Budowa i remont – lista artykułów
Jak izolować systemy grzewcze, wentylacyjne i klimatyzacyjne?
Aby instalacja grzewcza lub wentylacyjna spełniała swoje zadanie, niezbędnym jest zastosowanie odpowiedniej izolacji termicznej lub przeciwkondensacyjnej. Ochrona przed stratami cieplnymi i korozją stalowych elementów to dzisiaj absolutny standard, o którym myśli się już w pierwszych etapach układania instalacji. Projektanci i wykonawcy coraz częściej stawiają na otuliny z wełny kamiennej. O czym warto pamiętać przy wyborze i montażu produktów tego typu?
Wykorzystanie wody z dachu do podlewania ogrodu - jak zbierać i magazynować deszczówkę?
Za nami ekstremalnie suchy kwiecień i umiarkowanie ciepły maj. Skutki nieprzewidywalnej i zmiennej pogody mogą być bardzo dotkliwe zarówno lokalnie, jak i w skali całego kraju. Na szczęście coraz częściej udaje nam się trafnie ją przewidzieć, a co najważniejsze – wykorzystywać do swoich celów. Panujące powszechnie przeświadczenie, że woda jest obecna wszędzie i mamy jej pod dostatkiem, jest dalekie od prawdy. W dodatku wiele społeczeństw najzwyczajniej w świecie marnuje jej zasoby. Niezwykle ważne jest więc byśmy nauczyli się szanować ten życiodajny surowiec. W jaki sposób wykorzystać wodę z dachu?
Czym charakteryzuje się fundament grzewczy?
Fundament grzewczy może być zdefiniowany jako konstrukcja oparta na zbrojonej płycie fundamentowej, w której zatopiono system rurek, zasilanych przez odpowiednią jednostkę grzewczą. Takie rozwiązanie sprawia, że ciepło nie ucieka, tylko trafia do pomieszczeń w budynku. Nie ma tutaj mostków termicznych, a powierzchnia domu ogrzewana jest w sposób równomierny.
Okna o podwyższonej ochronie akustycznej z cichą i dyskretną wentylacją
Efektywna wymiana powietrza jest niezbędna do zapewnienia zdrowego mikroklimatu wnętrz i dobrego stanu technicznego budynku. System wentylacji okiennej nie tylko dostarcza świeżego powietrza do pomieszczeń, ale także zapewnia subtelny design
i skuteczną ochronę przed hałasem z zewnątrz.
Wielkoformatowe płyty oraz sklejki - sposób na szalunki wielokrotnego użytku
Na budowie liczy się czas, który zawsze jest na wagę złota - dosłownie i w przenośni. Niezależnie od specyfiki realizowanego projektu, nie ma miejsca na niepotrzebne poprawki i przestoje. Kolejnym wspólnym mianownikiem prac budowlanych są fundamenty, od których w uproszczeniu zaczyna się każda inwestycja. Jednak na tym rola betonu zazwyczaj się nie kończy, gdyż w nowoczesnym budownictwie lejemy go wszędzie. Produkty używane do szalowania muszą być więc zgodne z obowiązującymi normami budowlanymi oraz wymaganiami dla poszczególnych klas betonu. Jednak to nie wszystko, co wystarczy o nich wiedzieć, żeby roboty szły szybko i zgodnie z planem.
Środki do skutecznej dezynfekcji rąk i przedmiotów pojawiły się w ofercie Soudal
Z uwagi na wzrost zapotrzebowania na środki dezynfekujące firma, która należy do czołowych dostawców materiałów chemii budowlanej na rynku międzynarodowym, rozpoczęła produkcję bakteriobójczych i wirusobójczych preparatów Asepter do dezynfekcji rąk i powierzchni.
Dekoracyjna powłoka elewacyjna odporna na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych
Sposób wykończenia elewacji nie tylko wpływa na wygląd budynku i mówi wiele o jego mieszkańcach, lecz także tworzy scenerię dla codziennego życia. Odpowiednio zaaranżowana potrafi „wyczarować” niezwykły nastrój, sprzyjający relaksowi i spotkaniom na świeżym powietrzu. Dzięki rozszerzonej linii kolorystycznej powłok dekoracyjnych możliwości w zakresie projektowania przydomowej przestrzeni są teraz jeszcze większe.
Czy dom powinniśmy zasłaniać przed słońcem? Sposoby ochrony wewnątrz i na zewnątrz budynku
Co za dużo, to niezdrowo – jak się okazuje dotyczy to również naturalnego światła, którego nadmiar w okresie letnim może powodować przegrzanie wnętrza domu. Jak optymalnie korzystać z dobrodziejstwa słońca? Zobaczcie, co radzą architekci pracowni projektowej Jankowski i Opyrchał.
Drabina na dach, która zapewni bezpieczeństwo pracy dekarzom i kominiarzom
Choć ta wiosna jest inna niż wszystkie i pandemia wielu z nas zamknęła w domach, to jest branża, która nie może sobie pozwolić na postój, a jej specjaliści na pracę zdalną. Mowa o budownictwie – sektorze, w którym rytm i intensywność robót, wyznaczane są przez sezonowość. Podczas budowy domu, czas na przygotowanie fundamentów, stawianie ścian oraz montaż okien i drzwi jest mocno ograniczony. Zwieńczeniem tych działań jest wykonanie dachu, którego konstrukcja powinna zamknąć budynek przed nadejściem zimy. Wiedzą to najlepiej dekarze. Z myślą o nich, przygotowaliśmy przegląd urządzeń do pracy na wysokości, które zapewnią im komfort oraz bezpieczeństwo.
Wkręty do drewna, metalu i PCV z powłoką chroniącą produkty przed rdzewieniem i korodowaniem
Nowe wkręty Panelvit włoskiego producenta Mustad, które są już dostępne na rynku polskim to sposób na bezproblemowe prowadzenie prac. Specjalne kształty wkrętów, dzięki którym dedykowane są one do różnych materiałów, przyspieszają montaż oraz chronią materiał przed uszkodzeniem. Wkręty pokryte są specjalną powłoką Chromiting, która gwarantuje bardzo wysoką odporność na rdzę i korozję. W zestawie wkrętów znajdują się wkręty tarasowe, meblowe oraz do drewna, a także do PCV i blachowkręty.