Budowa i remont – lista artykułów
Jak podczas transportu materiałów budowlanych oszczędzać pieniądze i środowisko?
Tam, gdzie trwają prace budowlane, powstaje dużo odpadów – opakowań czy niewykorzystanych skrawków materiałów. Aby zmaksymalizować korzyści wykonawców oraz zminimalizować wpływ na środowisko, Paroc Polska wprowadza nową metodę pakowania płyt do izolacji stropów!
Jak znaleźć generalnego wykonawcę?
Do zadań generalnego wykonawcy należy kompleksowa realizacja prac budowlanych oraz montażowych. Inwestor jest zleceniodawcą, który nawiązuje współpracę z generalnym wykonawcą budowlanym. Generalny wykonawca odpowiedzialny będzie za każdy etap prac budowlanych, czyli przygotowanie projektu, produkcja wszelkich stalowych konstrukcji, montaż elementów, elewacji i pokrycia dachów, a także prace wykończeniowe. Przygotuje także kosztorys wraz z optymalizacją kosztów. Jak widać generalny wykonawca odpowiedzialny jest za wiele rzeczy, które mają bardzo duży wpływ na jakość oraz całkowity koszt zaplanowanych inwestycji. Warto więc dobrze zastanowić się nad wyborem odpowiedniego podmiotu.
Czy warto stosować bakterie startowe do oczyszczalni ścieków?
Coraz częściej decydujemy się na założenie przydomowej oczyszczalni ścieków, która jest ekologiczną alternatywą dla przydomowego szamba lub podłączenia budynku mieszkalnego do kanalizacji. Jednak sama budowa oczyszczalni nie będzie jeszcze świadczyć o jej prawidłowym funkcjonowaniu. Powinniśmy stworzyć odpowiednie warunki, które będą wspomagać rozkład nieczystości, a także zapobieganie powstawaniu zatorów.
Fotowoltaika – jak uzyskać niezależność energetyczną?
Panele fotowoltaiczne to popularne zjawisko nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie, nie tylko w dużych miastach, ale także w okolicznych wsiach czy polach uprawnych. Coraz częściej, ludzie zastanawiają się nad tym, co będzie jutro i w jakim środowisku będą żyli. Fotowoltaika to zdecydowanie ekologiczne oraz innowacyjne rozwiązanie! Z tego właśnie powodu powstało zapotrzebowanie na własną produkcję energii odnawialnej. Panele fotowoltaiczne można zamontować na dachu bądź umiejscowić na własnym gruncie. Druga opcja określana jest jako farma fotowoltaiczna. Zastanawiasz się nad niezależnością energetyczną? Postaw na instalację fotowoltaiczną! Łatwy i szybki montaż przez profesjonalne firmy, a koszty na inwestycję z możliwych dofinansowań – to się nazywa praktyczna metoda.
Wózek widłowy elektryczny - nowoczesny sprzęt do intensywnej pracy
Intensywna praca magazynowa? Unoszenie i transport ładunków? Rozładowanie naczep? W tej sytuacji sprawdzi się wózek widłowy elektryczny. Ekologiczny (nie emituje spalin), łatwy w obsłudze a przy tym bardzo wydajny. Zobacz, kiedy może pomóc i jak funkcjonuje, a przekonasz się sam!
Jakie są założenia rządowego programu Ciepłe Mieszkanie?
Ogłoszony pod koniec 2021 roku rządowy program dofinansowań Ciepłe Mieszkanie startuje już w drugim kwartale 2022. Na jakich zasadach będzie działał i kto może się starać o dotacje?
Kruszywa Radom - szeroka oferta produktów i usług
Firma kruszywosort.pl posiada bogatą ofertę surowców, wykorzystywanych w budownictwie oraz przy budowie i remontach dróg. Zajmuje się także wykonywaniem usług budowlanych oraz transportowych. Kruszywa Radom, jakie można nabyć za jej pośrednictwem są surowcami najwyższej jakości.
Ocieplanie celulozą, czyli jak ocieplić dom na lata?
Klimat panujący w Polsce sprawia, że ocieplanie budynków od fundamentów aż po dach nikogo nie dziwi. Jak się jednak okazuje, wykorzystywanego do tego od lat styropian i wełna mineralna, w rzeczywistości przynoszą mierne korzyści. Coraz częściej więc zwraca się uwagę na bardziej wydajne metody ocieplania. Jednym z najnowszych odkryć w tej dziedzinie jest izolacja celulozowa, o której opowiemy poniżej!
Czy warto budować dom w technologii SUN BLOCK z keramzytobetonu?
System Sun Block to rozwiązanie przeznaczone do budowy energooszczędnych i ekologicznych domów z elementów keramzytowych, znane i z powodzeniem stosowane na rynku Europy Zachodniej i w Skandynawii. Ta najefektywniejsza i najtańsza technologia budowania także w Polsce zyskuje coraz więcej zwolenników.
Jak uniknąć wysoleń na elewacji podczas aplikacji bezspoinowych systemów ociepleń (ETICS)?
W okresie wiosennym oraz jesienno-zimowym mamy do czynienia ze zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Nawet, gdy temperatura przekracza +5°C, deszczowa i wietrzna pogoda podczas prowadzenia prac elewacyjnych może powodować problemy w postaci pojawienia się białego nalotu, czyli wysoleń na elewacji.