Budowa i remont – lista artykułów
Jaki styropian pod ogrzewanie podłogowe, kiedy podłoga jest na gruncie?
Niewidoczne, zdrowsze i bardziej przyjazne. Zalety ogrzewania podłogowego można długo wymieniać. Nie chcemy z niego rezygnować i nie musimy. Obecne technologie ocieplania podłóg styropianem doskonale współpracują z popularną „podłogówką”.
Korzyści z ogrzewania podłogowego w domu
Podczas budowy domu coraz chętniej rezygnuje się z tradycyjnych grzejników na rzecz ogrzewania podłogowego. Tę decyzję należy podjąć na wczesnym etapie powstawania budynku – czyli kiedy znajduje się w stanie surowym. Brak konwencjonalnych kaloryferów oczywiście sprawia świetne wrażenie wizualne i pozwala na lepsze wykorzystanie przestrzeni, jednak korzyści płynących z takiej instalacji jest znacznie więcej. Przede wszystkim jest to ogrzewanie niskotemperaturowe, a przy tym zapewnia wysoki komfort grzewczy – temperatury niezbędne do jego uzyskania nie muszą być wysokie, a użytkownikom i tak jest ciepło. Jak działa ogrzewanie podłogowe, czyli potoczne podłogówka, jakie są jego zalety i czy warto postawić właśnie na nie?
Najmniejszy w Polsce dom niskoenergetyczny
Dom pokazowy firmy Elmot, partnera programu MULTICOMFORT Saint-Gobain, ma powierzchnię 50m² i wszystko, czego potrzeba, aby nazwać go niskoenergetycznym i komfortowym. Mogłaby zamieszkać w nim czteroosobowa rodzina. Budowa i wykończenie domu zajęły tylko 45 dni!
Jak długo powstaje dom drewniany?
W Polsce brakuje ok. 2 mln mieszkań, żeby osiągnąć poziom średniej w Unii Europejskiej, gdzie na 1 tys. mieszkańców przypada 440 lokali mieszkalnych – wylicza Ministerstwo Rozwoju. Z kolei z analiz GUS wynika, że w 2019 roku liczba mieszkań oddanych do użytku przekroczyła 207 tys. Takie tempo pozwoliłoby zasypać lukę mieszkaniową w 10 lat, jednak ze względu na epidemię koronawirusa, w tym roku ten wynik będzie trudny do osiągnięcia. Eksperci Polskich Domów Drewnianych wskazują jednak, że w kolejnych latach na przyspieszenie tempa budowy, może wpłynąć upowszechnienie budownictwa drewnianego, które jest znacznie szybsze i niezależne od pory roku.
Twój wymarzony drewniany dom
Marzysz o drewnianym domu? Dowiedz się, jak spełnić to marzenie. Zastanawiasz się, jaka technologia budowy domu z drewna będzie dla Ciebie najkorzystniejsza? Czym charakteryzuje się dom szkieletowy? Czy warto zdecydować się na dom kanadyjski? Poniżej znajdziesz kilka przydatnych informacji o domach z drewna.
Co to jest taśma kalenicowa, jak się ją dobiera do pokrycia dachu?
Taśma kalenicowa jest jednym z niezwykle istotnych elementów dachu. Decyduje o jego należytej ochronie przed wnikaniem do wnętrza wody, śniegu i zanieczyszczeń, jednocześnie gwarantując właściwą wentylację. Montuje się ją w miejscach najbardziej narażonych na negatywny wpływ warunków atmosferycznych. Są to kalenica oraz naroża dachu. Dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniej taśmy kalenicowej oraz poprawne zamontowanie jej na połaci przez dekarza.
Czym się charakteryzuje dom w stylu skandynawskim?
Prosta forma, naturalne materiały i urokliwa elewacja z dobrej jakości drewna – jednorodzinne domy w stylu skandynawskim od lat święcą triumfy nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Niezależnie od metrażu, bazują one na prostych kształtach, przytulności oraz funkcjonalnych rozwiązaniach Dzięki temu skutecznie podbijają serca miłośników minimalizmu w architekturze i designie. Opowiadamy o charakterystycznym budownictwie oraz wystroju wnętrz zaczerpniętym z dawnych krain Wikingów.
5 nowych kolorów kamieni naturalnych granitu i kwarcytu - Siberia, Palatino, Vancouver, Silver Grey i Graphite Grey
Kamienie z serii Sensa by Cosentino to wyjątkowo łatwe w utrzymaniu naturalne powierzchnie, odpowiednie do zastosowań zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Najnowsze propozycje Cosentino, obejmujące kwarcyty i granity pochodzące z Brazylii i Indii, są wysoce odporne na plamy dzięki unikalnej technologii ochronnej Senguard NK. Dzięki niej, podczas wielu lat użytkowania, kamienie naturalne nie będą wymagać żadnej dodatkowej impregnacji mającej ochronić je przed zabrudzeniami.
Maszyny budowlane z drugiej ręki - co cieszy się największym zainteresowaniem a co jest najdroższe?
Obecny gorący sezon przetargów w sektorze budownictwa zwiększa zainteresowanie firm do poszukiwania pomocnego w pracach sprzętu. Rosnąca popularność handlu przez Internet oznacza poszerzenie dostępności oferty pojazdów budowlanych i innych maszyn potrzebnych przy konstrukcji m.in. dróg, mostów i budynków. Z analizy OTOMOTO Profi dowiedzieliśmy się, jakie maszyny i marki cieszą się największą popularnością wśród kupujących oraz poznaliśmy ceny tych najdroższych.
Hale przemysłowe Opolskie - zalety i zastosowanie
Nowoczesne hale przemysłowe są coraz częściej wybieraną alternatywą dla tradycyjnego budownictwa. Przedsiębiorcy decydujący się na montaż konstrukcji stalowej oszczędzają w ten sposób pieniądze i zyskują możliwość niemal zupełnego dostosowania przestrzeni do ich zmieniających się stale potrzeb. Stawiają na nie również ci, którym zależy na czasie - tego rodzaju budynki powstają znacznie szybciej. Co równie ważne, dzisiaj są wykorzystywane już nie tylko jako magazyny, ale także hale produkcyjne czy nawet chłodnie. Poznaj ich największe zalety i przekonaj się, gdzie z pewnością się sprawdzą.