Budowa domu - porady – lista artykułów
Koszty budowy domu 2023 - wskazówki, analizy i porady. Dowiedz się więcej!
Dla wielu osób, budowa domu jest życiowym projektem, który wymaga nie tylko sporo czasu i energii, ale także znacznej ilości pieniędzy. Koszty budowy domu mogą być ogromne, a w 2023 roku stanowią one istotną kwestię dla przyszłych inwestorów. Celem tego artykułu jest przybliżenie, ile kosztuje budowa domu jednorodzinnego w 2023 roku, z uwzględnieniem różnorodnych czynników wpływających na ostateczne sumy.
Decyzja o budowie domu w tym roku może okazać się strzałem w dziesiątkę
W poprzednich dwóch latach budujący domy jednorodzinne przeżyli horror cenowy. Czy rok 2023 będzie lepszy? Eksperci GetHome.pl sprawdzili, czy ci, którzy planują budowę domu, powinni przyjąć w swoim kosztorysie margines bezpieczeństwa.
O jakich 3 zasadach zdrowego domu należy pamiętać podczas jego budowy?
Dom to miejsce, które powinno być dla nas bezpieczną przystanią, naszą prywatną kopalnią dobrej energii. Powinno, lecz w praktyce nie zawsze tak jest, a panujące w nim warunki nie sprzyjają dobremu samopoczuciu. Wiele zależy od naszych decyzji podjętych na etapie budowy lub gruntownego remontu domu, wybranych technologii i materiałów. Planując przyjazną przestrzeń mieszkalną, warto zatem pamiętać o tych zasadach!
Czym się charakteryzuje 5 popularnych metod prowadzenia budowy?
Prowadzenie budowy w Polsce podlega ściśle określonym przepisom prawa budowlanego, które regulują proces projektowania, wykonawstwa oraz nadzoru nad realizacją inwestycji. Metody prowadzenia budowy różnią się w zależności od skali projektu, rodzaju obiektu oraz dostępnych zasobów. Wybór odpowiedniej ma kluczowe znaczenie dla efektywnego przeprowadzenia procesu budowlanego zgodnie z obowiązującymi normami i standardami. Z biznesowego punktu widzenia, w każdym przypadku zasadne jest zatrudnienie inwestora zastępczego, który jako profesjonalista będzie dbał o interesy Inwestora na każdym etapie budowy.
Tradycyjne techniki budowlane spotykają nowoczesne projekty: Jak łączyć to co najlepsze?
W budownictwie występują obecnie różne trendy, które przekładają się na projektowanie domów coraz bardziej energooszczędnych, ekologicznych, stylowych i zarazem komfortowych w użytkowaniu. Wiele takich inwestycji powstaje przy wykorzystaniu nowoczesnych systemów budowy, jednak znaczna część wciąż opiera się na bardziej tradycyjnych technologiach. W przypadku niektórych projektów, połączenie innowacyjności z klasyką może przynieść szczególnie dobre efekty.
Dom 100 m2 - dlaczego to właśnie jego potrzebujesz?
Własny dom to marzenie wielu osób. Niestety budowa takiego obiektu wiąże się ze sporymi kosztami. Z tego względu coraz częściej szukamy sposobów na optymalizację wydatków. Jednym z popularnych rozwiązań jest dom parterowy 100 m2. Decydują się na niego osoby, którym zależy nie tylko na cięciu kosztów, ale również na komforcie i funkcjonalności. Takie domy sprawdzą się zarówno dla pary, kilkuosobowej rodziny, jak i seniora. Lista korzyści jest długa – zapraszamy do lektury!
Projekty domów z dużymi przeszklonymi oknami i drzwiami, otwarte na ogród coraz bardziej popularne
Jeśli chcemy w estetyczny i funkcjonalny sposób połączyć wnętrze swojego domu z ogrodem, to dobrym rozwiązaniem jest wykorzystanie dużych przeszkleń, w tym drzwi tarasowych. Zapewniają one integrację budynku z najbliższym otoczeniem, nieograniczony widok i dostęp naturalnego światła. Jednocześnie, dzięki zastosowaniu osłon okiennych, można kontrolować dopływ promieniowania słonecznego do pomieszczeń. Jak stworzyć dom otwarty na ogród?
Co można zrobić, aby dom był chłodniejszy w upalne dni?
Okres letni to czas, w którym cieszymy się słońcem oraz ciepłem. Jednak zbyt wysoka temperatura skutecznie utrudnia odpoczynek, jak również możliwość odpowiedniej koncentracji. Jak zatem stworzyć właściwy klimat, by przebywanie wewnątrz budynku dawało ukojenie w upalne dni?
Czy warto zainwestować w płytę fundamentową?
Czy wykonanie płyty fundamentowej pod wymarzony dom jest rozwiązaniem opłacalnym i optymalnym?
Budowa domu jednorodzinnego w obecnej sytuacji gospodarczej - co warto wiedzieć przed rozpoczęciem budowy w 2023 r.
Budowa własnego domu z ogródkiem to coraz częstszy wybór mieszkańców dużych miast, jednak w obecnych czasach może obecnie przyprawić niektórych inwestorów o zawrót głowy. Z jednej strony mają na uwadze wciąż niepewną sytuację na rynku budowlanym i kredytowym oraz rosnącą inflację, a z drugiej słychać głosy, że to doskonały czas na rozpoczęcie inwestycji. Jak zatem budować dom w 2023 roku? Sprawdźmy, czym kieruje się Agnieszka Jerzyk, złota medalistka olimpijska i wielokrotna mistrzyni świata i Europy.