Budowa domu - porady – lista artykułów

Praktyczne schowki

Przestrzeń pod schodami, problematyczne skosy, miejsce pod blatem w łazience, wąskie podłużne wnęki, pawlacze, niezagospodarowane miejsca w kuchni… Okazuje się, że nawet małe mieszkania kryją w sobie potencjał i przestrzeń, którą można funkcjonalnie zagospodarować i w pełni wykorzystać. Czasem wystarczy dobry pomysł i odrobina wysiłku.

Kuchnia na poddaszu. Czy to w ogóle możliwe?

Najczęstszym miejscem, w którym urządzana jest kuchnia, jest parter budynku. Istnieją jednak sytuacje, że właściciel mieszkania ma do dyspozycji wyłącznie najwyższą kondygnację budynku. Czy urządzenie kuchni na poddaszu jest w ogóle możliwe?

Wykończenie domu w kilku krokach

Wybudowanie domu to dopiero początek drogi do własnego M. Kolejnym krokiem do realizacji swojego marzenia jest wykończenie wnętrza budynku. Jak rozplanować ten proces, aby wykończenie domu przebiegło płynnie?

Nowe oblicze piwnicy

Miejsce na przetwory, schowek na rower, narzędzia czy nieużywane meble – tak najczęściej była wykorzystywana piwnica. Obecnie ten termin używany jest wyłącznie w przypadku mieszkań w „wielkiej płycie” i w starszych budynkach. Na nowych powstających osiedlach nie znajdziemy już piwnic, dlatego chcąc mieć miejsce do przechowywania nieużywanych na co dzień rzeczy należy zakupić komórkę lokatorską. Czy oprócz nazwy zmieniło się coś jeszcze?

Budowa domu z materiałów energoszczędnych, korzyścią na lata

Letnie miesiące są coraz bardziej upalne, więc warto zastanowić się podczas budowy domu, w jaki sposób można ograniczyć wpływ promieni słonecznych na nagrzewanie się poddasza. Na klimat nie mamy wpływu, ale mamy wpływ na to, jak go wykorzystamy.

Domy modułowe

Rośnie popularność, dostępność i jakość domów modułowych. W zależności od wykorzystanej technologii, pomiędzy budynkami występują istotne różnice w konstrukcji, cenie i żywotności. Wyjaśniamy, czym różnią się obiekty ze szczelnych prefabrykatów od domów skandynawskich.Technologia szczelnej prefabrykacji i stawianie domów na sposób skandynawski osiągają podobne parametry izolacyjności termicznej.

Jak zamontować drewnianą podłogę na ugiętym stropie

Powszechnym w starych budynkach problemem jest ugięcie drewnianych stropów. Dzieje się tak ze względu na znaczny ciężar wypełniającej strop warstwy izolacyjnej, czyli tzw. polepy.

Budowa domu energooszczędnego z betonu komórkowego

Już na etapie wyboru projektu inwestor staje przed dylematem dotyczącym doboru materiałów budowlanych i technologii. Szukając optymalnego rozwiązania warto wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników oraz wypracować wyważony kompromis miedzy ceną a jakością.

Budowa domu energooszczędnego

Z danych kampanii „Energooszczędność w moim domu” wynika, że 54% Polaków uważa stosowanie energooszczędnych rozwiązań w budowie domu za konieczne, a tylko 3% za tymczasową modę. Jak zatem wybudować dom, który będzie tani w eksploatacji?

Jak sprawnie i skutecznie przeprowadzić prace wykończeniowe w mieszkaniu?

Wykończenie nowego mieszkania lub remont starego oznacza zawsze konieczność przeprowadzenia wielu uciążliwych prac. Bez względu na to, czy powierzymy wykonanie prac wykończeniowych ekipie fachowców, czy też zdecydujemy się zrobić wszystko samemu, kolejność poszczególnych działań musi być zaplanowana i z góry określona. Tylko w ten sposób unikniemy zbędnego chaosu i zminimalizujemy niewygodę mieszkańców.


Stron: 61 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  35 36 37 38 39  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19417 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 127

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >