Budowa i remont – lista artykułów

Jak chronić balkony i dachy płaskie przed wilgocią?

Właściwa izolacja termiczna i wentylacja to podstawa suchego i ciepłego domu. Nowoczesne płyty styropianowe mogą mieć dodatkowe właściwości związane z większą odpornością na wilgoć. To jedna z tych rzeczy, o których warto pamiętać, wybierając materiał ociepleniowy.

Dlaczego warto wybudować dom z dużymi przeszkleniami?

Szklane płaszczyzny pełnią bardzo ważne funkcje w projektach architektonicznych współczesnych domów. Przede wszystkich zapewniają dostęp do naturalnego światła, a także umożliwiają kontakt z otaczającą budynek przyrodą, dzięki czemu pozwalają niejako zatrzeć granicę między tym, co naturalne a stworzone ludzką ręką. Dlatego trend na wielkoformatowe okna i drzwi przybiera na sile. Jakie rozwiązania tego typu sprawdzą się najlepiej?

Czysty gaz płynny do ogrzewania domu

Zakaz stosowania paliw stałych w Polsce zbliża się dużymi krokami i wiele osób zastanawia się nad zmianą sposobu ogrzewania domu. Ekologiczną i ekonomiczną alternatywą jest gaz, ale nie każdy mieszka w pobliżu gazociągu. Nie stanowi to jednak problemu, bowiem gaz płynny (propan) można z łatwością transportować w dowolne miejsce autocysternami do przydomowej instalacji zbiornikowej.

Legitymacja UDT - jak ją zdobyć?

Od 2018 roku pracownik, który obsługuje wózki widłowe, musi posiadać uprawnienia potwierdzone legitymacją wydaną przez Urząd Dozoru Technicznego. Wraz z wejściem w życie nowych przepisów przestają być ważne imienne pozwolenia na pracę na wózku widłowych. Aby zdobyć uprawnienia potwierdzone przez UDT, trzeba ukończyć kurs i zdać egzamin przed komisją Urzędu Dozoru Technicznego.

Do jakiego rodzaju ścian bloczki silikatowe będą najlepszym wyborem?

Wybór materiału budowlanego to trudna decyzja, której skutki będą nam towarzyszyły przez cały okres użytkowania budynku. Silikatowe bloczki murowe to materiał, który zapewnia wieloletnią trwałość, bezpieczeństwo i energooszczędność. Są one także uniwersalne pod względem zastosowania: możemy z nich wznosić zarówno ściany nośne, działowe i fundamentowe, zewnętrzne, jak i wewnętrzne. Wybór bloczków z oferty H+H pozwoli dobrać takie rozwiązania, które ułatwią i przyspieszą budowę, a także pozwolą osiągnąć atrakcyjną elewację bez żadnych dodatkowych warstw wykończeniowych.

Jakie panele fotowoltaiczne wybrać? - radzi Pvstar

Rynek instalacji OZE rozwija się bardzo intensywnie, nic więc dziwnego, że dostępne są na nim rozmaite technologie, które przekładają się na sprawność, funkcjonalność i właściwości poszczególnych urządzeń. Panele fotowoltaiczne nie stanowią od tej reguły wyjątku. Podstawowa klasyfikacja wyróżnia ogniwa pierwszego i drugiego typu, jednak pod uwagę można wziąć także szereg innych czynników. Które są najistotniejsze?

W czym pracować na budowie, żeby było komfortowo i bezpiecznie

Staw kolanowy jest największym stawem w organizmie człowieka i jednocześnie jedną z najbardziej skomplikowanych struktur kostno-mięśniowych. Jego kontuzje to nie tylko mniejszy lub większy dyskomfort, ale także szczególne zagrożenie dla osób pracujących fizycznie, zwłaszcza na klęcząco. Jak w ochronie tego newralgicznego układu ruchowego może pomóc odpowiednio dobrany strój roboczy?

Powietrzna pompa ciepła - czy warto instalować?

Powietrzne pompy ciepła z powodzeniem zastępują tradycyjne formy ogrzewania. Nowoczesne budownictwo coraz bardziej docenia możliwość korzystania z odnawialnych źródeł energii. Sporo mówi się ponadto o opłacalności powietrznych pomp ciepła. Poniżej kilka powodów, dla których warto rozważyć instalację takiego urządzenia.

Jak zabezpieczać izolacje przemysłowe?

Otulina Ultra M to wyjątkowe rozwiązanie producenta nowoczesnych systemów izolacyjnych do termoizolacji systemów grzewczych, sanitarnych oraz transportu ciepłej i zimnej wody w wymagających gałęziach przemysłu. Otuliny skutecznie redukują zużycie energii oraz emisję CO2, zapewniając tym samym ogromne korzyści użytkowe oraz ochronę środowiska.

Jak zorganizować stanowiska pracy w przedsiębiorstwie komunalnym?

Ilość generowanych przez nas śmieci rośnie w zastraszającym tempie. W Polsce w ciągu niespełna 10 lat (od 2010 do 2018 r.) średnia roczna ilość odpadów w przeliczeniu na jednego mieszkańca wzrosła aż o 25% (z 261 do 325 kg). Ostatni rok na pewno podniesie te statystyki. Wszystko przez pandemię i ogromny wzrost popytu na jednorazowe wyroby z tworzyw sztucznych, takich jak maseczki i rękawiczki oraz większe zużycie jednorazowych opakowań wykorzystywanych w gastronomii i branży e-commerce. Nie dziwią zatem ciągle zaostrzające się przepisy dotyczą segregacji odpadów, które dotyczą zarówno gospodarstw domowych, jak i przedsiębiorstw. Cel jest jeden – ochrona środowiska. Jak to zrobić? Stawiając na recykling!


Stron: 1211 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  142 143 144 145 146  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19465 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 411

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >