Budowa domu - porady – lista artykułów

Jakie domy buduje się w Polsce?

Murowany, o powierzchni nieprzekraczającej 150 m2, pokryty dachówką. Z analizy zapytań ofertowych pojawiających się na portalu Oferteo.pl wynika, że właśnie taki dom najczęściej budowali Polacy w 2013 roku.

Kilka cennych informacji o tym jak sprawdzić jakość przeprowadzanych prac na budowie [ARTYKUŁ SPONSOROWANY]

Budując dom pragniemy dołożyć wszelkich starań by wszystko było wykonane w jak najlepszym standardzie. W końcu jest to inwestycja na długie lata. Jeśli raz zostanie coś zrobione nie tak, będziemy to poprawiać przez długi czas.

Dlaczego nie opłaca się budować bez pozwolenia?

Nie bez powodu każdy planujący wybudowanie domu musi skompletować szereg dokumentów związanych z uzyskaniem pozwolenia na budowę. Niedopełnienie formalności dotyczących prowadzenia robót budowlanych jest przestępstwem w rozumieniu prawa i podlega surowej karze. Nielegalną budowę – w najgorszym wypadku – można przypłacić nakazem rozbiórki, karą pozbawienia wolności lub opłatą legalizacyjną sięgającą kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Nowe wcielenie tradycyjnego domu

Nowoczesne materiały, transparentna powłoka i starannie rozplanowane strefy funkcjonalne – dom w belgijskiej miejscowości Schoten nawet przy uważniejszym spojrzeniu wygląda jak współczesny budynek.

Wybrać fachowca z certyfikatem i nie żałować

Domowe remonty, takie jak chociażby położenie drewnianej podłogi, budzą wiele obaw, dlatego aby być spokojnym o efekt, wszelkie prace warto polecić profesjonalistom. Co więcej, zatrudnienie parkieciarza z prawdziwego zdarzenia uchroni nas przed ewentualnymi, bardzo kosztownymi problemami. Radzimy czym kierować się przy wyborze fachowcy i jakie korzyści daje wybór parkieciarza certyfikowanego.

Koszty budowy domu energooszczędnego

Koszt budowy domu energooszczędnego może być tylko 5 proc. wyższy niż budynku tradycyjnego. Dziś szacuje się, że wynosi on średnio 3300 zł/m2.

Prawidłowe tynkowanie od A do Z

Tynkowanie ścian jest jednym z kluczowych etapów podczas remontu lub budowy domu. Tynk ma za zadanie zabezpieczyć ściany przed szkodliwym działaniem wilgoci i ognia. Obecnie na rynku dostępnych jest kilkanaście rodzajów tynków zarówno wewnętrznych jak i zewnętrznych. Możemy wybierać pomiędzy tynkami gipsowymi, wapiennymi, cementowo – wapiennymi, mineralnymi, akrylowymi, glinianymi, silikatowymi, silikonowymi, dekoracyjnymi, mozaikowymi, silikonowo – akrylowymi. Przystępując do aplikacji tynku należy przestrzegać kilku zasad.

Poradnik Inwestora: Zanim wybudujesz dom...

W ostatnich miesiącach dużo mówiło się o zmianach, jakie nastąpiły w naszym kraju od czasu pierwszych wolnych wyborów w niemal każdej dziedzinie życia. Podsumowania dotyczą również budownictwa, które w tym czasie zdecydowanie przeszło metamorfozę. Można powiedzieć, że po latach wzlotów i upadków w sektorze mieszkaniowym, inwestorzy nauczeni na błędach, znacznie rozważniej budują i przede wszystkim zaczynają doceniać rozwiązania wysokiej jakości, trwałe, przyjazne dla środowiska oraz estetyczne.

Kompleksowa obsługa inwestora zastępczego, to strzał w 10

Pani Sylwia M. z Wrocławia wraz z mężem zdecydowała się na budowę domu jednorodzinnego z firmą wykonawczą. Porozmawialiśmy z nią o tym przedsięwzięciu.

Dom na start

Kupno własnego domu, szczególnie dla osób młodych, jest przeważnie sporym wyzwaniem finansowym. Co jednak możemy zrobić, by uwolnić się od wynajmowanego mieszkania, cieszyć się własną nieruchomością i mądrze zainwestować w swoją przyszłość? Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z rządowego programu Mieszkanie dla Młodych.


Stron: 61 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  32 33 34 35 36  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19437 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 124

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >