Budowa domu - porady – lista artykułów

Tradycyjne techniki budowlane spotykają nowoczesne projekty: Jak łączyć to co najlepsze?

W budownictwie występują obecnie różne trendy, które przekładają się na projektowanie domów coraz bardziej energooszczędnych, ekologicznych, stylowych i zarazem komfortowych w użytkowaniu. Wiele takich inwestycji powstaje przy wykorzystaniu nowoczesnych systemów budowy, jednak znaczna część wciąż opiera się na bardziej tradycyjnych technologiach. W przypadku niektórych projektów, połączenie innowacyjności z klasyką może przynieść szczególnie dobre efekty.

Dom 100 m2 - dlaczego to właśnie jego potrzebujesz?

Własny dom to marzenie wielu osób. Niestety budowa takiego obiektu wiąże się ze sporymi kosztami. Z tego względu coraz częściej szukamy sposobów na optymalizację wydatków. Jednym z popularnych rozwiązań jest dom parterowy 100 m2. Decydują się na niego osoby, którym zależy nie tylko na cięciu kosztów, ale również na komforcie i funkcjonalności. Takie domy sprawdzą się zarówno dla pary, kilkuosobowej rodziny, jak i seniora. Lista korzyści jest długa – zapraszamy do lektury!

Projekty domów z dużymi przeszklonymi oknami i drzwiami, otwarte na ogród coraz bardziej popularne

Jeśli chcemy w estetyczny i funkcjonalny sposób połączyć wnętrze swojego domu z ogrodem, to dobrym rozwiązaniem jest wykorzystanie dużych przeszkleń, w tym drzwi tarasowych. Zapewniają one integrację budynku z najbliższym otoczeniem, nieograniczony widok i dostęp naturalnego światła. Jednocześnie, dzięki zastosowaniu osłon okiennych, można kontrolować dopływ promieniowania słonecznego do pomieszczeń. Jak stworzyć dom otwarty na ogród?

Co można zrobić, aby dom był chłodniejszy w upalne dni?

Okres letni to czas, w którym cieszymy się słońcem oraz ciepłem. Jednak zbyt wysoka temperatura skutecznie utrudnia odpoczynek, jak również możliwość odpowiedniej koncentracji. Jak zatem stworzyć właściwy klimat, by przebywanie wewnątrz budynku dawało ukojenie w upalne dni?

Czy warto zainwestować w płytę fundamentową?

Czy wykonanie płyty fundamentowej pod wymarzony dom jest rozwiązaniem opłacalnym i optymalnym?

Budowa domu jednorodzinnego w obecnej sytuacji gospodarczej - co warto wiedzieć przed rozpoczęciem budowy w 2023 r.

Budowa własnego domu z ogródkiem to coraz częstszy wybór mieszkańców dużych miast, jednak w obecnych czasach może obecnie przyprawić niektórych inwestorów o zawrót głowy. Z jednej strony mają na uwadze wciąż niepewną sytuację na rynku budowlanym i kredytowym oraz rosnącą inflację, a z drugiej słychać głosy, że to doskonały czas na rozpoczęcie inwestycji. Jak zatem budować dom w 2023 roku? Sprawdźmy, czym kieruje się Agnieszka Jerzyk, złota medalistka olimpijska i wielokrotna mistrzyni świata i Europy.

Jak dobrze zaplanować remont domu?

Wiosna to nie tylko czas, kiedy świat staje się kolorowy dzięki budzącej się do życia przyrodzie. To również sezon odświeżania mieszkań i domów oraz rozpoczęcia lub przynajmniej planowania istotnych prac remontowo-budowlanych. Najbardziej opłacalną inwestycją budowlaną jest termomodernizacja. Ocieplenie domu zapewnia właścicielowi oszczędności na ogrzewaniu, zwiększa jego wartość oraz poprawia jego estetykę. I najważniejsze, gwarantuje optymalną temperaturę w jego wnętrzach o każdej porze roku.

Toaleta na budowę: jakie rozwiązania warto wziąć pod uwagę?

Na każdej budowie pracownicy muszą mieć zapewniony dostęp do toalety – jest to ustawowy obowiązek pracodawcy. Co więcej, powinna ona spełniać szczegółowe warunki higieniczno-sanitarne wskazane w rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26 września 1997 roku dotyczącym przepisów BHP. Co wziąć pod uwagę, zamawiając toalety przenośne na budowę? Co dokładnie oznaczają poszczególne wymagania prawne? Wyjaśniamy.

Nowoczesne projekty domów

Postępujący rozwój technologiczny oraz rosnące wymagania i oczekiwania klientów zmieniły podejście architektów do budownictwa i sprawiły, że ich sposób projektowania domów ewoluował z tradycyjnego, wiążącego się z dużymi kosztami eksploatacji, do modernistycznego, nastawionego na energooszczędność i ekologię. Na czym dokładnie polega ta różnica – wyjaśniamy poniżej.

Wybór geodety, jak nie popełnić największych błędów przy wyborze tego specjalisty

Geodeta to zawód odpowiedzialny i wymagający dużej wiedzy technicznej, który swoim obszarem odpowiedzialności za podjęte działania oraz ewentualne błędy przypomina zawód adwokata czy lekarza. Dlaczego?


Stron: 61 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4 5  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19468 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 467

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >