Budowa domu - porady – lista artykułów
Nowoczesna termomodernizacja budynku to nie tylko ocieplenie ścian ale również: okna, drzwi, pompa ciepła, fotowoltaika
Wiele budynków mieszkalnych w Polsce nie spełnia standardów w zakresie energooszczędności. Część z nich to „wampiry energetyczne”, czyli obiekty zużywające najwięcej energii. Rozwiązaniem, które poprawia komfort użytkowania budynków i pozwala zaoszczędzić na ich ogrzewaniu jest dobrze wykonana termomodernizacja. Na czym polega ten proces i jako są jego kluczowe elementy?
Jaki wpływ na projekt mają wymiary oraz kształt działki?
Przed rozpoczęciem prac budowlanych potrzebujesz działki, na której postawisz swój przyszły dom. Jej parametry mają duży wpływ na projekt budynku, dlatego warto zwrócić uwagę na konkretne wymiary i kształt. Dlaczego jest to ważne?
Jak wybrać dobrą firmę remontowo-wykończeniową?
Zlecanie wykończenia mieszkania lub domu wiąże się z koniecznością nawiązania współpracy z firmą specjalizującą się w usługach tego typu. Rynek przedsiębiorstw wykończeniowych jest zróżnicowany, dlatego tak ważne jest świadome podjęcie decyzji.
Koszty budowy domu 2023 - wskazówki, analizy i porady. Dowiedz się więcej!
Dla wielu osób, budowa domu jest życiowym projektem, który wymaga nie tylko sporo czasu i energii, ale także znacznej ilości pieniędzy. Koszty budowy domu mogą być ogromne, a w 2023 roku stanowią one istotną kwestię dla przyszłych inwestorów. Celem tego artykułu jest przybliżenie, ile kosztuje budowa domu jednorodzinnego w 2023 roku, z uwzględnieniem różnorodnych czynników wpływających na ostateczne sumy.
Decyzja o budowie domu w tym roku może okazać się strzałem w dziesiątkę
W poprzednich dwóch latach budujący domy jednorodzinne przeżyli horror cenowy. Czy rok 2023 będzie lepszy? Eksperci GetHome.pl sprawdzili, czy ci, którzy planują budowę domu, powinni przyjąć w swoim kosztorysie margines bezpieczeństwa.
O jakich 3 zasadach zdrowego domu należy pamiętać podczas jego budowy?
Dom to miejsce, które powinno być dla nas bezpieczną przystanią, naszą prywatną kopalnią dobrej energii. Powinno, lecz w praktyce nie zawsze tak jest, a panujące w nim warunki nie sprzyjają dobremu samopoczuciu. Wiele zależy od naszych decyzji podjętych na etapie budowy lub gruntownego remontu domu, wybranych technologii i materiałów. Planując przyjazną przestrzeń mieszkalną, warto zatem pamiętać o tych zasadach!
Czym się charakteryzuje 5 popularnych metod prowadzenia budowy?
Prowadzenie budowy w Polsce podlega ściśle określonym przepisom prawa budowlanego, które regulują proces projektowania, wykonawstwa oraz nadzoru nad realizacją inwestycji. Metody prowadzenia budowy różnią się w zależności od skali projektu, rodzaju obiektu oraz dostępnych zasobów. Wybór odpowiedniej ma kluczowe znaczenie dla efektywnego przeprowadzenia procesu budowlanego zgodnie z obowiązującymi normami i standardami. Z biznesowego punktu widzenia, w każdym przypadku zasadne jest zatrudnienie inwestora zastępczego, który jako profesjonalista będzie dbał o interesy Inwestora na każdym etapie budowy.
Tradycyjne techniki budowlane spotykają nowoczesne projekty: Jak łączyć to co najlepsze?
W budownictwie występują obecnie różne trendy, które przekładają się na projektowanie domów coraz bardziej energooszczędnych, ekologicznych, stylowych i zarazem komfortowych w użytkowaniu. Wiele takich inwestycji powstaje przy wykorzystaniu nowoczesnych systemów budowy, jednak znaczna część wciąż opiera się na bardziej tradycyjnych technologiach. W przypadku niektórych projektów, połączenie innowacyjności z klasyką może przynieść szczególnie dobre efekty.
Dom 100 m2 - dlaczego to właśnie jego potrzebujesz?
Własny dom to marzenie wielu osób. Niestety budowa takiego obiektu wiąże się ze sporymi kosztami. Z tego względu coraz częściej szukamy sposobów na optymalizację wydatków. Jednym z popularnych rozwiązań jest dom parterowy 100 m2. Decydują się na niego osoby, którym zależy nie tylko na cięciu kosztów, ale również na komforcie i funkcjonalności. Takie domy sprawdzą się zarówno dla pary, kilkuosobowej rodziny, jak i seniora. Lista korzyści jest długa – zapraszamy do lektury!
Projekty domów z dużymi przeszklonymi oknami i drzwiami, otwarte na ogród coraz bardziej popularne
Jeśli chcemy w estetyczny i funkcjonalny sposób połączyć wnętrze swojego domu z ogrodem, to dobrym rozwiązaniem jest wykorzystanie dużych przeszkleń, w tym drzwi tarasowych. Zapewniają one integrację budynku z najbliższym otoczeniem, nieograniczony widok i dostęp naturalnego światła. Jednocześnie, dzięki zastosowaniu osłon okiennych, można kontrolować dopływ promieniowania słonecznego do pomieszczeń. Jak stworzyć dom otwarty na ogród?