Budowa i remont – lista artykułów

Ekologiczne budownictwo jest chwilową modą czy obowiązkiem?

Długoterminowa strategia klimatyczno-energetyczna UE przewiduje osiągnięcie neutralności klimatycznej obszaru europejskiego do 2050 roku. Zmiany obejmują także budowę i użytkowanie obiektów mieszkalnych, które w 2019 roku odpowiadały za zużycie aż 40% wyprodukowanej energii oraz 36% emisji dwutlenku węgla do atmosfery.

Ekologiczne budownictwo przyszłości - innowacyjna technologia budowy domów

Budowane obecnie domy pochłaniają masę energii, ich konstrukcja wymaga dużego nakładu pracy i materiałów, a ich codzienne użytkowanie generuje wysokie koszty. Może się to zmienić już w najbliższych latach, dzięki nowoczesnym, polskim technologiom. Impulsem dla wprowadzenia innowacji jest przedsięwzięcie „Budownictwo efektywne energetycznie i procesowo” realizowane przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ze środków Funduszy Europejskich.

Fotowoltaika – czy to się opłaca?

Instalacje fotowoltaiczne zyskują coraz większą popularność w Polsce. Stanowią one zarówno ekologiczne, jak i ekonomiczne rozwiązanie. Sprawdź, czy fotowoltaika to opłacalna propozycja dla Ciebie!

Wylewka samopoziomująca: grubość i jakość wylewki na ogrzewanie podłogowe

Coraz więcej osób decyduje się na ogrzewanie podłogowe w swoim domu. Takie rozwiązanie daje komfort i jest niezwykle funkcjonalne. Brak grzejników we wnętrzu stwarza ogromne możliwości aranżacyjne. Jeśli więc wybrałeś ogrzewanie podłogowe, optymalną przewodność cieplną, a także wytrzymałość podłoża zapewni samopoziomująca wylewka anhydrytowa. Na tego typu posadzce można układać panele, deski, płytki czy też kamień. Możliwości aranżacyjnych jest wiele.

Odporność instalacji fotowoltaicznej na warunki atmosferyczne

Niektórzy twierdzą, że pochmurne dni mają negatywny wpływ na działanie instalacji fotowoltaicznej, inni, że panele mogą ulec zniszczeniu przez grad, a w przypadku Polskiego klimatu inwestycja nie jest w ogóle opłacalna – na temat fotowoltaiki rozpowszechnianych jest już wiele mitów, a większość z nich, w tym te wymienione powyżej, możemy znaleźć w Internecie. Aby rozwiać wszelkie wątpliwości, wyjaśniamy czy i jaki wpływ mają warunki atmosferyczne na funkcjonowanie paneli fotowoltaicznych.

Co można zrobić, aby ogrodowy zawór czerpania wody nie zamarzł?

Już niebawem nadejdzie wiosna, a wraz z nią czas na uruchomienie zewnętrznej instalacji wodnej. Ta zima przyniosła surowe mrozy, które mogły być trudnym testem jakości zewnętrznej armatury. Jeśli uległa awarii, być może pora wymienić zawór czerpalny na mrozoodporny!

Budowa domu drewnianego – co warto wiedzieć i komu zlecić wykonanie?

Domy z drewna powstają szybko, a ich budowa (oprócz wylania fundamentów) może trwać także zimą. Producenci domów z drewna oferują klientom duży wybór projektów, a same budowle są trwałe, szczelne, dobrze izolują ciepło i mogą być energooszczędne. Z czego więc wynikają wątpliwości części inwestorów i dlaczego domy szkieletowe są w Polsce nadal mniej popularne niż domy murowane? Sprawdź, co warto wiedzieć o domach z drewna i komu zlecić budowę.

Bezpłatny program do profesjonalnego projektowania ogrzewania podłogowego HSE5 mobile

HSE5 mobile to bezpłatne i intuicyjne w obsłudze narzędzie, które usprawnia wykonywanie obliczeń i przygotowywanie zestawień produktowych podczas projektowania instalacji ogrzewania podłogowego Uponor. Wykorzystanie zaawansowanego algorytmu z HSE5 desktop umożliwia przeprowadzanie wstępnych obliczeń, potrzebnych podczas współpracy z wykonawcami, hurtowniami oraz inwestorami.

Energooszczędność budowanego domu ważna dla 90% Polaków*

Od wielu już miesięcy dom to dla Polaków opcja 4 w 1: miejsce zdalnej nauki, pracy, rozrywki i relaksu. Spędzanie większości doby w domu zweryfikowało ich podejście w kwestii komfortowego i nowoczesnego domu. „Powinien być przede wszystkim energooszczędny” – deklaruje 59% osób*, które w najbliższym czasie planują rozpoczęcie budowy. To zmiana o tyle istotna, że od początku 2021 roku wymagania dotyczące termoizolacyjności budynków są jeszcze wyższe.

Tranzystory bipolarne – charakterystyka, budowa i zasada działania

Tranzystory to jedno z największych odkryć w dziedzinie elektroniki. To dzięki nim możemy cieszyć się coraz mniejszymi urządzeniami elektronicznymi. Tranzystory pozwoliły bowiem na miniaturyzację układów scalonych. Dzielą się one na dwa podstawowe typy – tranzystory bipolarne i unipolarne. W tym artykule przybliżymy budowę, zasadę działania i zastosowanie tych pierwszych!


Stron: 1211 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  161 162 163 164 165  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19467 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 337

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >