Budowa domu - porady – lista artykułów
Eko koszty domu
Proponowane przez dewelopera domy energooszczędne, dzięki swojej konstrukcji i zastosowanym materiałom, do minimum ograniczają utratę ciepła i maksymalnie wykorzystują energię ze źródeł odnawialnych. Zapotrzebowanie na energię użytkową do ogrzewania w tego typu budynkach nie przekracza 40kWh/m2/rok.
Bezpieczeństwo na budowie
W ostatnich latach powoli, acz systematycznie poprawiają się statystyki wypadków samochodowych. Rosnąca ilość autostrad, poprawiająca się infrastruktura, nowocześniejsze pojazdy – wszystko to sprawia, że na drogach możemy się czuć bądź co bądź coraz bezpieczniej. Niestety, podobnych tendencji nie obserwuje się w statystykach pożarowych. Zwłaszcza tych odnoszących się do rodzimego budownictwa.
Budujmy domy eneroszczędnie i korzystajmy z wysokich dotacji
Budownictwo energooszczędne to technologie przyszłości. Za kilka lat domy energooszczędne będą obowiązkiem. Warto więc zastanowić się nad budową takiego domu już teraz i skorzystać z wysokich dotacji.
Budujemy dom
Wielu z nas marzy o własnym domu, a decyzja o realizacji tego marzenia jest jedną z najważniejszych w życiu. Sama budowa trwa zwykle 1-2 lub 2-3 lata i wiąże się z wydatkiem rzędu 550 tys. złotych
Budujemy dom. Kiedy geodeta jest niezbędny?
Kiedy zamierzamy budować własny dom, to jednym z fachowców, który będzie nam potrzebny na etapie planowania i realizacji całego przedsięwzięcia, będzie geodeta. Panuje powszechne przekonanie, że niezbędny jest tylko do wytyczenia działki budowlanej i usytuowania całej konstrukcji. Jednak jego praca na budowie nie kończy się tylko na tych czynnościach.
Jak pielęgnować świeży beton?
Właściwie zastosowany rodzaj mieszanki betonowej oraz jej wysoka jakość nie zagwarantują nam niestety wymaganych parametrów technicznych elementów konstrukcyjnych, jeżeli świeża zaprawa betonowa nie zostanie odpowiednio przetransportowana, ułożona, a także pielęgnowana.
Jak zorganizować odpowiednie warunki na placu budowy?
Budowa to inwestycja wymagająca czasu. Jej realizacja to nie tylko samo stawianie obiektu, lecz także organizowanie całego zaplecza: placu budowy, magazynów, pomieszczeń socjalnych. A od dobrej organizacji zależeć będzie planowy przebieg wszystkich robót budowlanych.
Kompaktowo-mobilny dom
Domagające się realizacji marzenie o domu wymaga wyboru konkretnej lokalizacji. Dla niektórych myśl o przywiązaniu do jednego miejsca działa pokrzepiająco, dla innych jest ograniczeniem.
Projekt odpowiednio przygotowany i zgodny z normami ustawowymi
Obecnie obowiązujące przepisy uzależniają realizację większości projektowanych obiektów od powstania jego projektu budowlanego. Jest to niezwykle istotny element, stanowiący punkt wyjścia wszelkich prac, dlatego powinien być odpowiednio przygotowany i zgodny z normami ustawowymi.
Czym kierować się przy zakupie domu?
Dom, podobnie jak mieszkanie, możesz kupić korzystając z pomocy biura pośrednictwa bądź bezpośrednio, samemu. Niezależnie od tego, na który wariant się zdecydujesz na oglądanie domu umów się z jego właścicielem, kiedy jest widno. Dzięki temu, będziesz mógł zobaczyć ewentualne usterki, niewidoczne po zachodzie słońca przy świetle elektrycznym, na przykład: – pęknięcia, rysy, zewnętrzne ściany domu, dach, komin, jakość wykończenia oraz użyte materiały.