Budowa i remont – lista artykułów
Co można zrobić, żeby rury w zimie nie zamarzały?
Problem zamarzania wody w instalacji wodno-kanalizacyjnej zimą dotyka zarówno właścicieli mieszkań oraz domów jednorodzinnych, jak i budynków komercyjnych czy użyteczności publicznej. Ujemna temperatura, śnieg oraz trzymający wiele dni mróz zwiększają możliwość wystąpienia awarii rur znajdujących się nie tylko na zewnątrz budynku, ale również tych biegnących w piwnicach, strychach i garażach. W jaki sposób uporać się z problemem zamarzającej instalacji?
Komfortowe i bezpieczne buty na budowę - jak dokonać właściwego wyboru?
Gdyby Chuck Norris nie miał odpowiednich butów, jego popisowe kopniaki z półobrotu nie byłyby tak skuteczne oraz bezproblemowe. A to tylko jeden z przykładów na to, jak ważne dla efektywnej i bezpiecznej pracy jest właściwe ochronne obuwie robocze. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy jego wyborze.
Wybór grzejnika łazienkowego, który nadaje styl pomieszczeniu
Nowoczesne grzejniki stają się coraz częściej elementem aranżacji wnętrza. Obecne dostępne na rynku grzejniki łazienkowe znacznie różnią się od tradycyjnego żeliwnego kaloryfera, zarówno pod względem kolorystyki, wzoru jak i rozmiarów. To one sprawiają, że zwykła łazienka staje się salonem kąpielowym, w którym domownicy z przyjemnością spędzają czas.
Wymiana starych kotłów węglowych na nowe kotły kondensacyjne
W dzisiejszych czasach instalacja gazowego kotła kondensacyjnego stanowi już standard wynikający przede wszystkim z zapisów dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2009/125/WE z dnia 21 października 2009 r. W przypadku nowych budynków kotły kondensacyjne są już nie tyle wyborem, co koniecznością. Nadal jednak w naszym kraju w wielu gospodarstwach działają tradycyjne kotły niekondensacyjne – atmosferyczne oraz tzw. kotły turbo. Ich użytkownicy, z obawy przed zmianami, często poszukują podobnych urządzeń na wymianę na rynku wtórnym, aby nadal korzystać z dotychczasowego rozwiązania. Czy jednak wymiana starego kotła na nowy nie będzie lepszym pomysłem?
Jak układać płytki schodowe krok po kroku?
Przy pomocy płytek wykończyć można zarówno podłogę w kuchni czy łazience, jak i schody — zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne. Czym kierować się wybierając płytki tego typu? O czym warto pamiętać kładąc płytki na schody? Podpowiadamy!
Nowoczesna alternatywa dla tradycyjnego zamka w drzwiach
Łokciem, biodrem, w rękawiczce – ostatnie miesiące zmusiły nas do szukania kreatywnych sposobów otwierania drzwi. I choć metody te znacząco odbiegają od możliwości, które oferuje nam współczesna technologia – wszystko w służbie troski o zdrowie i komfort, które są dziś najważniejsze. A gdyby tak połączyć innowacje, nowoczesność, bezpieczeństwo oraz wyobraźnię i postawić na rozwiązania pozwalające wejść do domu w duchu XXI wieku?
Łączenia rur instalacji wodnych i gazowych systemem zaprasowywania
Dzięki technologii zaprasowywania na zimno, można łączyć rury o wiele szybciej i bardziej ekonomicznie niż w przypadku lutowania czy spawania. Takie rozwiązanie jest również znacznie bezpieczniejsze. Wszystkie złączki wyposażone są w profil SC-Contur, powodujący wymuszoną nieszczelność w stanie niezaprasowanym. Każde niezaprasowane połączenie zostanie więc natychmiast zauważone podczas próby szczelności lub napełniania systemu. Eliminujemy w ten sposób ryzyko wystąpienia awarii przy uruchamianiu instalacji, co groziłoby poważnymi szkodami. Prawidłowo zaciśnięta kształtka pozostaje trwale szczelna.
Ściana ażurowa jako alternatywa dla balustrady przy schodach
Montowane do podłogi lub stopnia ażurowe panele z powodzeniem zastępują balustrady, stanowiąc nonszalancki element wykończenia nowoczesnego wnętrza. W tych modelach za efekt WOW odpowiadają drewniane lub stalowe pionowe listwy, które imitując ścianę z jednej strony dają spektakularny efekt wizualny, a drugiej odpowiadają za najwyższe bezpieczeństwo poruszania się po stopniach. Zobaczmy, jak ażurowe panele wyglądają w najmodniejszych polskich wnętrzach.
Jak wybrać właściwy hydrofor do dużego domu?
W idealnym świecie każdy miałby dostęp do czystej bieżącej wody, w końcu dla większości z nas wydaje się to takie oczywiste. Jednak wbrew pozorom nie jest. Wielu mieszkańców Polski nie jest nawet połączonych do sieci wodociągowej, co nastręcza wielu problemów. Na szczęście są rozwiązania, które umożliwiają pobieranie wody z własnego ujęcia przy współpracy z hydroforem. W dzisiejszym wpisie doradzimy Wam, jak dobrać właściwy hydrofor do dużego domu.
Jakie elementy składają się na to, że dom jest energooszczędny?
Zimy są coraz cieplejsze, a zapowiadane, arktyczne mrozy trwają nie dłużej niż kilka dni. Pomimo tego powinniśmy wiedzieć, co zrobić, aby nowo budowany lub remontowany budynek był jak najbardziej energooszczędny, czyli ekologiczny. Bowiem nowoczesny dom to dom tani w utrzymaniu, a więc również najefektywniejszy w ogrzaniu i generujący jak najmniej gazów cieplarnianych. Przede wszystkim z uwagi na ten ostatni argument energooszczędność budynków także w dobie zmian klimatycznych jest wiodącym tematem.