Budowa i remont – lista artykułów

Jakie oszczędności w domowym budżecie przyniesie montaż fotowoltaiki

Posiadanie własnej instalacji fotowoltaicznej związane jest z licznymi korzyściami, wśród których dla wielu osób najważniejsze są te finansowe, liczone przez pryzmat oszczędności oraz dofinansowań. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze ulgi, dotacje i odpisy związane z posiadaniem domowej elektrowni słonecznej. Sprawdź, na czym można zyskać i ile zaoszczędzić!

Ociepl swój dom, tak aby w zimie był ciepły a w lecie chłodził

Szukając skutecznego sposobu na ochłodzenie wnętrz podczas letnich upałów coraz więcej osób decyduje się na montaż systemu klimatyzacji w swoim domu. Warto jednak wiedzieć, że istnieje inne – prostsze, bardziej ekonomiczne, przyjazne mieszkańcom oraz środowisku – rozwiązanie pozwalające utrzymać komfortową temperaturę w pomieszczeniach – i to nie tylko w gorące dni. Mowa o właściwym ociepleniu ścian zewnętrznych budynku, leżącym u podstaw filozofii zdrowego mieszkania.

Funkcjonalne, w prostej, estetycznej formie włączniki światała do minimalistycznych, nowoczesnych pomieszczeń

Występuje w każdym pomieszczeniu w domu i używany jest wielokrotnie w ciągu dnia. Łącznik światła to niewielki, ale bardzo znaczący element wykończenia. Dlatego tak ważne jest, aby był zarówno funkcjonalny, jak i spójny wizualnie z wystrojem wnętrza. W ofercie rynkowej znajdziemy gamę łączników tak szeroką, że każdy znajdzie kolekcję idealną do swojego domu lub apartamentu. Wielbicielom minimalizmu przypadnie do gustu zwłaszcza linia future® linear, która zwraca uwagę bezpretensjonalną prostotą, a towarzyszące jej szlachetne kolory współgrają z nowoczesną architekturą wnętrz. Nie są to jedyne jej zalety projektanci zadbali również o odpowiednią akustykę przełącznika, a nawet o to, by był przyjemny w dotyku.

Ocieplenie fasady wentylowanej - lekkiej drewnianej i masywnej betonowej

Burzowe lato w Polsce nie jest zjawiskiem nowym. Podczas gdy z każdej kropli deszczu cieszą się rolnicy, nieco mniej powodów do zadowolenia mają inwestorzy indywidualni i wykonawcy, którzy na etapie realizacji, a także późniejszej eksploatacji domu, muszą uwzględnić problem wilgoci wnikającej w głąb konstrukcji budynku. Pomóc w tym może zastosowanie fasad wentylowanych z poprawnie wykonaną izolacją – podpowiadamy, na co warto zwrócić szczególną uwagę!

Montaż ogrzewania podłogowego w starym budownictwie z sytemem suchej zabudowy

Ogrzewanie podłogowe, ze względu na wymogi konstrukcyjne i konieczność zabudowy na mokro, do chwili obecnej cieszyło się dużą popularnością na rynku nowo powstających inwestycji mieszkaniowych. Wyzwanie stanowiła natomiast instalacja systemu w istniejącym budownictwie. Te czasy już minęły. Dzięki innowacyjnemu systemowi płytowemu do zabudowy suchej, podłogówka może być z powodzeniem montowana także w remontowanych pomieszczeniach.

Dom murowany czy z keramzytu - na czym podczas budowy domu nie powinniśmy oszczędzać?

W Polsce zmienia się nam klimat. Wobec skrajnych warunków pogodowych technologia murowania, którą wybiorą inwestorzy będzie mieć kluczowe znaczenie dla przyszłości wymarzonego domu i komfortu, jaki powinien zapewnić. Obecenie największą popularnością cieszą się domy murowane, ale ich budowa jest czasochłonna i kosztowna. Istnieje wiele alternatywnych technologii, które pozwalają na ograniczenie ogromnych kosztów, z którymi wiąże się budowa. Jak zatem rozsądnie dysponować budżetem i na czym można wygenerować oszczędności, nie tracąc przy tym na jakości budynku?

Czym się różni dom pasywny od energooszczędnego?

Za pół roku wszystkie nowo budowane domy mają spełniać kryteria niemal zerowego zapotrzebowania na energię – to cel postawiony przez Unię Europejską. Tym samym domy pasywne, których nadal w Polsce nie powstaje wiele, przestają być fanaberią, a stają się koniecznością. Póki co Polacy oswoili się z domami energooszczędnymi. Domy pasywne to ich lepsza wersja: potrzebują jeszcze mniej energii. Podstawowym kryterium klasyfikowania budynku do jednego z dwóch standardów: energooszczędnego lub pasywnego jest właśnie zapotrzebowanie na energię.

Budowa domu nowoczesnego i tradycyjnego - jak dopasować okna do stylu budynku?

Stworzenie pełnej aranżacji polega na odpowiednim doborze wielu elementów – także stolarki okiennej. Okna nie tylko doświetlają pomieszczenia, ale także pomagają w rozróżnieniu stref życia, a także dają poczucie bezpieczeństwa oraz wpływają na estetykę budynku. Ekspert z firmy Awilux, Rafał Buczek, podpowiada, jakie okna pasują do domów nowoczesnych, a jakie do tradycyjnych.

Bezpieczny dom podczas urlopu - jak zabezpieczyć dom przed włamaniem

Wakacyjne wyjazdy – na całodniową wycieczkę do lasu, lub gdzieś dalej – nad morze czy w góry, to także czas, w którym złodzieje niestety wzmocnią swoją aktywność. Może więc właśnie nadszedł ten moment, w którym warto przyjrzeć się zabezpieczeniom, jakie posiadamy. Czy są wystarczające? Co jeszcze można poprawić, żeby powrót do domu był równie przyjemny?

Jak pozbyć się wilgoci z mieszkania czy pięknych kamienic?

Wilgoć obecna w budynku wpływa nie tylko na jego stan techniczny, ale również na zdrowie i warunki mieszkalne użytkowników. Uszkodzona elewacja może okazać się najmniejszym problemem, ponieważ grzyby czy pleśń mogą prowadzić do przewlekłych chorób. Jak pozbyć się wilgoci i jednocześnie jej skutków?


Stron: 1212 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  196 197 198 199 200  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19467 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 183

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >