Budowa i remont – lista artykułów
Dlaczego tak popularny jest ciepły montaż okien?
Firmy budowlane oferujące usługi z zakresu stolarki otworowej posiadają w swojej ofercie różne rodzaje montażu ościeżnic okiennych. Jednym z droższych, ale też najpopularniejszych systemów tego typu jest tzw. ciepły montaż okien. Coraz częściej można go spotkać zarówno w budynkach prywatnych, czyli po prostu domach i mieszkaniach, jak i placówkach użyteczności publicznej, choćby bankach, urzędach, szkołach czy szpitalach. Dlaczego ten rodzaj montażu cieszy się tak dużym zainteresowaniem? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie, ale najpierw wyjaśnijmy pokrótce, czym jest w ogóle ciepły montaż okien.
Budując dom z betonu komórkowego zapewniamy mu jeden z najcieplejszych materiałów murowych
Coraz ostrzejsze wymagania pod względem termoizolacyjności i ciągle rosnące ceny nośników energii sprawiają, że do zagadnienia odpowiedniego ocieplenia budynków z roku na rok przykładamy większą wagę. Ciepła ściana jest naszym sprzymierzeńcem zarówno pod względem rachunków za ogrzewanie, jak i zmniejszenia naszego wpływu na środowisko. Teraz możesz zaprojektować ciepłe ściany z wirtualnym „Asystentem projektanta H+H”.
Ościeżnice perfekcyjnie dopasowane do drzwi i aranżacji wnętrza
Zazwyczaj dowiadujemy się o jej istnieniu przy zakupie drzwi. A to przecież bardzo ważny element konstrukcyjny, bez którego nie byłoby możliwe ich zamontowanie oraz prawidłowe funkcjonowanie. Odpowiednio dobrana ościeżnica spełnia bowiem dobrze swoją rolę przez wiele lat. Dziś słów kilka o tym, na co zwrócić uwagę przy jej wyborze.
Sklerometr, zastosowanie na wielkich i małych obiektach budowlanych
Analiza konstrukcji pod kątem wytrzymałości betonu, niezwykle istotna z punktu widzenia bezpieczeństwa całego obiektu budowanego, jak i przyszłych użytkowników nie musi odbywać się poprzez dokonywanie odwiertów. Do tego celu wystarczy młotek Schmidta. Do czego służy sklerometr i jakie są jego rodzaje?
Z jakich warstw powinna się składać podłoga z systemem ogrzewania
Ogrzewana podłoga to komfort i wygoda dla mieszkańców i użytkowników budynków. Aby ogrzewanie podłogowe spełniało swoje funkcje, każdy element podłoża musi być prawidłowo przygotowany. Eksperci podpowiadają jaki podkład wybrać, aby stworzyć idealną i zawsze ciepłą podłogę z systemem ogrzewania.
Praktyczne i łatwe w użyciu urządzenie do cięcia styropianu
Styropian można ciąć na różne sposoby, przy użyciu różnych narzędzi. Nawet zwykłym nożem. Jednak najważniejsze jest to, aby czynność tę wykonać poprawnie i w miarę możliwości szybko. Warto więc zastanowić się nad wykorzystaniem specjalistycznych urządzeń.
Izolacja termiczna domu — jaką zastosować?
Przy budowie domu warto szczegółowo zadbać o wszelkie aspekty, w tym o prawidłowe wykonanie izolacji termicznej. Inwestycja w odpowiednią izolację zwróci się w kolejnych latach, kiedy to dom, będzie generować niższe rachunki za ogrzewanie. Co więcej, dzięki niej budynek latem będzie wolniej się nagrzewał, a zimą zdecydowanie wolniej wyziębiał, oferując domownikom przyjemną temperaturę, do wykonywania izolacji cieplnej wykorzystuje się styropian, folie termoizolacyjne, wełnę mineralną i inne materiały. W niniejszym artykule pokrótce opiszemy ich właściwości.
Klimatyzacja w okresie jesienno-zimowym. Jak ją wykorzystać?
Współczesne klimatyzatory to urządzenia wielofunkcyjne, dzięki czemu można z nich korzystać przez cały rok. W okresie jesienno-zimowym pozwalają między innymi zadbać o dobrą jakość powietrza w pomieszczeniach.
Napęd do bramy ukryty w słupku lub podłożu
Komfort, bezpieczeństwo, innowacyjność – za pomocą tych trzech skojarzeń można zdefiniować hasło: smart home. Nic więc dziwnego, że inteligentne systemy zarządzania domem cieszą się dużą popularnością, dobrze odpowiadają bowiem na potrzeby współczesnych odbiorców. Co więcej, zaawansowane technologie coraz częściej wyróżniają się dyskretną konstrukcją. Niewidoczne dla naszych oczu mogą być nawet siłowniki do bram, dzięki którym zyskamy estetyczny, w pełni zautomatyzowany wjazd na posesję. Dziś o nich właśnie słów kilka.
Ubrania wykonane z softshellu najlepsze na jesienne słoty na budowie
Z jednej strony czarująca feerią kolorów, z drugiej – nieprzewidywalna i smagająca chłodem, wiatrem i wilgocią. Taka już jest nasza jesień – czasem „złota polska”, a częściej – chmurna i dżdżysta. Dlatego ubrania, w których można stawić czoła jesiennym pracom na dworze, powinny odpowiadać specyficznym warunkom tej wyjątkowej pory roku. Podpowiadamy, jakie elementy garderoby sprostają temu zadaniu.