Budowa i remont – lista artykułów
Schody nie tylko drewniane - z jakich jeszcze materiałów robi się nowoczesne schody do wnętrz?
Tworząc schody, nie musimy obecnie brać pod uwagę wyłącznie drewna, tradycyjnej stali czy szkła, gdyż mogą być wykonane również z udziałem wielu mniej typowych materiałów - min. stali corten i blaustahl, corianu czy też kompozytów i żywic epoksydowych. Materiały te są nie tylko estetyczne, ale charakteryzują się także trwałością i odpornością na uderzenia i zarysowania. Jest to istotne, gdyż schody należą do intensywnie eksploatowanych obszarów.
Są trzy typy wiat garażowych: przejazdowe, wolno stojące i przylegające do budynku, którą wybrać
Wiaty garażowe niezmiennie cieszą się sporą popularnością wśród posiadaczy domów jednorodzinnych. Mogą stanowić zarówno alternatywę dla garażu, jak i jego uzupełnienie – jako dodatkowe lub tymczasowe miejsce postojowe.
Izolacja pomieszczeń nieogrzewanych, takich jak piwnice i garaże płytą z wełny kamiennej
Pozbawione ocieplenia stropy nad pomieszczeniami nieogrzewanymi zwłaszcza zimą potrafią napsuć wiele krwi właścicielom domów jednorodzinnych. Sufity piwnic czy garaży wpisanych w bryłę budynku należy bowiem traktować jak przegrody zewnętrzne, a te wymagają właściwej izolacji termicznej i akustycznej, aby zapewnić komfort korzystania z położonych wyżej wnętrz. W obie te potrzeby doskonale wpisuje się płyta sufitowa z wełny kamiennej.
Wybór grzejników pionowych daje większe możliwości aranżacyjne
Tradycyjne grzejniki w formie poziomej zajmują więcej miejsca wzdłuż ścian. Dlatego bywa ciężko rozmieścić je w pokoju, tak by nie były zasłonięte meblami. Rozwiązaniem są urządzenia w formie pionowej, których wysokość dochodzi do 1,7 metra, a szerokość jest mniejsza niż 0,5 metra. Dzięki temu mogą być zainstalowane na skrawku wolnej powierzchni ściany.
Włóknocementowe deski elewacyjne - dlaczego warto wykończyć nimi dom?
Włóknocement to materiał budowlany znany głównie z doskonałych właściwości – jest wytrzymały, niepalny i odporny na czynniki zewnętrzne. Obok wysokiej funkcjonalności wyróżnia go także estetyka. Często zapominamy lub nie zdajemy sobie sprawy, że produkty i rozwiązania z tego tworzywa dają także wiele możliwości aranżacyjnych, czego przykładem są włóknocementowe deski elewacyjne.
Czy zakup pompy ciepła jest inwestycją opłacalną?
Jeśli szukasz funkcjonalnej i efektywnej pompy ciepła, którą będziesz mógł bezawaryjnie użytkować przez lata, rozwiązaniem szytym na miarę będzie w tym przypadku zastosowanie pompy ciepła HPA-O. Jest to urządzenie energooszczędne, a przy tym niezwykle wydajne.
Dobrze dopasowany kolor bramy garażowej do elewacji domu
Kolor jest niezwykle ważnym elementem w życiu każdego z nas. Jest w stanie poprawić nastrój lub też wręcz pogorszyć samopoczucie. Wpływa na naszą podświadomość. Dbamy o odpowiedni dobór kolorystyczny naszych ubrań, pomieszczeń, dodatków. Tym bardziej więc powinniśmy w odpowiedni sposób podejść do wyboru barwy bramy garażowej, która często jest najbardziej widocznym elementem naszego domu lub tez budynku.
Praca w zimie na zewnątrz - ubiór warstwowy najlepszym zabezpieczeniem przed chłodem
Jeśli każdego dnia pracy musisz mierzyć się z ciężkimi warunkami pogodowymi, to warstwowa odzież robocza – której zadaniem jest minimalizowanie skutków kontaktu ciała z zimnem i wilgocią – rozwiązuje te problemy. Starannie dobrany ubiór warstwowy zapewnia optymalną temperaturę ciała i chroni przed działaniem czynników zewnętrznych. Dzięki temu wydajność i komfort pracy będą ponadprzeciętne.
Budowę domu energooszczędnego zaczynamy już na etapie wyboru projektu
Z raportu „Budownictwo energooszczędne oczami Polaków” przeprowadzonego w ramach kampanii "Nie trać energii" wynika, że prawie 9 na 10 Polaków zdecydowałoby się na budowę domu energooszczędnego. Wielu inwestorów rozpoczyna właśnie budowę. Formalności załatwione i co dalej? Od czego zacząć? Na co zwrócić uwagę? O czym należy pamiętać? Eksperci kampanii „Nie trać energii” postarają się rozwiać wszelkie wątpliwości.
Co oprócz wymiany pieca pozwoli zaoszczędzić na rachunkach za ogrzewanie domu
Termomodernizacja pomoże w poprawie stanu termicznego budynku i zoptymalizowaniu wykorzystywanej energii grzewczej. Teraz jej przeprowadzenie jest łatwiejsze w ramach programu „Czyste powietrze”. Dzięki niemu właściciele domów mogą starać się o dotację lub niskoprocentową pożyczkę na modernizację budynków jednorodzinnych, w tym na ocieplenie elewacji lub wymianę urządzenia grzewczego. Nowy piec to jednak nie wszystko. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę, aby zwiększyć ciepło w domu, a tym samym obniżyć rachunki za ogrzewanie?