Budowa domu - porady – lista artykułów
Dom dla pokoleń
Wymagania wobec projektu były jasno zdefiniowane: zarówno młodsze, jak i starsze pokolenia rodziny powinny mieszkać i pracować pod jednym dachem. Oprócz tego budynek miał posiadać elewację nie wymagającą konserwacji, oraz dawać szerokie spektrum możliwości użytkowania.
Czas na budowie
Czas od uzyskania finansowania (nierzadko w postaci potężnego kredytu) do wprowadzenia się do wymarzonego domu, to zwykle dla każdego inwestora bardzo stresujący okres.
Projekt domu na wąską działkę
Szukasz domu w zabudowie bliźniaczej dla 4-osobowej rodziny? Sprawdź projekt Ofelia. Zauroczy wszystkich, którzy marzą o nowoczesnej, jednak subtelnej stylistyce i równocześnie szukają domu, który będzie mógł powstać na wąskiej działce. Zainteresowany?
Wady i zalety domów szeregowych
Domy w zabudowie szeregowej mają swoich przeciwników, ale tez i zagorzałych zwolenników. Ci pierwsi, złośliwie nazywają je ,,domami w blokach”, drudzy zaś przekonują, że jest to świetna opcja na dużą przestrzeń za stosunkowo niskie pieniądze. Prawda, jak zawsze, leży gdzieś po środku. My postaramy się przedstawić Wam zarówno wady, jak i zalety domów szeregowych.
Jakie prace budowlane można wykonać zimą?
Nadejście zimy nie musi oznaczać przerwy w procesie budowlanym. Nie wszystkie prace nadają się jednak do przeprowadzenia w ciągu najzimniejszych miesięcy w roku.
Przytulny, nowoczesny dom
Stary dom musiał zmienić się nie do poznania, żeby przyjąć w swoje progi nowych domowników.
Lekarstwo na wysokie koszty remontów i konserwacji nieruchomości
Wiele firm, patrząc przez pryzmat chwilowych oszczędności rezygnuje z konserwacji budynków biurowych czy hal magazynowych. Na krótki okres jest to nawet opłacalne- firma nie traci płynności, a pieniądze, które teoretycznie mogły być wydane na drobne naprawy, pozostają na kontach bankowych. Jednak bardzo szybko takie decyzje potrafią się „mścić”, wracając ze zdwojoną siłą. Wtedy trzeba wydać znacznie więcej, dlaczego?141
Budujemy. Wykańczamy i... sprzątamy! [ARTYKUŁ SPONSOROWANY]
Tworzenie nowego miejsca pracy to proces, który trwa. Liczba zaangażowanych firm jest duża – odpowiedzialna za projekt, przygotowanie zaplecza, pozwolenia, a także sam proces budowy i wykańczania. Łatwo jest się pogubić, jednak efekt końcowy sprawia, że przedsiębiorcy robią co w ich mocy, by nowe miejsce pracy spełniało wszelkie normy. Jednak jak szybko można zacząć funkcjonować w biurze?
Bezpieczeństwo pracy na budowach
Chociaż powszechnie uważa się, że najbardziej niebezpieczną gałęzią przemysłu jest górnictwo, to dane statystyczne temu przeczą: w 2013 roku w górnictwie zginęło 18 osób, a w branży budowlanej - 70*. Liczba ta jednak wciąż maleje, ponieważ dane z 2008 roku mówią o 122 wypadkach śmiertelnych, a z 2012 - o 82. Można więc wysunąć wniosek, że świadomość pracodawców i pracowników w zakresie bezpieczeństwa pracy rośnie, jednak mimo poprawiających się statystyk, w wielu firmach wciąż nie są przestrzegane standardy BHP.