Budowa domu - porady – lista artykułów

Jak skutecznie pozbyć się gruzu po remoncie?

Nieodłącznym elementem każdego większego remontu są pozostałości w postaci gruzu. Powstaje on po każdym zburzeniu ściany i większym wierceniu. Tego typu odpadów nie można wyrzucić do standardowego śmietnika z odpadami zmieszanymi. Jak zatem skutecznie je utylizować? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak zorganizować wywóz gruzu.

Krajewski – sprawdzone rozwiązania do Twojego domu i garażu

Chcesz zamontować w swoim domu rolety zewnętrzne? A może interesują Cię moskitiery, meble ogrodowe bądź bramy garażowe? Miejscem, w którym znajdziesz wszystkie te rozwiązania, jest firma Krajewski, działająca na Śląsku od 1993 roku. Dlaczego warto skorzystać z oferty marki Krajewski? Co wyróżnia firmę na tle konkurencji? Czytaj dalej – a poznasz odpowiedź na wszystkie te pytania!

Dla kogo dom z basenem - czy przeciętny Kowalski marzy o domu z basenem?

Dom z basenem do niedawna kojarzył się z kwintesencją „amerykańskiego snu” czy z wakacyjną hacjendą w Portugalii lub na Lazurowym Wybrzeżu. Okazuje się jednak, że również Polacy chcą i mogą mieć własne domy z miejscem do wodnej rekreacji i to w graniach kraju. Co więcej, wcale nie muszą w tym celu nabywać wielkopowierzchniowych, luksusowych i bardzo drogich rezydencji. Wystarczy uważne śledzenie często pojawiających się na rynku ofert.

Co wpływa na koszty budowy domu pod klucz?

Ile kosztuje budowa domu? To pytanie zadaje sobie wiele osób marzących o kawałku ziemi i posiadaniu własnego budynku mieszkalnego. Niestety nie ma na nie jednej, prostej odpowiedzi, ponieważ koszty 200 m2 domu zależą od standardu użytych materiałów budowlanych, a nawet także od samego projektu budynku. Do kosztów domu pod klucz dochodzą także koszty zakupu działki budowlanej oraz niemały koszt uzbrojenia działki. Postaramy się jednak przybliżyć zainteresowanym najważniejsze informacje dotyczące kosztów budowy gotowego domu.

Projekt domu na wąską działkę – ograniczenia i rozwiązania, zalety i wady

Działki wąskie, czyli o szerokości mniejszej niż 20 metrów, powstają często przy podziałach spadkowych ziemi rolnej. Po jakimś czasie i zmianie kwalifikacji w gminie, czyli odrolnieniu, parcele takie sprzedawane są pod budowę. Zaletą takiej działki jest cena niższa niż przeciętna dla działek budowlanych na danym terenie. Bywają nawet uzbrojone, co zachęca inwestorów do kupna. Projekty domów na wąską działkę muszą być dostosowane do wymagań terenowych nieco bardziej, niż jeśli buduje się na wygodnej, dużej parceli, ale większość profesjonalnych pracowni architektonicznych ma w ofercie duży wybór domów, które łatwo dostosować do wybranej lokalizacji.

Jaki typ domów najczęściej wybierają Polacy?

Ponad połowa Polaków (ok. 56 %) mieszka w domach jednorodzinnych. To ogromna rzesza ludzi, których architektoniczne wybory mają ogromny wpływ na to jak wyglądają polskie przedmieścia, miasteczka i wsie. Jak zatem kształtują się dzisiejsze upodobania inwestorów znad Wisły jeśli chodzi o wygląd, ale też powierzchnię i wysokość domów? Odpowiedź na to pytanie może nie jest prosta, ale na pewno ciekawa.

Ochrona przeciwpożarowa w obiektach użyteczności publicznej i budynkach mieszkalnych

Aż 149 tys. pożarów odnotowała w ubiegłym roku Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej. Blisko połowa z nich miała miejsce w obiektach handlowo-usługowych, w tym w sklepach, lokalach gastronomicznych czy hurtowniach. Znaczny wzrost pożarów w 2018 roku nastąpił także w obiektach mieszkalnych – było ich o 1132 więcej niż w poprzednim roku. W obliczu wskazanych statystyk po raz kolejny powraca pytanie o kwestię bezpieczeństwa oraz możliwości ochrony, a także minimalizacji konsekwencji, jakie powoduje pożar.

Zmiana przepisów budowlanych szansą na zwiększenie bezpieczeństwa pożarowego instalacji w Polsce

Nowelizacja ustawy o prawie budowlanym, która weszła w życie 19 września wprowadza m.in. nowe obowiązki dla planujących instalacje fotowoltaiczne o mocy większej niż 6,5 kWp. Celem zmian jest podniesienie bezpieczeństwa pożarowego, jednak niektóre zapisy art. 29 ust. 2 ustawy są niejasne i mogą być trudne w interpretacji dla użytkowników, projektantów oraz instalatorów. Nowelizacja może też utrudnić rozwój OZE w Polsce.

Jak ustrzec się syndromu chorego budynku podczas budowy wymarzonego domu?

Czy domy mogą chorować? Choć brzmi to nieco absurdalnie, jest jednak jak najbardziej realne. Jak opisują to statystyki aż 30% budynków może cierpieć na syndrom chorego budynku. Mimo że niedomaga budynek, skutki najdotkliwiej odczuwamy my – mieszkańcy. W końcu spędzamy prawie 90% naszego czasu wewnątrz pomieszczeń. Jak wyleczyć chory dom, a przy okazji zadbać o własne zdrowie i samopoczucie? Są na to sposoby!

Enrgia odnawialna w domu - dlaczego warto brać ją pod uwagę budując dom

Ingerencja człowieka w środowisko naturalne powoduje wiele negatywnych konsekwencji. Obecnie najczęściej mówi się o jej wpływie na stale postępujące ocieplenie klimatu Ziemi... Dlatego tak ważne jest, by podjąć działania mające na celu redukcję naszego destrukcyjnego wpływu na środowisko. Zastanawiasz się, jak możesz dołożyć swoją cegiełkę do jego ochrony? Zacznij od racjonalnego korzystania z energii elektrycznej oraz wody.


Stron: 61 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  7 8 9 10 11  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19416 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 378

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >