Budowa i remont – lista artykułów

Czym się różnią kolektory słoneczne od paneli fotowoltaicznych?

Alternatywne źródła energii od kilku lat cieszą się rosnącym zainteresowaniem. Wśród nich prym wiodą technologie bazujące na wykorzystaniu energii słonecznej – kolektory słoneczne i panele fotowoltaiczne. Choć oba rozwiązania wydają się być do siebie bardzo podobne, to jednak różnią się znacząco.

Co przemawia za wyborem dachówki cementowej, a co za ceramicznej?

Wybór odpowiedniego pokrycia dachowego to jedna z kluczowych decyzji, jakie musimy podjąć podczas budowy domu. Wielu inwestorów waha się pomiędzy dachówkami ceramicznymi, a cementowymi. Każde z tych rozwiązań posiada swoje zalety. Aby nasza decyzja była przemyślana i w pełni świadoma, warto poznać istotne różnice występujące pomiędzy nimi. Dzięki temu wybierzemy dachówki, które najlepiej spełnią nasze oczekiwania.

Warto już przeprowadzić coroczną kontrolę techniczną kotła gazowego przed sezonem grzewczym

Sprawny system grzewczy w Twoim domu jest gwarancją komfortu w okresie zimowym. Jak każde inne urządzenie mechaniczne, kotły gazowe również wymagają okresowych kontroli serwisowych, aby zachować bezpieczeństwo pracy i najwyższą efektywność. Dowiedz się, na czym polega i dlaczego warto wykonać przegląd kotła gazowego przed sezonem.

Najbardziej ekologiczne rozwiązanie ogrzewania domu - połączenie pompy ciepła z klimakonwektorem

Dzięki wykorzystaniu pompy ciepła możesz dbać o klimat wewnątrz swojego domu przez cały rok. To jedno urządzenie zapewni w Twoim budynku ciepło zimą i chłód latem, a niezależnie od pory roku dostarczy także ciepłej wody użytkowej. Instalacja klimakonwektorowa współpracująca z pompą ciepła pozwoli na najwydajniejsze wykorzystanie trybów chłodzenia i grzania. Dowiedz się więcej na temat połączenia pompa ciepła-klimakonwektor!

Odnawialne Źródła Energii cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród Polaków

Z badania „Polacy o oszczędzaniu energii i energetyce” wynika, że 22 proc. obywateli rozważa zainstalowanie urządzeń umożliwiających korzystanie z odnawialnych źródeł energii w swoim domu. Osoby, które deklarują zainteresowanie OZE chcą wytwarzać energię głównie na własne potrzeby. Najbardziej atrakcyjne w zakresie źródeł energii cieplnej dla 76 proc. badanych są kolektory słoneczne. W przypadku produkcji energii elektrycznej wskazywane są najczęściej instalacje fotowoltaiczne. Jakie są typy instalacji i czym się od siebie różnią? Jakie inne odnawialne źródła energii warto wybrać? Dlaczego i jak powinniśmy ubezpieczyć swoją instalację?

Dlaczego warto przeprowadzić przegląd techniczny pompy ciepła przed sezonem grzewczym?

Pompy ciepła, podobnie jak każde inne urządzenia grzewcze, do prawidłowej pracy wymagają okresowej kontroli serwisowej. Ze względu na długoletni charakter inwestycji w źródło ciepła warto dbać o zachowanie jego optymalnych parametrów. Nie oznacza to jednak, że serwis pompy ciepła musi być droższy i bardziej skomplikowany niż jakiegokolwiek innego urządzenia grzewczego. Podpowiadamy,jak zadbać o pompę ciepła przed zimą.

Schody idealnie wpasowane w styl i charakter wnętrza

Schody już dawno przestały być wyłącznie ciągiem komunikacyjnym służącym do pokonywania pięter w domu. Dziś, podobnie, jak meble, są jednym z kluczowych elementów wystroju i dlatego powinny być aranżacyjnie spójne z dominującym we wnętrzu stylem. Pytanie, jak wybrać schody, aby nie zaburzały obranej koncepcji projektowej, a były jej harmonijnym wykończeniem?

Fotowoltaika i pompa ciepła – niezależność energetyczna domu

Zastanawiałeś się kiedyś, jak wygląda zużycie energii w Twoim domu? Nieustannie pobierasz prąd z sieci albo musisz stale zasilać wybrane przez siebie rozwiązanie grzewcze wykorzystując węgiel czy gaz. Wszystko to generuje koszty – zarówno rachunki za energię elektryczną, jak i wydatki poniesione na opał. Nie tylko za granicą, ale także w Polsce coraz więcej osób szuka alternatywnych sposobów na ogrzewanie i zasilanie budynku.

Jak uzyskać dofinansowanie do wymiany stolarki w ramach programu "Czyste Powietrze"

Ileż to razy narzekamy, że chcielibyśmy coś w naszych domach zmienić – przearanżować, unowocześnić, ulepszyć… A często, nawet o tym nie wiedząc, jesteśmy o krok od spełnienia marzeń. Tak też jest z termomodernizacją budynku i jednym z jej pierwszych etapów – wymianą stolarki otworowej. Koszt wymiany wysłużonej stolarki oraz zakupu i montażu energooszczędnych rozwiązań może być mniejszy niż się spodziewamy, jeśli skorzystamy z programu „Czyste Powietrze”, za sprawą którego dofinansujemy taką inwestycję.

Przyłącze wodno-kanalizacyjne – wszystko co musicie wiedzieć, by potem nie żałować

Wykonanie przyłącza wodno-kanalizacyjnego jest istotne już na etapie fundamentowania. Przyłącze wodne potrzebne jest już przy wstępnych pracach, dlatego po uzyskaniu pozwolenia na budowę trzeba dopełnić niezbędnych formalności, by mogło powstać podłączenie do sieci wodno-kanalizacyjnej. Czasem konieczna jest umieszczenie w obrębie działki własnego zbiornika na nieczystości, albo też przydomowej oczyszczalni ścieków. Oto nasze kompendium wiedzy na temat przyłączy, czyli wszystko co musicie wiedzieć, by później nie żałować.


Stron: 1212 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  188 189 190 191 192  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19470 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 284

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >