Budowa i remont – lista artykułów
Montuj okna – nie czekaj do wiosny! Promocja zimowa OknoPlus
W tym roku nieco wcześniej niż zwykle startuje promocja zimowa 2020. Rabaty sięgają nawet 47%, a to tylko jeden z profitów. Do wzięcia jest jeszcze mnóstwo bonusów, niespodzianek i nagród – jakich, decyduje klient. W tej grze są wyłącznie wygrani. Jak wygląda mapa niekończących się korzyści od OknoPlus?
Projekty elewacji zbudowanych z prefabrykowanych systemów modułowych
Modułowy system fasadowy to unikalne rozwiązanie umiejętnie łączące w jednym elemencie funkcję konstrukcyjną, izolacyjną i wykończeniową. W szybki i prosty sposób pozwala realizować nawet najbardziej oryginalne projekty architektoniczne. Dzięki wysokiej jakości materiałom i innowacyjnym rozwiązaniom spełnia zarówno wymagania techniczne, jak i estetyczne stawiane nowoczesnym budynkom.
Farba, którą można zmienić kolor drewnianych okien lub drzwi
Choć drewniane okna i drzwi odeszły na jakiś czas w zapomnienie, obecnie znów wracają do łask. Możliwość wielokrotnej renowacji i dopasowania ich kolorystyki do aktualnej aranżacji jest ogromną zaletą tego rozwiązania. Współczesna drewniana stolarka okienna różni się jakością i designem od tej, którą pamiętamy z czasów PRL-u. Podpowiadamy, czym kierować się przy wyborze koloru okien i drzwi.
Czy dom wybudowany w konstrukcji drewnianej będzie solidny?
„Najważniejsze jest to, co niewidoczne dla oczu” — ten cytat z Małego Księcia doskonale wpasowuje się w nasze codzienne wybory, również i te budowlane. Dlatego budując dom, najpierw zadbajmy o jego solidne fundamenty i przede wszystkim konstrukcję. Czy drewno użyte jako podstawa domu zagwarantuje mu wytrzymałość oraz długowieczność?
Ceramiczne akcesoria na dach - kominki, jak wybrać właściwy?
Kominki ceramiczne, obok dachówek funkcyjnych, są jednym z najczęściej stosowanych akcesoriów na połaci. Odpowiednio dobrane zapewniają właściwą cyrkulację powietrza wewnątrz budynku, wpływając tym na jego stan techniczny.
Czy dachówka betonowa jest dobrym wyborem na pokrycie dachu?
Budowa domu to dla wybrańców przysłowiowa bułka z masłem. Dla większości to jednak wielkie wyzwanie i cała masa trudnych do podjęcia decyzji. Jedną z nich jest wybór pokrycia dachowego. Opcja betonowa, ceramiczna a może po prostu blachodachówka? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wybór pokrycia zależy bowiem od wielu czynników, takich jak np. konstrukcja dachu czy po prostu przekonania inwestora. Dzisiaj skupimy się na opcji betonowej lub inaczej cementowej. Czy takie rozwiązanie to na pewno dobry wybór?
Luksus kocha drewno - propozycje drzwi wejściowych z drewnem w roli głównej
Drewno ociepla i łagodzi charakter nowoczesnego, minimalistycznego budownictwa. Chętnie jest wykorzystywane do dekoracji fasady. Dobrym pomysłem, który pozwoli na podkreślenie luksusowego charakteru domu, jest wykorzystanie drewna jako wypełnienia drzwiowego. Od lat stanowi ono jeden z ulubionych surowców wybieranych przez inwestorów i architektów do wykończenia prestiżowych wnętrz. Drewno stało się także inspiracją do stworzenia dwóch linii stylistycznych drzwi wejściowych.
Wady i zalety wentylacji grawitacyjnej
Wentylacja grawitacyjna to bezsprzecznie najczęściej stosowany rodzaj wentylacji w domach jednorodzinnych. Jej sprawność wpływa na jakość powietrza wewnątrz pomieszczeń, a to przekłada się na komfort życia domowników. Dowiedz się, co wpływa na efektywność wentylacji oraz co jest najistotniejsze w kanale wentylacyjnym.
Naturalna wentylacja gwarancją niezbędnej wymiany powietrza w czasach pandemii
W okresie jesienno-zimowym zdecydowanie więcej czasu spędzamy w zamkniętych przestrzeniach. W nadchodzących miesiącach w biurach, szkołach, przedszkolach, restauracjach czy w obiektach sportowych będzie przebywać znacznie więcej osób jednocześnie. Na szczęście nawet w sytuacjach nadzwyczajnych – jaką jest obecnie ogłoszona pandemia – naturalna wentylacja zapewniania bezpieczny i zdrowy klimat w pomieszczeniach.
Czy w tradycyjnym piecu można palić ekologicznie?
Jesień rozgościła się już na dobre, i czy tego chcemy, czy nie, jest coraz zimniej. Aby w domach było ciepło i przytulnie, już nie sporadycznie, a regularnie palimy w piecach. Czy robimy to efektywnie i ekologicznie? Czy robimy to tak, aby jak najmniej szkodzić sobie samym? Łatwo to sprawdzić. Wystarczy swoje praktyki porównać z trzema zasadami ekologicznego palenia w piecu, o które zapytaliśmy eksperta.