Budowa i remont – lista artykułów

Wykończenie schodów bezspoinową powłoką żywiczną - przykłady realizacji

Aplikacja systemów żywicznych na schodach wymaga sporych nakładów czasu i pracy, a do tego odpowiednich umiejętności i staranności ze strony wykonawcy przy wykończeniu detali. W związku z wymaganiami dotyczącymi odpowiedniej klasy przeciwpoślizgowości, na schodach stosuje się żywice z dodatkami, takimi jak piasek kwarcowy, płatki, kruszywo marmurowe. Wykorzystanie rozmaitych materiałów i technologii pozwala uzyskać bardzo różnorodne efekty wizualne, odpowiednie do pomieszczeń przemysłowych, jak i do bardziej eleganckich, dekoracyjnych wnętrz. Dostępne są również systemy posadzkowe do zastosowań zewnętrznych, w tym szybkowiążące.

Czy inwestycja w zintegrowany system fotowoltaiczny VARIO będzie dobrą decyzją na lata?

W pełni zintegrowany z dachem system fotowoltaiczny VARIO jest innowacyjnym rozwiązaniem na rynku. To jedyny taki produkt opracowany z myślą o inwestorach, którzy zdecydowali się na dachówki marki CREATON. Cechuje się nie tylko doskonałymi parametrami technicznymi, elegancką estetyką i łatwością obsługi, ale także ponadprzeciętną trwałością oraz żywotnością. Jakie zatem argumenty przemawiają za wyborem systemu fotowoltaicznego VARIO?

Czym powinien charakteryzować się dobry niwelator elektroniczny?

Szukasz niezawodnego sprzętu do precyzyjnego wyznaczenia różnic wysokości w terenie? Idealnym rozwiązaniem będzie wszechstronny i intuicyjny niwelator elektroniczny. Jednak wybór odpowiedniego urządzenia to nie lada wyzwanie. Należy bowiem połączyć precyzję pomiaru z wytrzymałością sprzętu w każdych warunkach terenowych i atmosferycznych. Dlatego, aby ułatwić Ci wybór, sprawdźmy, czym powinien charakteryzować się dobry niwelator elektroniczny i na co należy zwrócić szczególną uwagę przy zakupie odpowiedniego sprzętu.

Odzież do pracy w wysokich temperaturach

Lato w pełni, a w wielu miastach temperatury osiągają ponad 30 stopni. Praca w takich warunkach jest szczególnie uciążliwa dla fachowców, którzy muszą wykonywać swoje obowiązki na zewnątrz lub w wysokich temperaturach. Efektem takiej pracy jest nie tylko zmęczenie, ale też groźne dla zdrowia i życia przegrzanie organizmu oraz zwiększone ryzyko wypadków. Aby uniknąć takich sytuacji warto zaopatrzyć się w odzież chłodzącą.

Jakie wkręty i kołki wybrać do ciepłego montażu okien, aby uniknąć błędów montażowych?

Sposób, w jaki zamontowane są okna i drzwi wpływa na ich parametry użytkowe, w tym izolacyjność termiczną oraz akustyczną. O jakości montażu tych wyrobów, poza właściwym przygotowaniem podłoża i uszczelnieniem, decyduje również zastosowanie odpowiednich łączników: kołków i wkrętów. Te niewidoczne na pierwszy rzut oka elementy odgrywają bardzo ważną rolę. Jak je dobrać i na co zwrócić uwagę przy ich użyciu?

Ile zapłacimy za ogrzewanie domów po 1 lipca 2024 roku?

Kto zyska, a kto straci najwięcej w nowych taryfach za gaz i energię elektryczną? PORT PC opublikował prognozy kosztów ogrzewania budynków jednorodzinnych w III kwartale 2024 r. z uwzględnieniem najnowszych taryf zatwierdzonych przez prezesa Urzędu Regulacji Energetyki. Jak wynika z wyliczeń, koszty ogrzewania po 1 lipca 2024 r. zmienią się istotnie, szczególnie w przypadku kotłów gazowych i elektrycznych pomp ciepła. W najlepszej sytuacji będą użytkownicy pomp ciepła − tutaj koszty spadły o 10%.

Dlaczego warto przeprowadzić audyt energetyczny budynku, i jak się za to zabrać?

Wykonanie audytu energetycznego jest kluczowym krokiem, jeśli planujemy termomodernizację domu, w tym inwestycję w pompę ciepła. Dzięki audytowi możliwa jest dokładna analiza, ile budynek zużywa energii oraz określenie miejsc, gdzie występują największe jej straty. W ten sposób można zoptymalizować termomodernizację, a jednocześnie dobrze dopasować nowe źródło ciepła do potrzeb energetycznych domu. Podpowiadamy, jak przeprowadzić audyt energetyczny i jakie konkretnie daje on korzyści.

Dwuteownik IPE – niezawodne rozwiązanie dla Twojej inwestycji. Zobacz, co warto o nim wiedzieć

Dwuteowniki IPE to wysokiej jakości wyroby w świecie budownictwa i przemysłu maszynowego. Ich wszechstronność i wytrzymałość czynią je jednymi z najpopularniejszych kształtowników hutniczych, niezastąpionych w wielu projektach. Obok ceowników, pełnią rolę kluczową w przemyśle budowlanym oraz maszynowym, jako jedne z najbardziej wszechstronnych i popularnych mogące przenosić bardzo duże obciążenia. Poznaj najbardziej istotne funkcje dwuteowników IPE!

Jak zbudować samodzielnie dom?

Większość ludzi pragnie mieszkać w pięknych i dużych domach. Niestety w wielu przypadkach nas na to nie stać. Powodem są rosnące, od wielu lat, koszty gruntów i materiałów budowlanych oraz robocizny wykonawców.

Jakie są objawy zwarcia instalacji elektrycznej w domu?

Zwarcie instalacji elektrycznej to poważny problem, który może mieć daleko idące konsekwencje. Uszkodzenia sprzętu elektronicznego, pożar, a nawet porażenie prądem – to tylko niektóre z potencjalnych zagrożeń związanych z tą awarią. Dlatego tak ważne jest, aby umieć rozpoznać objawy zwarcia i wiedzieć, jak postępować w takiej sytuacji. W tym artykule przyjrzymy się bliżej temu zagadnieniu, omawiając najczęstsze symptomy zwarcia instalacji elektrycznej w domu oraz kroki, jakie należy podjąć, gdy do niego dojdzie.


Stron: 1210 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  19 20 21 22 23  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19454 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 150

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >