Budowa i remont – lista artykułów
Co zapewni większe bezpieczeństwo w domu - rolety zewnętrzne czy żaluzje fasadowe?
Jak połączyć estetykę domu z jego funkcjonalnością i bezpieczeństwem? Jednym z rozwiązań, które na to pozwalają jest wykorzystanie zewnętrznych osłon okiennych w postaci rolet zewnętrznych i żaluzji fasadowych. Latem chronią one wnętrza przed słońcem, a zimą przed stratami ciepła. Przez cały rok stanowią dodatkowe zabezpieczenie antywłamaniowe i korzystnie wpływają na estetykę budynku. Wybór osłon okiennych do domu będzie prostszy, jeśli poznamy różnice pomiędzy poszczególnymi produktami i korzyści jakie zapewniają.
Oszczędność energii dzięki izolacji styropianowej – jak to działa?
Jak dokładnie działa izolacja styropianowa i dlaczego jest tak efektywna? Dowiesz się, czytając poniższy tekst.
Jak można zapobiegać awariom i katastrofom budowlanym spowodowanym warunkami atmosferycznymi?
Jak wynika z najnowszych danych GUNB, w latach 1995-2022 odnotowano w Polsce 9573 katastrofy budowlane, z czego 663 w 2022 roku. Główną przyczyną tych ostatnich były zdarzenia losowe, które stanowiły 90,8% wszystkich tego typu zdarzeń[1]. Najczęściej składało się na nie kilka czynników atmosferycznych, np. silny wiatr i intensywne opady. Niektórych katastrof można było jednak uniknąć. Chodzi o te, które powstają na skutek błędów uczestników procesów budowlanych. W jakich obszarach najczęściej się je popełnia? Jaki plan naprawczy wdrożyć, gdy dojdzie do katastrofy? O tym poniżej.
Jak naprawić i zabezpieczyć przeciekający dach z papy?
Papa to jeden z najczęściej wybieranych materiałów na pokrycia dachowe, głównie ze względu na niską cenę oraz ogólną dostępność. Z upływem czasu rozwiązanie to może okazać się zawodne. Co zrobić, gdy dach z papy zaczyna przeciekać? Jak naprawić powstałe nieszczelności? Wreszcie, czy można odpowiednio wcześniej zabezpieczyć pokrycie z papy, aby zniwelować ryzyko powstawania uszkodzeń oraz przedłużyć jego żywotność?
Czym jest Lista ZUM? Nowości w programie „Czyste Powietrze".
Od połowy czerwca obowiązują zmiany w programie „Czyste Powietrze". Sprawdź jakie i dowiedz się, czym jest „Lista Zielonych Urządzeń i Materiałów", która usprawni starania o dotację.
Projektowanie dachu skośnego z myślą o izolacji termicznej i przepływie powietrza
Projektowanie dachu skośnego z uwzględnieniem efektywnej izolacji termicznej oraz prawidłowego przepływu powietrza to kluczowy aspekt wpływający na komfortowe użytkowanie poddasza. W przypadku tego typu konstrukcji kluczowa jest dokładność zarówno na etapie projektu, jak i jego wykonania. Na jakie aspekty należy zwrócić szczególną uwagę?
Hala stalowa a murowana – porównanie rozwiązań
Rozważając budowę obiektu przemysłowego, jednym z kluczowych wyborów jest rodzaj konstrukcji hali. Decyzja między halą stalową a murowaną może mieć istotne konsekwencje dla efektywności, trwałości i kosztów projektu. W niniejszym wprowadzeniu przyjrzymy się zaletom i różnicom między tymi dwoma rozwiązaniami, aby pomóc Państwu podjąć świadomą decyzję inwestycyjną.
Jak dobrze wybrać i dopasować do charakteru działalności zbiornik magazynowy?
Firmy z branży produkcyjnej zdają sobie sprawę, że szybkość i efektywność produkcji często decydują o ich pozycji rynkowej. Każdy detal ma znaczenie. W trosce o jakość i trwałość przechowywanych materiałów, wybór odpowiednich zbiorników magazynowych jest jednym z istotnych elementów strategii operacyjnej. Przedsiębiorstwa poszukują więc rozwiązań, które stanowią odpowiedź na ich specyficzne potrzeby. Często ich wybór pada na zbiorniki z TWS. Co o tym decyduje i jak dobrać odpowiednie zbiorniki dla swojej firmy? Sprawdzamy.
Naprawiamy ubytki i uszkodzenia na elewacji po okresie zimowym
Wiosna to idealny czas na dokonanie przeglądu stanu technicznego naszych domów, zwłaszcza elewacji narażonych na surowe warunki pogodowe. Każdego roku zima przynosi ze sobą szereg wyzwań dla obiektów budowlanych — od intensywnych opadów śniegu, poprzez siarczyste mrozy, aż po znaczne wahania temperatur. Zjawiska te mogą prowadzić do poważnych uszkodzeń elewacji, takich jak pęknięcia tynku, plamy solne czy korozję biologiczną. Cykliczne inspekcje i właściwa konserwacja to klucz do zachowania długotrwałego, estetycznego wyglądu budynku. Sprawdźmy, jak zidentyfikować i skutecznie rozwiązać problemy ze ścianami zewnętrznymi, które mogą pojawić się po okresie zimowym!
Chemia budowlana - dlaczego warto stawiać na wysokiej jakości produkty?
Branża budowlana ciągle się rozwija. Jednocześnie wciąż wiele osób zmaga się z problemem znalezienia profesjonalnych wykonawców. Dodatkowo wpływ na efektywność budowy ma także chemia budowlana. Dziś podpowiemy Wam, dlaczego nie warto na niej oszczędzać i jak ważna jest jej jakość.