Budowa i remont – lista artykułów

Czym kierować się podczas zakupu drzwi wewnętrznych?

Drzwi wewnętrzne pełnią bardzo ważne funkcje w naszych wnętrzach. I chociaż nie są niezbędne, ich obecność w ogromnym stopniu poprawia komfort domowników. Jednak aby jak najlepiej spełniały swoje zadanie, powinny być starannie dobrane do charakteru pomieszczenia i aranżacji wnętrz. Niezwykle ważna jest także ich konstrukcja, która decyduje o zajętej przestrzeni. Na jakie kwestie warto jeszcze zwrócić uwagę, wybierając drzwi wewnętrzne do domu?

Grzejnik - podpowiadamy, jaki wybrać, i jak zamontować

Odświeżając swoje mieszkanie często pierwsza myśl, która przychodzi nam do głowy to zmiana koloru ścian. Idąc dalej stwierdzamy, że jak malowanie ścian to od razu zmiana wyposażenia. Zdarza się, że idąc za ciosem, kończy się na większym remoncie. Wiąże się to również z wymianą grzejnika. I tu zaczynają się schody… Dlatego ekspert budowlany odpowiada na najczęściej zadawane pytania dotyczące grzejników – zarówno łazienkowych, jak i pokojowych.

Kiedy zawilgocone mury potrzebują osuszania metodą iniekcji - jak wykonać izolację metodą iniekcji?

Problem z zawilgoconymi ścianami może pojawić się zarówno w starym budownictwie, jak i nowo wybudowanych domach - na zewnątrz lub wewnątrz pomieszczeń. By osuszyć mury, bez konieczności naruszania konstrukcji budynku (podcinania fundamentu), warto wykorzystać metodę iniekcji – szczególnie teraz, wiosną, kiedy zawilgocenia stają się widoczne, szpecąc i osłabiając ściany.

Efekt szlachetnego piaskowca lub nowoczesnego betonu na elewacji uzyskasz tynkiem modelowym

Elewacja zdobi i chroni budynek, podkreślając jego charakter. Jej wykończenie z użyciem naturalnego drewna lub kamieni może być jednak kosztowne i wymagać czasochłonnej konserwacji. Alternatywę dla zastosowania tych materiałów stanowi Tynk Modelowany, który pozwala na uzyskanie nawet najbardziej wyszukanych projektów: efektów deski, betonu, piaskowca czy trawertynu. To rozwiązanie tańsze, szybkie w realizacji i dające niesamowite wrażenia wizualne.

Dlaczego warto zainwestować w niskoenergetyczny, drewniany dom?

Budowa domu w technologii drewnianej nie tylko ma wymiar ekonomiczny, bo po 8 tygodniach od rozpoczęcia inwestycji możemy w domu zamieszkać, ale również zastosowanie surowca naturalnego sprawia ze nasz dom w użytkowaniu jest „oszczędny”. Wraz z nadchodzącą w 2021 roku zmianą Warunków Technicznych inwestorzy stają przed wyzwaniem budowy obiektów efektywnych energetycznie. Już dziś większość producentów budynków realizowanych w technologii szkieletowej, prefabrykowanej lub modułowej oferuje domy spełniające te wymagania. Perspektywa dużych oszczędności związanych z kosztami eksploatacji obiektu sprawia, że bardzo popularne na zachodzie Europy budownictwo niskoenergetyczne z roku na rok znacznie poszerza grono zwolenników także w Polsce. Niskie zużycie to jednak nie najważniejsza zaleta.

Drzwi aluminiowe, otwierane na zewnątrz, z ukrytymi zawiasami

Drzwi są wizytówką domu, ponieważ już od wejścia podkreślają jego charakter. Szerokie drzwi wejściowe z aluminium to obecnie jeden z najmodniejszych trendów stolarki drzwiowej. Inwestorzy wybierają je ze względu na nowoczesny wygląd, z charakterystycznymi cienkimi konturami, a także trwałość, będącą efektem zastosowanego materiału.

Historia domów z bali i ich wyjątkowo pozytywny wpływ na zdrowie

Można obecnie zaobserwować rosnące zainteresowanie domami z bali. Ta sprawdzona, stara technologia zawdzięcza swój powrót niewątpliwemu urokowi domów, oraz faktowi, że z bali buduje się łatwo i szybko. Wielu rodziców każdego dnia zmaga się z infekcjami lub alergią swoich dzieci, wydając przy tym niemałe pieniądze na leki. Alternatywą może być medycyna naturalna albo... zamieszkanie w domu z bali. Sosny, z których są produkowane mają wyjątkowo pozytywny wpływ na zdrowie.

Przemysłowe bramy segmentowe ze wzmocnioną termoizolacyjnością ograniczą straty ciepła w przedsiębiorstwie

Ekonomia i ekologia sprawiają, że efektywne gospodarowanie energią ma dzisiaj coraz większe znaczenie. Dla inwestorów ważna jest więc dobra izolacyjność termiczna zarówno ścian, jak i bram. Dlatego powstała przemysłowa brama segmentowa SPU 67 Thermo, która wyraźnie ogranicza straty ciepła powstające w obrębie otworów budynków.

Łazienka to wnętrze, gdzie panują warunki podwyższonej wilgotności - jak ją skutecznie izolować?

Zalany sufit u sąsiada oraz wykwity grzybów i pleśni na ścianach to scenariusz, jakiego chce uniknąć każdy właściciel mieszkania. Rozwiązaniem, które pomoże ograniczyć ryzyko wystąpienia tego typu problemów jest wykonanie hydroizolacji łazienki. Skuteczną barierę dla wody oraz wilgoci stanowią taśmy na bazie butylu.

Lekkie aluminiowe ramy do modułów fotowoltaicznych

Niejeden dach prywatnego domu, instytucji publicznej czy obiektu komercyjnego w Polsce już teraz zwieńczony jest panelem solarnym, który coraz częściej staje się ważnym elementem składowym energetycznej gospodarki budynku. Fotowoltaika dynamicznie się rozwija, a wraz z nią w sektorze rozwiązań dla alternatywnych źródeł energii powstaje zapotrzebowanie na innowacje. A tam, gdzie potrzebne są innowacje – pojawia się aluminium. Lekkie, plastyczne, wytrzymałe i eleganckie.


Stron: 1212 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  202 203 204 205 206  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19467 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 227

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >