Budowa i remont – lista artykułów
Osprzęt do wózków widłowych - TOP 5 najbardziej popularnych elementów
Jeśli jesteś właścicielem wózka/ wózków widłowych i jeszcze nie zdarzyło Ci się korzystać z dodatkowych, wymiennych elementów osprzętu - najwyższy czas to zmienić! Niniejszy tekst przybliży Ci 5 najbardziej popularnych, a jednocześnie użytecznych części, które zamontowane na wózku widłowym pozwalają na jeszcze lepsze i bardziej wydajne wykonywanie pracy. Sprawdź, co potrafi osprzęt do wózków widłowych!
Jak prawidłowo przeprowadzić prace dociepleniowe w starym domu?
Cztery miliony domów jednorodzinnych w Polsce nadal wymaga termomodernizacji – wynika z najnowszych szacunków rządu. I choć właściciele bezpośrednio mogą odczuć efekty tej inwestycji w niższych rachunkach za ogrzewanie, termomodernizacja przestała być sprawą prywatną. Wpisuje się bowiem w jeden z globalnych celów, jakim jest zeroemisyjność.
Ile kg wytrzymuje drabina aluminiowa?
Drabiny aluminiowe znane są na rynku dzięki swoim imponującym właściwościom. Za sprawą materiału użytego do produkcji drabin, są one wytrzymałe, a zarazem bardzo lekkie. Wykorzystywane są zarówno przez fachowców, jak i właścicieli domków jednorodzinnych. Często na drabinie nie tylko opieramy swój ciężar ciała, ale także inne potrzebne nam w danej chwili sprzęty. Kwestia ta rodzi pytanie — ile kilogramów wytrzyma drabina aluminiowa? Odpowiedź w artykule.
Domy do 35m2 cieszą się coraz większą popularnością. Skąd takie nagłe zainteresowanie wśród Polaków małymi domkami?
Aktualne potrzeby społeczne mają szansę na dobre zmienić nasze wybory mieszkaniowe. Jesienią ubiegłego roku o własnej działce rekreacyjnej marzyło aż 63% dorosłych mieszkańców miast, do marca tego roku liczba ta urosła do 75%. Jak pokazują najnowsze badania Castoramy, trend ten ciągle zyskuje na sile i determinuje kolejne zmiany. Aż 84% Polaków chciałoby mieć na własność niewielki dom poza miastem.
Czy drabina na dach to dobry wybór na każdy dach?
Nadeszła wiosna, czas kiedy większość domostw przygotowuje się do lata. Nie obce są nam drobne renowacje, czy konserwacje. Na ogół po zimie większość budynków poddaje się przeglądowi – niektóre elementy mogą wymagać naprawy. Pamiętajmy również o ocenie stanu technicznego, między innymi dachu. Należy sprawdzić stan konstrukcji nośnej i jego pokrycia – czyli tak zwanego szkieletu dachu. W tym artykule rozwiewamy wątpliwości, czy drabina na dach to dobry wybór na każdy dach.
Systemy izolacyjne - hydroizolacja od fundamentu po dach
Wilgoć w budynku to poważny problem dla każdego inwestora. Potrafi osłabić konstrukcję i zniszczyć ściany. Dlatego już na etapie budowy warto zadbać o właściwą izolację zarówno fundamentów jak i dachu, co pozwoli uniknąć kosztownych remontów. Mury wymagają ochrony zarówno przed wodą opadową, jak i tą bardziej destrukcyjną - gruntową. O niezawodności zabezpieczenia Do jej wykonania idealnie posłuży modyfikowana masa dyspersyjna.
Coraz częściej Polacy decydują się na domy drewniane. Jakie są zalety domu drewnianego?
W 2020 roku oddano w Polsce do użytkowania ponad 900 domów o konstrukcji drewnianej, a na przestrzeni ostatnich pięciu lat ich popularność zwiększyła się już ponad dwukrotnie – pokazują dane GUS. Wynika to z faktu, że budownictwo drewniane jest bardziej energooszczędne i przyjazne dla środowiska. W całym swoim cyklu życia budynki odpowiadają bowiem za ok. 40 proc. emisji CO2 do atmosfery, a redukcja tego wskaźnika to cel UE uwzględniony w Zielonym Ładzie. Wykorzystanie w budownictwie drewna, które cechuje większa pojemność cieplna i ujemna emisja CO2, może więc mocno się przyczynić do przeciwdziałania zmianom klimatu.
Systemy okien tarasowych - jak wybrać rozwiązanie najlepsze dla nas?
W pandemii zaczęliśmy marzyć o przestronnych mieszkaniach z własnym kawałkiem zieleni, na którą można spoglądać o każdej porze roku. Te marzenia przełożyły się na sytuację na rynku nieruchomości. Każdy balkon i taras stał się luksusem, a ceny działek i domów wzrosły. Sezon budowlany w pełni. Czas zatem przełożyć marzenia na rzeczywistość. Aby cieszyć oko pięknymi widokami, trzeba już na etapie snucia planów pomyśleć o oknach. Jakie są okna naszych marzeń?
Nowe zasady w programie „Mój Prąd” 3.0. Co się zmienia?
Od lipca rusza trzecia edycja programu „Mój Prąd”. Czeka nas kilka zmian. Dofinansowanie na panele fotowoltaiczne to nie wszystko. Wsparciem finansowym mają zostać objęte także nowoczesne technologie związane z konsumpcją energii. Poza tym może zwiększyć się kwota dotacji. Co jeszcze trzeba wiedzieć o „Mój Prąd” 3.0? Sprawdźmy.
Praktyczne porady przed zakupem nowych okien
Okna PCV, drewniane czy aluminiowe? To jedno z pierwszych pytań, na które muszą sobie odpowiedzieć osoby stojące przed zakupem stolarki otworowej. W dalszej kolejności decydujemy o kolorze profilu, dobierając go do stylu wnętrza i wykończenia elewacji. Zdarza się, że pytamy również o to, czy szyby spełniają podwyższone wymagania pod względem energooszczędności. Tymczasem schowane w profilu okucia okienne nie są elementem, któremu poświęcamy zbyt dużo uwagi. Mając jednak na względzie fakt, że zakupu czy wymiany okien nie dokonujemy zbyt często, warto przyjrzeć się temu jaki „silnik” kryje się pod maską. Okucia odpowiadają za otwieranie i zamykanie okien, a więc w dużej mierze wpływają na nasze odczucia związane z komfortem użytkowania i mogą często przesądzać o stopniu zadowolenia z dokonanego zakupu.