Budowa i remont – lista artykułów
Prace malarskie w wygodnym ubraniu roboczym
Jako ostatni etap prac wykończeniowych, malowanie kojarzy się z finałowym „muśnięciem pędzlem”, które nadaje powierzchniom estetyczny oraz świeży wygląd. Osiągnięcie satysfakcjonującego efektu wymaga jednak dużej ilości pracy, często związanej z wysiłkiem fizycznym. Dlatego ważne jest, by korzystać z narzędzi, które nam je ułatwią i usprawnią – a jednym z kluczowych jest odpowiednio dobrany strój roboczy.
Wymieniamy okna i drzwi - na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę?
Zastępując stare okna i drzwi nowymi, bardziej energooszczędnymi modelami zwiększymy komfort cieplny w domu i obniżymy wydatki na ogrzewanie. Wymiana stolarki to również doskonała okazja, by poprawić doświetlenie wnętrz, zastosować funkcjonalności podnoszące wygodę użytkowania lub dobrać inną kolorystykę.
Do czego służy wełna skalna?
Wełna skalna jest rodzajem wełny mineralnej. Przez wiele osób uważana jest za najlepszy rodzaj izolacji. Takie opinie nie dziwią, zwłaszcza jeśli przyjrzymy się jej charakterystyce.
Użycie wełny z welonem szklanym do ocieplenia poddasza zapewnia wysoką jakość izolacji
Wełna mineralna szklana to jeden z najpopularniejszych materiałów, gwarantujących niezawodną izolację termiczną oraz akustyczną. Nowe produkty w rolkach – Super-Mata Plus PRO i Super-Mata PRO, zostały wzmocnione welonem szklanym. To innowacyjne rozwiązanie na rynku, opracowane z myślą o wykonawcach i komforcie ich pracy, przy zachowaniu najwyższych parametrów termoizolacyjnych, dzięki technologii ThermiStarTM.
Zastosowanie mat z wełny kamiennej, na siatce w izolacjach przemysłowych
Temperatury sięgające setek stopni Celsjusza, jakie towarzyszą instalacjom przemysłowym czy rurociągom w sieciach ciepłowniczych, to nie lada wyzwanie pod kątem skutecznej izolacji termicznej. W tak ekstremalnych warunkach sprawdza się materiał trwały jak skała – maty z wełny kamiennej na siatce.
Domy modułowe. Czym są i dlaczego warto z nich korzystać w turystyce?
Domy modułowe i mobilne posiadają wiele zalet. Docenia się je zwłaszcza tam, gdzie w krótkim czasie istnieje potrzeba stworzenia wielu obiektów. Właśnie takie wymagania ma sektor turystyczny. Właśnie w nim coraz częściej korzysta się z takiego budownictwa.
Jak podczas budowy wybierać stolarkę zewnętrzną, by służyła przez lata?
Budowa domu to ogromne przedsięwzięcie, a przede wszystkim spora inwestycja. To naturalne, że staramy się w tym czasie optymalizować, a nawet ciąć koszty, bo zawsze „po drodze” zdarzają się nieprzewidziane sytuacje i wydatki. Są jednak elementy domu, na których nie warto oszczędzać. Przeciwnie – lepiej zainwestować w rozwiązania, które sprawdzą się na każdym etapie życia. Przecież dom budujemy na lata. I przez ten czas musi nam służyć stolarka zewnętrzna: okna, drzwi wejściowe i brama garażowa.
Bezprogowe wyjście na taras to najbardziej komfortowe rozwiązanie
Za wysokie progi na Twoje nogi? Zapomnij! Projektując funkcjonalny, a zarazem ergonomiczny dom postaw na niskoprogowe rozwiązania. Za tę inwestycję podziękujesz sobie w przyszłości – zwłaszcza, gdy po domu zacznie biegać mały odkrywca lub z upływem lat mobilność domowników będzie wymagała dodatkowego wsparcia. Bez potknięć, bez wypadków, a do tego… na najwyższym designerskim poziomie – choć bezpiecznie zrównanym z podłogą!
Produkty do samodzielnej naprawy dachu
Początek wiosny to idealny moment, aby dokonać przeglądu stanu technicznego dachu i rynien. O ile w przypadku poważnych awarii zdecydowanie należy skorzystać z usług profesjonalisty, o tyle z drobnymi nieprawidłowościami możemy uporać się sami. Pamiętajmy przy tym, że efekt naszej pracy w dużej mierze zależeć będzie od jakości użytych materiałów dekarskich. Prezentujemy 3 produkty, które nie tylko ułatwią wykonanie napraw, ale również zagwarantują osiągnięcie trwałych rezultatów.
Na co powinniśmy zwracać uwagę podczas wyboru drzwi zewnętrznych?
Dobrze dobrane drzwi wejściowe to nie tylko wizytówka domu, ale także gwarancja bezpieczeństwa mieszkańców oraz skuteczna bariera akustyczna, termiczna i wodoszczelna. Jakie czynniki należy wziąć pod uwagę, wymieniając drzwi wejściowe? Jakie rozwiązania są obecnie dostępne na rynku?