Budowa i remont – lista artykułów
Jak działa program „Opiekun bezpieczeństwa” na budowie?
Zapewnienie pracownikom bezpieczeństwa i stworzenie odpowiednich warunków pracy jest obowiązkiem każdego pracodawcy. Przedsiębiorstwa w branży budowlanej, ze względu na swoją specyfikę, muszą mierzyć się ze zwiększonym ryzykiem wystąpienia wypadków przy pracy. Z tego względu dbałość o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w takich organizacji powinna być na szczególnie wysokim poziomie. Program opiera się na personalizacji bezpieczeństwa – jednym z jej strategicznych filarów - a tzw. „Opiekunem Bezpieczeństwa”, czyli osobą odpowiedzialną za przestrzeganie zasad bhp, może zostać każdy pracownik niezależnie od zajmowanego stanowiska czy stażu pracy.
W co się ubrać w czasie deszczu na budowę - ubrania robocze przeciwdeszczowe
Niektórzy lubią w deszczu spacerować, a inni nawet tańczyć i śpiewać. Ale są i tacy, którzy muszą w takich warunkach pracować. To z myślą o nich projektowane są specjalne ubrania robocze, stanowiące swoistą wodoodporną zbroję. Podpowiadamy, kiedy i w jaki sposób ją skompletować, aby dostosować się do panujące aury – od spaceru w lekkim, przelotnym kapuśniaczku po całodzienną walkę w strugach rzęsistej ulewy.
Sprzęty niezbędne na budowie. Jakie urządzenia ułatwiają pracę budowlańcom?
Przez dziesięciolecia robotnicy budowlani większość prac wykonywali ręcznie. Ich praca była przez to wyczerpująca fizycznie, a jej efekty nie zawsze zadowalały projektantów budynków. Obecnie pracę na budowie ułatwiają liczne urządzenia, które można wykorzystać do wykonywania najtrudniejszych zadań. Jakie sprzęty są coraz powszechniej użytkowane na budowach? Oto dwa z urządzeń potrzebnych w firmach budowlanych.
Czy zła opinia blachodachówki jest uzasadniona?
Blachodachówki to rodzaj pokrycia dachowego cieszącego się obecnie bardzo dużą popularnością. Są jednym z najczęściej wybieranych materiałów, wykorzystywanym nie tylko w domach jedno- i wielorodzinnych, ale również w budynkach sakralnych czy użyteczności publicznej. Do ich największych zalet zalicza się lekkość oraz trwałość, prostotę montażu, duży wybór profili, a także szeroką gamę kolorystyczną. Powszechnie uważa się je za odpowiednie dla eleganckiego pokrycia dachu łączącego w sobie tradycję z nowoczesnością.
Ogrzewanie domu płynnym gazem - sprawdź zalety takiego rozwiązania
Jeśli jesteś na etapie budowania domu lub taka inwestycja jest w Twoich planach, z pewnością zastanawiasz się nad wyborem systemu ogrzewania. Obok ogrzewania gazem ziemnym, paliwem stałym, czy przy zastosowaniu pompy ciepła, możesz skorzystać z opcji ogrzewania gazem płynnym. To bardzo często wybierany przez inwestorów system. Jakich korzyści dostarcza ogrzewanie płynnym gazem? Sprawdzamy.
Jakie zastosowanie mają mosty modułowe? Przynajmniej kilka. Dlaczego je budujemy?
Mosty to obiekty, które łączą. Często są to dwa brzegi, pomiędzy którymi przepływa rzeka. Takie konstrukcje buduje się także nad trudnymi do budowy dróg terenami. Do jakich zadań wykorzystamy moduły?
Wodne ogrzewanie podłogowe coraz chętniej wybierane - jakie są jego największe zalety?
Do niedawna najpopularniejszym elementem grzewczym w naszych domach były tradycyjne grzejniki. Jednak z czasem ustąpiły miejsca alternatywnym systemom, takim jak wodne ogrzewanie podłogowe. Nic dziwnego – korzyści wynikających z tego rozwiązania jest wiele – począwszy od ekonomicznych, po aranżacyjne i zdrowotne.
Czym wyczyścić zabrudzenia po zaprawie cementowej?
Usuwanie zabrudzeń cementowych po przeprowadzonych pracach remontowych jest niezwykle trudne lub nawet niemożliwe bez specjalistycznych środków chemicznych. W tym wymagającym procesie doskonale sprawdzi się koncentrat do silnych zabrudzeń cementowych – produkt, który skutecznie czyści i jest bezpieczny dla powierzchni.
Przedstawiamy krok po kroku - jak poprawnie zamontować system rynnowy i uniknąć najczęściej popełnianych błędów
Systemy rynnowe są niezbędnym elementem budynku gwarantującym prawidłowe odprowadzanie wody opadowej i roztopowej z dachu. Wśród systemów oferowanych na rynku możemy wyróżnić kilka kategorii zróżnicowanych pod względem estetycznym, gdzie do wyboru mamy rynny o kształcie okrągłym i kwadratowym, systemy ukryte charakterystyczne dla nowoczesnej architektury oraz rynny o zmiennych wielkościach ich przekroju, działające efektywnie na dachach o różnej powierzchni. By spełniały one swoją funkcję – zarówno praktyczną, jak i wizualną – muszą być odpowiednio dobrane i zamontowane. Nieprawidłowy montaż może doprowadzić do poważnych i kosztownych w naprawie uszkodzeń zarówno dachu, jak i elewacji budynku. Jak temu zapobiec? Jakich błędów należy się wystrzegać podczas montażu rynien?
Konserwacja i odnawianie historycznych obiektów - jak pogodzić dawną sztukę budowlaną z nowoczesną technologią?
Wiedza konserwatorów zabytków, architektów, konstruktorów, rzeczoznawców, a czasem i innych ekspertów jest potrzebna do przeprowadzenia renowacji starych budowli. Choć proces jest często długotrwały, efekt końcowy wynagradza wszelkie trudy – odrestaurowana biblioteka, odnowiony obiekt sakralny czy nowa odsłona kamienicy, która pamięta czasy wojny, cieszą oko nie tylko przechodniów, ale pozwalają także zachować jednolitość architektoniczną przestrzeni i stanowią żywy pomnik historii.