Budowa i remont – lista artykułów
Grzejnik, który przez cały rok zapewnia zdrowy klimat w mieszkaniu - jedno urządzenie wiele funkcji
Grzejniki, które precyzyjnie i ekonomicznie zapewniają komfort klimatyczny przez cały rok, zimą i latem - czy to możliwe? Teraz multifunkcjonalne urządzenia w kontrolowany sposób grzeją, chłodzą i wentylują pomieszczenia, dbając przy tym o zdrowe środowisko.
Jak wybrać odkurzacz przemysłowy?
Odkurzacz przemysłowy świetnie sprawdzi się wszędzie tam, gdzie standardowy jest nie wystarczający. Jest to narzędzie pożądane i potrzebne we wszelkiego rodzaju przedsiębiorstwach, gdzie w wyniku pracy powstaje dużo trudnego do usunięcia pyłu, ścinków i innych odpadów. Są to także maszyny do zadań specjalnych oraz odkurzania zanieczyszczeń niebezpiecznych dla zdrowia - wystarczy że wybierzemy odpowiedni rodzaj odkurzacza. Jak zatem dobrze go dobrać do naszych potrzeb? Na co zwrócić uwagę? Co oznaczają kolejne klasy odkurzaczy przemysłowych?
Precyzyjne pomiary niezależnie od sytuacji
Dokładność wskazań urządzeń w wielu przypadkach z pewnością nie jest bez znaczenia. Tylko odpowiedni dobór sprzętu, a także posługiwanie się nim w należyty sposób zmniejsza ryzyko wystąpienia błędu. Gdzie więc i w jaki sprzęt zaopatrzyć się, kiedy dokonujemy nieustannych pomiarów wagi, czy siły nacisku?
Drobne usterki na dachu usuniemy samodzielnie - oto kilka przydatnych produktów, aby dach był gotowy na zimę
Jesień w pełni, silny wiatr, ulewny deszcz czy śnieżyca to wystarczające powody, by dokładnie sprawdzić szczelność pokrycia dachowego, zanim sezon zimowy rozpocznie się na dobre. O czym jeszcze powinni pamiętać mieszkańcy domów jednorodzinnych, by dobrze przygotować się do sezonu zimowego?
Ciepła woda w domu: pompa ciepła, kominek, kocioł kondensacyjny, podgrzewacz na jakie rozwiązanie się zdecydować?
Obecnie trudno wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie bez ciepłej wody. Jeśli właściciele domów nie mają dostępu do sieci ciepłowniczej, przygotowują c.w.u. za pomocą urządzeń grzewczych. Ogrzewanie ciepłej wody użytkowej pochłania jednak znaczne ilości energii cieplnej. Dlatego tak istotny jest dobór urządzenia, które zrobi to w sposób efektywny, energooszczędny, a zarazem ekologiczny. Jego wybór często jest uzależniony od kosztów instalacji, eksploatacji oraz komfortu użytkowania. Na jakie rozwiązanie zatem postawić?
Renowacja schodów drewnianych - jaka farba będzie najlepsza?
Porankami – z góry na dół. Wieczorami - z dołu na górę. Choć schody przez lata dzielnie znoszą wędrówki domowników, prędzej czy później pojawią się na nich widoczne ślady zużycia. Łuszcząca się, porysowana czy przetarta powierzchnia potrafi skutecznie zepsuć efekt przemyślanej aranżacji wnętrza – zwłaszcza, gdy drewniane schody stanowią integralny element całej kompozycji. Na szczęście nie jesteśmy już skazani na kosztowny remont. Renowację stopni można bez większego wysiłku przeprowadzić samemu. No, prawie – przyda nam się mała pomoc Farby V33 do drewnianych podłóg i schodów oraz kilka prostych narzędzi.
Docieplenie trudno dostępnych miejsc w starym budownictwie - stropodachy i poddasza nieużytkowe
Wiekowe budownictwo, choć ma swój urok, potrafi spędzić domownikom sen z powiek – zwłaszcza jeśli na remont i docieplenie czeka stropodach w budynku z wielkiej płyty albo poddasze nieużytkowe w domu jednorodzinnym. Ze względów konstrukcyjnych lub z uwagi na stan dachu, tradycyjne metody nie zawsze wchodzą w grę. Na szczęście do dyspozycji mamy wówczas praktyczne rozwiązania, takie jak wełna kamienna w granulacie, która sprawdzi się doskonale w przypadku trudno dostępnych miejsc i niełatwych obszarów roboczych!
Ceramiczne kominki wentylacyjne i odpowietrzające - niezbędny element dachu
Prawidłowo wykonana wentylacja budynku gwarantuje właściwą cyrkulację powietrza w pomieszczeniach, odprowadza nadmiar wilgoci, poprawia mikroklimat we wnętrzu, zapobiega rozwojowi pleśni i grzybów, czyli odpowiada za bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców, a także ma znaczący wpływ na stan techniczny budynku. Istotnym elementem systemu wentylacyjnego są kominki wentylacyjne i odpowietrzające, które oprócz swoich podstawowych funkcji powinny także gwarantować szczelność pokrycia dachowego.
Zanim zaczniesz budować dom pomyśl o hydroizolacji - jest kilka sposobów by zabezpieczyć budynek
Plany izolacji budowlanych powinny być uwzględniane już na bardzo wczesnym etapie prac. Przy obecnej wiedzy i technice specjaliści są w stanie dobrać skuteczne rozwiązanie do warunków atmosferycznych i geologicznych. Największym zagrożeniem jest woda, która w każdym sezonie może przesiąkać przez mury. Hydroizolacje wodochronne i przeciwwilgociowe to skuteczny sposób zabezpieczenia budynku.
Co na ochronę przeciw wilgoci? Hydroizolacja podpłytkowa skuteczna wewnątrz i na zewnątrz budynku
W miejscach narażonych na długotrwałe działanie wilgoci lub czynników atmosferycznych, płytki ceramiczne nie stanowią wystarczającej bariery przed przenikaniem wody. Aby wykończona nimi powierzchnia zachowała nieskazitelny wygląd i trwałość, przed ich ułożeniem niezbędne jest zastosowanie odpowiedniej warstwy uszczelniającej. Hydroizolację podpłytkową można wykonać przy użyciu specjalnej dwuskładnikowej zaprawy.