Budowa i remont – lista artykułów
Połączenie pompy ciepła z panelami fotowoltaicznymi to dom bez rachunków za prąd i ogrzewanie
Niezależność energetyczna, wysoki komfort życia, oszczędność finansowa, dbałość o środowisko – a wszystko to dzięki jednej inwestycji. Wystarczy zamienić tradycyjną kotłownię na nowoczesne rozwiązanie. Atrakcyjne pakiety łączące pompę ciepła z instalacją fotowoltaiczną zapewnią ciepło i energię w domu na długie lata. Teraz rachunki za ogrzewanie i energię elektryczną nie muszą już być problemem!
Ogrzewanie podłogowe - jak długą historię ma ten sposób ogrzewania?
Ogrzewanie podłogowe jest coraz bardziej popularne w polskich domach ze względu na oszczędność energii i komfort użytkowania. Chociaż ten sposób ogrzewania kojarzony jest z nowoczesnością, to jego początki sięgają L wieku p.n.e. Wówczas na terenie dzisiejszej Korei Północnej powstał pierwszy system z wykorzystaniem paleniska pod schronieniem. Poznaj historię ogrzewania podłogowego i zobacz, jak zmieniało się na przestrzeni lat, by na dobre zagościć w naszych domach.
Zainwestuj w odpoczynek: odetchnij za miastem
Bliskość natury, czyste powietrze, spokój i brak zgiełku miasta. Jeśli szukasz inwestycji w swoją przyszłość, sprawdź domki letniskowe.
Hydranty
Nawet najlepsi strażacy, z najlepszym sprzętem nie ugaszą pożaru, jeżeli nie będą mieli dostępu do środka gaśniczego. Zdecydowaną większość pożarów, zwłaszcza tych rozległych, gasimy przy pomocy wody. Musi mieć ona odpowiednie ciśnienie i musi być jej pod dostatkiem. To właśnie z tego powodu montowane są różnego rodzaju hydranty, które umożliwiają pobór wody z sieci wodociągowej.
Jakie błędy najczęściej popełniamy ogrzewając dom i jak ich uniknąć, żeby zmniejszyć rachunki?
Wydatki na ogrzewanie domu to stała pozycja w domowym budżecie ogromnej części rodzin. Co więcej, bardzo często jest to pokaźna suma. Nic więc dziwnego, że wraz z nastaniem sezonu grzewczego w wielu domach zastanawiamy się, jak zmniejszyć koszty ogrzewania. Co robić, aby mieć ciepło i płacić mniej? Jakich błędów nie popełniać przy ogrzewaniu domu?
Grzejnik z cichym wentylatorem, który przyspiesza podwyższenie/obniżenie temperatury w pomieszczeniu
Aby mieć przyjemną temperaturę w swoich 4 kątach w okresie letnim - nie musisz kupować klimatyzatora. O chłodzenie pomieszczeń w Twoim domu zadba pompa ciepła i połączony z nią grzejnik, które jeszcze niedawno pracowały w trybie ogrzewania.
Grzejnik z inteligentnym systemem sterowania, który sam wie kiedy się włączyć i wyłączyć
Istnieją grzejniki, które same obniżają temperaturę w pomieszczeniach, gdy jest noc lub nie ma nikogo w domu. Natomiast później podnoszą ją, gdy domownicy wrócą. Urządzenia z inteligentnym systemem sterowania są nie tylko wygodne w obsłudze, ale także energooszczędne.
Jak dogrzać zimną łazienkę?
W jaki sposób możesz podnieść temperaturę łazienki o 2-4 st. C. w przeciągu kilku minut? Dzięki grzejnikowi, który posiada wentylator i tryb pracy z pełną mocą. Odpowiada on za to, aby Twoja łazienka była zawsze gotowa do kąpieli lub prysznica - zapewnia ciepło i suche ręczniki.
Najważniejsze funkcje nowoczesnych grzejników elektrycznych do domu
Grzejniki elektryczne w ostatnim czasie zyskują olbrzymią popularność wśród właścicieli domów i mieszkań. Trudno się dziwić, gdyż te nowoczesne urządzenia sprawdzają się naprawdę w rozmaitych przestrzeniach, oferując szereg niezmiernie praktycznych właściwości oraz funkcji, które podnoszą komfort życia.
Kiedy okno jest... za małe. Szyby zespolone a rozjaśnianie pomieszczeń
Dostęp do światła słonecznego ma wpływ nie tylko na estetykę pomieszczenia, ale także samopoczucie przebywających w nim osób. W dobrze doświetlonych budynkach czujemy się lepiej: mamy więcej energii, jesteśmy kreatywniejsi, pracujemy wydajniej i znacznie wyżej oceniamy poziom swojego nastroju. Duże przeszklenia są najłatwiejszym rozwiązaniem tego problemu, jednak nie każdy projekt umożliwia ich zastosowanie. Jeszcze większe wyzwanie stanowi zmiana powierzchni szyb w już istniejących budynkach. Jak rozjaśnić pokój, kiedy okna wydają się być za małe? Poznaj niskoemisyjne szyby zespolone ECLAZ – szkło o wysokiej przezierności, dzięki któremu rozjaśnisz nawet najciemniejsze wnętrze.