Budowa i remont – lista artykułów
Przeszklone drzwi przesuwne, które łatwo się otwierają i zamykają
Współczesna architektura uwielbia duże przestrzenie i proporcjonalnie dostosowane do nich przeszklenia. To one nadają bryle budynku charakter i lekkość, decydują o jego nowoczesnym designie, przyciągają wzrok i uwagę. Wykorzystując szklane konstrukcje przesuwne, by połączyć taras z pokojem dziennym, zyskujemy więcej miejsca na relaks, rodzinne posiłki i towarzyskie spotkania - nie zamykając się przy tym na fantastyczne widoki.
Nieocieplony dach to straty ciepła na poziomie od 10 do 25% - termomodernizacja stropodachu
O bilansie strat ciepła w budynku decyduje standard termoizolacyjności wszystkich jego zewnętrznych przegród – nie tylko ścian, lecz także dachu i podłogi na gruncie. Z myślą o starannym zabezpieczeniu poziomych elementów budynku powstały nowe płyty Dach/Podłoga z domieszką szlachetnego kompozytu grafitu.
Obróbka strumieniowo ścierna - przygotowanie do pracy
Obróbka strumieniowo-ścierna polega na opracowywaniu powierzchni materiału za pomocą odpowiednio dobranego ścierniwa, które jest wyrzucane z powietrzem (metoda na sucho) lub strumieniem wody (metoda na mokro) pod odpowiednim ciśnieniem. Do przeprowadzenia takiej pracy konieczne jest odpowiednie przygotowanie – zarówno stanowiska pracy, jak i środków ochrony osobistej czy materiałów.
Jak dopasować schody do wnętrza?
Schody są najczęściej „pomostem” między kondygnacjami domu. Mogą mieć różną formę a sukcesem jest, kiedy harmonijnie wtapiają się we wnętrze. Schody pełnią ważną rolę komunikacyjną, ponieważ często przemieszczamy się po nich, muszą być stabilne, wygodne i funkcjonalne. Wszystkie parametry, zastosowane podczas projektowania schodów mają służyć wygodzie mieszkańców. Duże znaczenie ma wysokość stopni i kąt nachylenia całej konstrukcji.
Dekoracyjna płytka elewacyjna inspirowana szlifem diamentów
Podobno kto raz był w Amsterdamie, zakocha się w tym miejscu i będzie do niego wracać. Nic więc dziwnego, że to ukształtowane malowniczymi kanałami i kilkusetletnią tradycją obróbki diamentów miasto zainspirowało twórców wyjątkowych płytek dekoracyjnych. Od pierwszego wejrzenia zwracają uwagę niepowtarzalną rzeźbą ręcznie ciosanego kamienia, oferując wysoką trwałość i ponadczasowość projektu realizowanego na zewnątrz lub wewnątrz budynku.
Najczęstsze błędy wykonawcze w budowie przegród energooszczędnych - jak ich unikać
Dom energooszczędny to kusząca perspektywa dla większości inwestorów. Jednak, aby właściwie spełniał oczekiwania i rzeczywiście był tani w eksploatacji, nie wystarczy do jego budowy wybrać materiałów o niskim współczynniku przewodności cieplnej. Dla końcowego efektu równie ważne co parametr izolacyjności termicznej budulca jest poprawne i staranne wykonawstwo. Na co zwrócić uwagę przy murowaniu ścian, aby zapobiec błędom powodującym nadmierną ucieczkę ciepła z budynku, podpowiada ekspert budowlany.
Ściany chroniące przed zimnem i upałami wznosi się z bloczków silikatowych
Przyjemnie chłodne wnętrze jest bardzo pożądane w czasie letnich upałów. Taki efekt można osiągnąć bez nadużywania klimatyzacji, jeśli ściany budynku zostaną zbudowane z odpowiedniego materiału. Na czym polega akumulacyjność cieplna i dlaczego silikaty mogą zapewnić optymalną temperaturę pomieszczeń przez cały rok - wyjaśnia ekspert budowlany.
Gwałtowne ulewy i susze, jakie rozwiązania stosują ekologiczne miasta
Ilość wody przypadająca na jednego mieszkańca Polski jest 2,5 razy mniejsza od europejskiej średniej. W wyniku zmian klimatu coraz więcej miast może mieć problemy z zaopatrzeniem w wodę, ale również z powodziami. Jak temu zapobiegać? Można wprowadzić w życie koncepcję miasta-gąbki, które magazynuje wodę zamiast odprowadzać ją na zewnątrz.
Ocieplenie stropu pianką PUR – jakie korzyści niesie ze sobą ocieplenie poddasza?
Przez nieodpowiednio ocieplone poddasze i strop ucieka znaczna część ciepła z wnętrza domu. Brak izolacji termicznej wpływa negatywnie nie tylko na komfort życia mieszkańców, ale i wzrost rachunków za ogrzewanie. Jednym z najskuteczniejszych materiałów ociepleniowych jest pianka PUR. Sprawdź, jak prawidłowo ocieplić strop pianką poliuretanową i jakie niesie to ze sobą korzyści.
Membrana dachowa - jaką wybrać ?
Z badań rynkowych wynika, że wielu klientów przy zakupie membran dachowych bierze pod uwagę nie tylko cenę, ale też jakość oraz "żywotność" materiału. Najważniejszym czynnikiem przy wyborze membrany są jej parametry techniczne. Powinna być trwała, wytrzymała i skuteczna.