Budowa i remont – lista artykułów

Głębokość fundamentów

W wyborze sposobu fundamentowania duże znaczenie ma to, czy budujemy dom z piwnicą, czy niepodpiwniczony. Od tego zależy głębokość posadowienia domu. Zasadą jest, ze domy bez podpiwniczenia stawia się zawsze poniżej głębokości przemarzania gruntu. Na przeważającym obszarze kraju jest to głębokość jednego metra, a w obszarach najzimniejszych - 1,4 m. Posadowienie domu na takiej głębokości chroni budynek przed uszkodzeniami spowodowanymi wysadzinami mrozowymi.

Wykopy pod fundament

Wykopy pod fundament są pierwszym krokiem na budowie. Zapewne każdy inwestor zastanawia się w jaki sposób je wykonać, jakich użyć narzędzi. Można to zrobić tradycyjnie- za pomocą łopaty, lub zaangażować ciężki sprzęt który z pewnością oszczędzi cenny czas. Na co się zdecydować? Poniżej krótka charakterystyka obu metod.

Stropy gęstożebrowe CERAM 45 B - Charakterystyka ogólna stropu i przenaczenie

Strop CERAM 45B jest gęstożebrowym monolitycznym stropem o konstrukcji ceramiczno-żelbetowej wykonywanym na budowie z gotowych elementów tj. belek stalowo-ceramicznych i pustaków ceramicznych. Do wykonania stosowane są pustaki ceramiczne o wysokości 20 cm zalane betonem B-15 o grubości 3 cm stanowiącym górną płytę stropową gdzie całkowita wysokość konstrukcyjna stropu wynosi 23 cm. Belki stropowe mają długość 2,37 - 5,97 m ze stopniowaniem co 0,3 m ułożone w rozstawie 45 cm. Stropy mają zastosowanie w obiektach budownictwa ogólnego o dopuszczalnych granicznych obciążeniach stropu

Wykonanie stropu Ackermana

Strop Ackermana jest najszerzej stosowanym w polskim budownictwie stropem monolitycznym z wypełnieniem sztywnym i trwałym. Wypełnienie stropu stanowią pustaki ceramiczne o wysokości 18 i 20 cm. Rozstaw osiowy żeber stropu wynosi 31cm, obliczeniowa szerokość żebra 7 cm, grubość górnej płyty betonowej 3 lub 4 cm, zależnie od wartości i rodzaju obciążenia zmiennego.

System Ociepleń Tytan EOS - krok po kroku

Producenci prześcigają się w coraz to nowszych i lepszych produktach do ociepleń. Warto zwrócić uwagę na całościowe systemy, dzięki którym oszczędzamy czas oraz mamy gwarancję, że dom zostanie ocieplony na najwyższym poziomie. Kompleksowe systemy dociepleń budynków bazują na dwóch rodzajach warstwy izolacyjnej – styropianie lub na wełnie mineralnej. Styropian jest rozwiązaniem tańszym i wciąż najczęściej wykorzystywanym przy pracach ociepleniowych. Natomiast systemy oparte na wełnie mineralnej odznaczają się dobrą paroprzepuszczalnością i są niepalne. Systemy ociepleń ze względu na zastosowaną warstwę izolacyjną – styropian lub wełnę mineralną, odznaczają się innymi cechami.

Sami osadzamy okna i drzwi

Osadzenie drzwi, uszczelnienie okien, izolacja akustyczna i termiczna rur. To tematy, które dotykają nas podczas każdego mniejszego lub większego remontu. Czynności te wymagają zastosowania pian poliuretanowych. Sytuacja nabiera dodatkowych rumieńców właśnie teraz, kiedy nie ma fachowców, a pozyskanie dobrego, rzetelnego i taniego wykonawcy graniczy z cudem. Coraz częściej zastanawiamy się czy tych czynności nie wykonać samemu. I tu natrafiamy na problem:, Jaką pianę wybrać? Która jest lepsza, która gorsza? Jak je najlepiej stosować?

Jak naprawić rynny?

Gorące lato, a z nim wysokie temperatury powodują, że elementy łączące (uszczelki) odcinki rynien często ulegają deformacji i tracą swoje właściwości uszczelniające (wysychają, pękają) W tym roku mieliśmy lato obfitujące w wysokie temperatury i ponadnormatywne opady deszczu. Jesienią dojdą dodatkowe opady oraz liście gromadzące się w rynnach, a zimą deszcz, śnieg oraz lód. Mało która kilkuletnia rynna wytrzyma taką gamę „tortur”.


Stron: 1211 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  1061 1062 1063 1064 1065  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19468 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 399

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >