Budowa i remont – lista artykułów
Jak dobrze wybrać drzwi antywłamaniowe?
Epidemia koronawirusa zachwiała poczuciem bezpieczeństwa Polaków. W przestrzeni publicznej czujemy się więc niepewnie, dlatego pragniemy tak zabezpieczyć swój dom, aby chociaż on był ostoją spokoju. Trzeba jednak pamiętać o ochronie nie tylko swojego zdrowia, lecz także dobytku, gdyż złodzieje zwłaszcza w trudnych czasach nie próżnują. W związku z tym opłaca się zainwestować w przeciwwłamaniową stolarkę otworową. Na co zwrócić uwagę przy jej wyborze? Jak należy ją zamontować? Czym są klasy RC?
Jakim środkiem chronić drewno przed czynnikami atmosferycznymi? Lazurowanie drewna
Lata lecą, trendy się zmieniają, a drewno cieszy się nieustającą popularnością wśród projektantów i miłośników ponadczasowego designu. Szereg zalet funkcjonalnych, walory estetyczne oraz gwarancja bliskiego kontaktu z naturą sprawiają, że to prawdopodobnie jedyny surowiec, który odnajdzie się w każdym stylu kompozycyjnym - w pomieszczeniu i na zewnątrz. No właśnie… na zewnątrz. Deszcze, śniegi, intensywne nasłonecznienie – warunki pogodowe mogą szybko i skutecznie pozbawić drewno zachwycającego blasku. Mogą, ale nie muszą! Wystarczy, że sięgniemy po produkty lazury Polski Klimat, które wyniosą ochronę tego surowca na zupełnie nowy poziom. Od czego zacząć?
Wiosna najlepszy czas na mycie elewacji
W miarę upływu czasu typowa elewacja wykończona cienkowarstwowym tynkiem strukturalnym w naturalny sposób pokrywa się cząsteczkami brudu i traci swój urok. Dlatego co pewien czas warto ją umyć, zwłaszcza po zimie, podczas której nagromadziły się na niej liczne zabrudzenia pochodzące z opadów śniegu i deszczu.
Jak i czym skutecznie ocieplić dom?
Prawidłowe ocieplenie budynku w dłuższej perspektywie gwarantuje duży zysk dla właściciela. Szczególnie istotne jest wykonanie go na elewacji – powoduje to obniżenie kosztów ogrzewania nawet do 40%! Wysokiej jakości materiał na ścianach utrzymuje ciepło wewnątrz domu. Budynek jest również skutecznie chroniony przed zimnem z zewnątrz oraz codziennymi obciążeniami, takimi jak wiatr, deszcz czy uderzenia. Podpowiadamy, czym najłatwiej i najskuteczniej ocieplić dom.
Nowa seria drzwi zewnętrznych przeciwwłamaniowych firmy Hörmann
Szukasz drzwi wejściowych do swojego domu? Chcesz, żeby były nie tylko ładne i ciepłe, ale także przeciwwłamaniowe? Wytrzymałość i trwałość, wysoki standard bezpieczeństwa, dobra izolacyjność cieplna i ponadczasowe wzornictwo – to zalety aluminiowych drzwi zewnętrznych firmy Hörmann.
Jakie akcesoria do drabiny zwiększą bezpieczeństwo prac na wysokości?
Drabina to pozycja obowiązkowa w warsztacie narzędziowym właściciela domu. Skutecznie pomaga pokonywać wysokości oraz wykonywać krótkotrwałe prace nad podłożem. Użytkując ją należy przestrzegać podstawowych zasad BHP zawartych w instrukcji obsługi. Ale bezpieczeństwo i komfort prac można dodatkowo zwiększyć poprzez zastosowanie ciekawych akcesoriów. Które z nich przydadzą się podczas nadchodzących wiosennych prac ogrodowych?
Innowacyjne skanery C-thrue. Beton bez tajemnic
Profesjonalny skaner obiektów betonowych C-thrue to innowacyjne urządzenie przeznaczone do skanowania wszystkich struktur betonowych w wysokiej rozdzielczości. Wyprodukowany jest przez włoską firmę IDS GeoRadar, która podobnie jak szwajcarska firma Leica Geosystems należy do grupy Hexagon. Skaner ma kompaktowe wymiary (285 mm x 200 mm x 160 mm) i niską masę (2,4 kg), jest przy tym odporny na uderzenia i upadki. Urządzenie to doskonale sprawdza się na placach budowy, zwłaszcza w miejscach trudnodostępnych. Skaner C-thrue sprzedawany jest wraz z wytrzymałą walizką transportową oraz z listwami umożliwiającymi jego pozycjonowanie. Zastosowanie skanera C-thrue
Czy każdy Polak już wie, jak segregować śmieci?
Czy inteligentny kosz na śmieci BIN-e, który pojawił się na rynku pomoże nam segregować opady? Twórcy tego polskiego wynalazku wierzą, że produkt odniesie sukces. Nowoczesne urządzenie będzie rozpoznawać i segregować odpady. Nie zwolni nas jednak nas od myślenia o środowisku. Wg badania przeprowadzonego przez TNS Polska, 22 proc. Polaków wrzuca wszystko do tego samego kosza, a 17 proc. twierdzi, że segreguje sporadycznie. Aż 28 proc. ankietowanych nie wie, do jakiego pojemnika wrzucać zużyte kartony. Nieczystości już dawno przestały być problemem, który można zamieść pod dywan.
Co się produkuje z butelek PET?
W ostatnich latach obliczono, że ilość butelek PET, wyrzucanych każdego roku, starczyłaby na budowę wieży o wysokości 28 mln km. Jednak w wyniku recyklingu można też wykorzystać je bardziej rozsądnie, np. do produkcji akcesoriów do sprzątania. Każdego roku w swoim zakładzie w Roncello pod Mediolanem, marka Vileda przetwarza płatki z ok. 97 milionów jednorazowych butelek PET i zamienia je na składową szczotek do zamiatania – samo włosie składa się w ponad 90% z przetworzonego PET. Vileda rozpoczęła taką formę produkcji w 2006 r. – od tego czasu zakład w Roncello wyprodukował ok. 930 milionów kilometrów włókien. To prawie tyle, ile wynosi cała orbita Ziemi wokół Słońca. Sprawdź, jaką drogę musi pokonać plastikowa butelka, aby stać się szczotką do zamiatania podłóg.
Rodzaje i zastosowanie tworzyw sztucznych
Wielka ilość wyprodukowanych przez człowieka tworzyw sztucznych o różnych właściwościach sprawia, że zastosowanie znalazły one we właściwie każdej dziedzinie życia. Najbardziej kojarzymy je z przemysłem budowlanym, ale wykorzystuje się je także w produkcji ubrań, sprzętu sportowego i wielu, wielu innych. Oto kilka z najbardziej popularnych rodzajów tworzyw sztucznych.