Budowa domu - porady – lista artykułów
Państwo dopłaci do budowy domu
Od 2013 roku budując energooszczędny dom będzie można dostać 40 tys. dopłaty z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej . Dla producentów materiałów budowlanych to dobra wiadomość, a zwłaszcza dla tych, których materiałów używa się przy budowie domów niemal zero energetycznych.
Jak wybierać inwestora zastępczego?
Wybór sposobu budowy domu to kluczowa decyzja dla każdego, kto myśli o postawieniu własnych czterech ścian. Mając na względzie wysoką jakość budynku, oczywistym wyborem powinno być zlecenie całości prac profesjonalistom.
Jak zadbać o ciepły i suchy dom?
Budując dom na pewno jednym z priorytetów dla większości z nas jest to, by był on ciepły i suchy. Jednak by tak się stało, warto pamiętać o wyeliminowaniu mostków cieplnych, będących słabym punktem ochrony termicznej budynku.
Jaką kwotę trzeba przeznaczyć na budowę domu?
Na materiały budowlane potrzebne do budowy 150 metrowego domu trzeba wydać dziś ok. 141 tys. zł. W porównaniu z czerwcem 2011 roku koszt spadł o 5 tys. zł, podaje Rzeczpospolita.
Jakie są najnowsze trendy w budownictwie?
Najnowsze trendy w budownictwie to podróż w czasie. Wracają do łask materiały dotychczas zapomniane przez współczesną architekturę. Drewno, słoma, glina, kamień tworzą nowy obraz modnego i ekologicznego domu.
Elementy systemowe do energooszczędnej budowy
Bardzo korzystne parametry cieplne ścian budynku można uzyskać stosując jednorodne materiały.
Na czym polega zrównoważone budownictwo?
Z roku na rok coraz więcej uwagi poświęca się ekologicznym aspektom realizacji projektów budowlanych. Popierana przez Unię Europejską koncepcja zrównoważonego budownictwa na nowo weryfikuje standardy i normy budowlane.
Wiedza niezbędna podczas remontowania domu
Skuteczna realizacja prac budowlanych, remontowych czy dekoracyjnych wymaga korzystania z fachowej wiedzy. Coraz łatwiejszy dostęp do niej jest dziś w dużym stopniu efektem otwierania się branży budowlanej na nowe formy komunikacji.
Ściany prefabrykowane, czyli alternatywa dla tradycyjnych technologii
Ściany, zarówno zewnętrzne, jak i działowe, są bardzo ważne w konstrukcji całego budynku. Muszą one charakteryzować się dobrą izolacyjnością termiczną i stanowić solidną, ciepłą i odporną barierę na czynniki zewnętrzne tak, aby beż żadnych obaw oprzeć na nich nasz dom.
Czy warto korzystać z porad architekta przed wykonaniem remontu?
Planujesz remont wnętrza swojego domu? Chcesz zapytać architekta, jak zmiany, które zamierzasz wprowadzić wpłyną na jego wygląd? Zapraszamy do zakładki Zapytaj Architekta na fanpage’u Ceramiki Paradyż, w której w każdym miesiącu udzielane są odpowiedzi na trzy najciekawsze pytania internautów.