Budowa i remont – lista artykułów

Jak się fachowo zabrać za remont własnego „M”?

Lato i wczesna jesień to czas, w którym właściciele często decydują się na przeprowadzenie prac remontowych w swoich mieszkaniach. Jednak odpowiednie przygotowanie się do odświeżenia wnętrza domu może stanowić prawdziwe wyzwanie. Jakie prace wykonać samodzielnie, a co zlecić ekipie fachowców? Czy niewłaściwie wykonany remont można zareklamować? I wreszcie – jak w ekologiczny sposób pozbyć się odpadów budowalnych? Oto kompleksowy poradnik remontowy.

Jak wybrać okna do domu? Poradnik

Nowoczesna stolarka otworowa doskonale wpisuje się w kanon budownictwa pasywnego i energooszczędnego. Wybór plastikowych okien jest na tyle szeroki, że czasem trudno zdecydować się na konkretny model. Na co zwrócić szczególną uwagę? Jak wybrać okna do mieszkania lub domu? Warto zapoznać się z katalogiem produktów znajdującym się na stronach internetowych renomowanych producentów stolarki okiennej. Przedstawiamy listę najpopularniejszych produktów.

Dmuchawa membranowa – wszystko, co musisz o niej wiedzieć

Stosowana jest w przydomowych oczyszczalniach ścieków, w akwarystyce i hodowli ryb, a także w branży medycznej. Mowa o dmuchawie membranowej. Wyjaśniamy, czym jest i w jaki sposób działa oraz do tego właściwie służy.

Skalna wełna mineralna zalecana przy docieplaniu budynków nowych i starych

Pękające tynki, zbierająca brud elewacja lub zawilgocenie budynku to najczęstsze problemy wynikające ze złego doboru materiałów dociepleniowych. Jedną z podstawowych decyzji, jaką musimy podjąć ocieplając budynek, jest wybór materiału izolacyjnego optymalnego do naszych potrzeb. Poznajmy zalety nowego produktu jakim są płyty z wełny mineralnej o bardzo dobrych parametrach cieplnych i właściwościach akustycznych.

Jak zabezpieczyć rynny przed zawirowaniami pogody?

Postępujące zmiany klimatu powodują, że latem zaczynamy spoglądać w niebo z coraz większym niepokojem. Nagłe ulewy, burze czy gradobicia mogą pojawić się dosłownie w każdym miejscu z bardzo dużą siłą. Dlatego warto, na ile to możliwe, przygotować nasz dom na takie niespodziewane zjawiska pogodowe. Ważnym elementem, o który warto zadbać jest m.in. system rynnowy.

Nowinki technologiczne w oknach i drzwiach tarasowych

Podczas kwietniowego Ogólnopolskiego Forum Stolarki 2021 Online specjaliści branży rozmawiali na temat jej perspektyw. Przyszłość tego sektora rysuje się w pozytywnych barwach, a wiąże się to zarówno z prognozowanym podwojeniem popytu na stolarkę otworową do 2030 roku, jak i ze wzmacniającym się trendem dotyczącym dużych przeszkleń. Zdaniem Michała Dudziaka, Prezesa Zarządu G-U Polska, firmy będącej pionierem w zakresie rozwiązań do drzwi tarasowych typu HS, ważne będą też innowacje stosowane w stolarce otworowej, bo tu Polacy – na tle innych krajów europejskich – wykazują się dużą otwartością.

Jak naprawić stare, betonowe ogrodzenie i betonowe elementy w ogrodzie?

Zbliżający się koniec lata to czas, kiedy powoli zaczynamy przygotowywać działkę do sezonu jesienno-zimowego. To dobry moment na dokonanie przeglądu i podjęcie koniecznych prac naprawczych, również tych, które dotyczą betonowych konstrukcji i elementów. Spękania betonowego ogrodzenia czy uszkodzenia elementów małej architektury nie muszą wiązać się z koniecznością wymiany ich na nowe.

Nowoczesna technika grzewcza - pompa ciepła nie tylko jest energooszczędna ale również zmniejsza ślad węglowy

Wybierając nowe urządzenie grzewcze, warto zadbać o to, aby miało jak najwyższą efektywność energetyczną. W zależności od dostępności infrastruktury polecanym rozwiązaniem może być zastosowanie gazowego kotła kondensacyjnego lub powietrznej pompy ciepła. W tym artykule wyjaśniamy, dlaczego warto się zdecydować na nowoczesne urządzenie grzewcze.

Osuszanie zawilgoconego budynku metodą iniekcji - jak przeprowadzić takie prace samodzielnie?

Intensywne opady w okresie letnim mogą znacząco uwidocznić problem z wilgocią pojawiającą się na ścianach budynków. Jeżeli tak się dzieje, to może być sygnał, że izolacja pionowa czy pozioma została uszkodzona lub zdegradowana. Pamiętajmy, że woda przenika bardzo szybko, czyniąc nieodwracalne straty, więc jeżeli zauważymy, że ściany są zawilgocone, należy szybko przystąpić do działania.

Poznaj zalety i wady pomp ciepła

Pompa ciepła to nowoczesne urządzenie grzewcze, wykorzystujące energię cieplną zawartą w naturalnych pokładach gruntu, wody lub powietrza, zastępujące np. kocioł zasypowy. Zasada działania jest podobna jak w przypadku lodówki, ale zamiast chłodzić- grzeje. Najważniejszymi elementami pompy ciepła są: parownik, sprężarka, skraplacz i zawór rozprężny. Oddawanie lub pobieranie energii jest efektem zmiany stanu skupienia czynnika chłodzącego, za którego pośrednictwem przekazywane jest ciepło.


Stron: 1211 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  134 135 136 137 138  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19467 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 126

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >