Budowa domu - porady – lista artykułów
Dlaczego warto na etapie budowy domu postawić na droższe materiały takie jak ceramika budowlana?
Zwracający zazwyczaj uwagę na ceny Polacy są otwarci na wyższe koszty materiałów budowlanych jeżeli oznacza to obniżenie kosztów utrzymania oraz pozytywny wpływ na zdrowie i komfort mieszkańców. 96% Polaków uważa budowę domu za jedną z najważniejszych inwestycji w swoim życiu. Zdecydowana większość (90%) deklaruje, że preferowałaby ponieść wyższe koszty na etapie budowy, by potem zmniejszyć koszty eksploatacji
Dom wyłącznie z poddaszem użytkowym
W dzisiejszych czasach rzadko kto już wybiera dom z dachem płaskim, chyba że projektant stworzy budynek o wyjątkowo nowoczesnym i oryginalnym stylu. Jednak powszechnie, niezależenie od kraju czy regionu, najpopularniejszym i najczęściej wybieranym jest dom z dachem dwuspadowym i co za tym idzie z użytkowym poddaszem.
Planujesz wybudować dom 70 metrowy w ramach Polskiego Ładu?
Czas pokaże czy jest się, z czego cieszyć, że właśnie ruszył program budowy 70 metrowych domów w ramach Polskiego Ładu. Zapewne ta „uproszczona procedura” budowy domu jednorodzinnego na początku zyska wielu zwolenników.
Kompleksowa usługa budowy domu - dlaczego warto skorzystać z jednej firmy
Coraz częstszym rozwiązaniem wybieranym przez inwestorów jest wybór jednej firmy do kompleksowej budowy domu. Rozwiązanie takie zyskuje na popularności. Pozwala oszczędzić czas, ukończyć inwestycję zgodnie z planem i w założonym budżecie. Jednym z liderów rynku w tym zakresie jest firma New House. W naszym artykule wyjaśniamy na czym polega jej oferta. Podpowiadamy też jak możemy wspólnie z nimi wybrać projekt domu i z jakich innych przydatnych narzędzi skorzystać.
Czy stawiając ściany zawsze musimy wykonać spoiny? Kiedy możemy zrezygnować z wypełniania zaprawą pionowej spoiny?
Planując budowę zależy nam na tym, aby nasz dom stanął na solidnych fundamentach,
a jego wykonanie zapewniło spokojne i bezawaryjne użytkowanie. Nie mniej istotna jest optymalizacja kosztów. Szukając oszczędności warto skłaniać się ku rozwiązaniom, które pozwolą ograniczyć ilość materiału i czasu przeznaczonego na realizację inwestycji. Jednym ze sposobów jest rezygnacja z wypełniania zaprawą pionowych spoin. Kiedy możemy to zrobić? Odpowiedzi udziela Robert Janiak – Product Manager firmy H+H Polska.
Budując dom z betonu komórkowego zapewniamy mu jeden z najcieplejszych materiałów murowych
Coraz ostrzejsze wymagania pod względem termoizolacyjności i ciągle rosnące ceny nośników energii sprawiają, że do zagadnienia odpowiedniego ocieplenia budynków z roku na rok przykładamy większą wagę. Ciepła ściana jest naszym sprzymierzeńcem zarówno pod względem rachunków za ogrzewanie, jak i zmniejszenia naszego wpływu na środowisko. Teraz możesz zaprojektować ciepłe ściany z wirtualnym „Asystentem projektanta H+H”.
Sucha zabudowa w 1 dzień? Sprawdzamy, czy to możliwe
Podczas wykańczania domu czy mieszkania bardzo ważna jest precyzja, ale i czas. Za podstawę należy uznać sumienne podejście do prac mokrych, instalacji, na wykończeniu kończąc. Jednak to nie wszystko – równie istotny co precyzja jest czas, w jakim poszczególne prace zostaną zamknięte. Dzisiaj sprawdzimy, czy możliwe jest wykonanie suchej zabudowy zaledwie w 1 dzień. Przekonajmy się!
Czym się dziś charakteryzuje nowoczesny dom?
Modernistyczne projekty domów bazują na prostych, surowych bryłach, ekologicznych rozwiązaniach i wielkogabarytowych przeszkleniach. Jak stworzyć nowoczesny dom, który będzie zachwycać zarówno pod względem praktycznym, jak i wizualnym?
Zasady budowy z betonu komórkowego i z silikatów
System Budowy H+H to kompleksowe rozwiązanie przeznaczone do prac murarskich podczas wznoszenia domu. Obejmuje zarówno bloczki silikatowe, elementy z betonu komórkowego, nadproża, zaprawy, jak i niezbędne akcesoria. Wszystkie materiały powstają z naturalnych surowców, nie uwalniają szkodliwych substancji i mogą być poddawane recyklingowi. Warto jednak pamiętać o podstawowych zasadach budowy z betonu komórkowego i z silikatów - pozwoli to na powstanie ścian o najlepszych parametrach i właściwościach.
Wykopy , przygotowanie i ekipa – podstawy
Odpowiednie fundamenty to podstawa każdej budowy - co do tego nie trzeba przekonywać nikogo. Jednak zaplanowanie i wykonanie wykopów, a później wykonanie ich w odpowiedni sposób wymaga dobrej organizacji. Jeszcze zanim zabierzesz się do kopania, warto przeprowadzić odpowiednie badania, zgromadzić niezbędne materiały i mieć plan działania. O jakich krokach warto pamiętać, zabierając się za wykopy?