodych – wygodnie i funkcjonalnie na 50 metrach
Tylko 2 dni zajęło wykorzystanie ostatniej puli środków z programu Mieszkanie dla Młodych. Czas na kolejne etap na drodze po wymarzone „M” - jak urządzić kilkudziesięciometrowe mieszkanie, by było w pełni wygodne i funkcjonalne?
Co mozna zmienić w domu jednorodzinnym, aby podnieść komfort życia mieszkańcom?
Miejsce, w którym mieszkamy i spędzamy większą część naszego życia, powinno zapewniać przede wszystkim komfort i zdrowe warunki użytkowania przestrzeni. Zbyt niska, bądź zbyt wysoka temperatura, nieodpowiednia wilgotność pomieszczeń czy nieefektywna wentylacja to tylko niektóre czynniki, które w niekorzystny sposób wpływają na nasze samopoczucie.
Jakie zmiany lokatorskie warto wprowadzić w projekcie mieszkania od dewelopera?
Projekt mieszkania, które kupujemy od dewelopera nie zawsze w stu procentach spełnia nasze oczekiwania. Zdarza się, że nasza wizja rozmieszczenia ścian działowych, umiejscowienia drzwi wewnętrznych czy urządzeń sanitarnych w łazience jest odmienna od koncepcji architekta. Chociaż plan mieszkania jest z góry ustalony, mamy możliwość dokonania w nim zmian aranżacyjnych. Kiedy najlepiej je wprowadzać, tak aby zminimalizować koszty ewentualnych poprawek? Co wchodzi w ich zakres? I dlaczego warto zdecydować się na takie modyfikacje?
Siedem kroków do udanego remontu
Remont domu to nie lada wyzwanie. Na szczęście w dużych miastach, takich jak Wrocław, bardzo łatwo go przeprowadzić ze względu na mnogość ekip budowlanych działających na terenach całego miasta. Podpowiadamy, jak skutecznie zaplanować modernizację mieszkania!
Jak zmiany klimatu wpływają na budowę współczesnych domów
Białe święta Bożego Narodzenia już za kilka lat mogą być wyłącznie miłym wspomnieniem. Szybkie i odczuwalne zmiany klimatyczne, jakich jesteśmy świadkami sprawiają, że do kwestii budowy domu powinniśmy podejść jak do długoterminowego planu. Wzrost średniej temperatury, duża ilość opadów czy częstsze występowanie gwałtownych zjawisk atmosferycznych to tylko niektóre z tych, które należy wziąć pod uwagę.
Komu powierzyć budowę wymarzonego domu - gdzie szukać sprawdzonych wykonawców?
Decyzja o budowie domu to jedna z najważniejszych decyzji w życiu i zarazem jedno z najbardziej angażujących przedsięwzięć – zarówno pod względem emocjonalnym, jak i finansowym. Gdy budujemy dom, szukamy zaufanych i sprawdzonych fachowców, którzy pomogą nam urzeczywistnić nasze marzenia o idealnym miejscu na Ziemi. Jakimi cechami powinien odznaczać się dobry fachowiec? Na co powinniśmy zwrócić uwagę, gdy szukamy pracowników, którym chcemy powierzyć tak ważne zadanie?
Czy budowa domu zimą to dobry pomysł?
Większość inwestycji budowlanych zazwyczaj rozpoczyna się i kończy wiosną lub latem. Co jednak w sytuacji, gdy prace muszą przedłużyć się na zimowe miesiące? Okazuje się, że stawianie budynku zimą wcale nie jest takie niekorzystne, choć wymaga nieco dokładniejszego przygotowania. Zobacz, na czym ono polega.
Garaż połączony z domem, czy oddzielny, które rozwiązanie wybrać?
Obecnie prawie nikt nie wyobraża sobie życia bez samochodu, dlatego warto zastanowić się nad wybudowaniem dla niego garażu. Może on być zlokalizowany w bryle budynku albo obok domu. Wybór zależy m.in. od wielkości posesji oraz indywidualnych preferencji. Na co zwrócić uwagę decydując się na projekt domu z wbudowanym garażem, a na co, gdy ma być osobnym budynkiem?
Budowa domu ekologicznego - najważniejsze elementy w projekcie
Od 30 do nawet 50 tys. złotych brutto mogą otrzymać inwestorzy planujący budowę ekologicznego domu – wynika z danych przedstawionych przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Częściowy zwrot kosztów, coraz powszechniejsza w Polsce troska o środowisko naturalne, a także perspektywa niższych rachunków za ogrzewanie powodują, że w kraju coraz chętniej stawia się domy ekologiczne. Czym się wyróżniają? Na co trzeba zwrócić uwagę w trakcie ich budowy? Zobacz, które elementy domu składają się na ekologiczny dom.