Budowa i remont – lista artykułów

Ocieplenie domu powinno być nie tylko skuteczne, ale również estetyczne

Jak sprawić, by ocieplenie budynku było nie tylko skuteczne i trwałe, ale stanowiło także wartość dodaną inwestycji, zapewniając jej wyjątkową estetykę? Szukając odpowiedzi warto przeanalizować zarówno najnowsze trendy, jak i właściwości materiałów wykorzystywanych do realizacji stylowych projektów.

Innowacyjny podkład podłogowy do posadzek zamiast cementu

Na rynek wprowadzono niedawno innowacyjny produkt dedykowany do wykonawcom posadzek. Podkład podłogowy jest dopasowany do potrzeb wykonawców używających maszyn typu miksokret. Nowatorska formuła gwarantuje łatwe ściąganie i zacieranie mieszanki betonowej, a przez to oszczędność czasu nawet do 20%. Dodatkowo nowe 20 kg worki ułatwiają dozowanie spoiwa do maszyny i podnoszą komfort pracy operatora.

Ocieplenie domu lignocelulozą - surowcem w pełni ekologicznym, pochodzenia roślinnego

Na rynku dostępnych jest wiele materiałów służących do izolacji domu. Ich wybór determinowany jest przez szereg czynników. Jednym z nich jest technologia, w jakiej był stawiany oraz rodzaj zastosowanego „budulca”. Jednak i w tym przypadku decyzja nie jest oczywista. Wybór odpowiedniego materiału izolacyjnego to decyzja na lata. Zastosowanie odpowiedniego produktu pozwoli cieszyć się ciepłym wnętrzem przy niskich kosztach ogrzewania. W przeciwnym razie może znacząco odczuć to nasz portfel. Okazuje się, że szeroki, dostępny asortyment może przyprawić o ból głowy.

Wełna mineralna i jej zastosowanie w budownictwie

Wełna mineralna jest naturalnym materiałem izolacyjnym. Popularna nazwa "wełna mineralna" oznacza zarówno wełnę kamienną (skalną), jak i szklaną. Ta terminologia wynika z historycznych uwarunkowań.

Czym są włókna węglowe dodawane współcześnie do chemii budowlanej

Włókna węglowe są wykorzystywane w wielu dziedzinach – buduje się z nich bolidy Formuły 1, elementy jachtów i samolotów. Ich właściwości zostały też docenione w chemii budowlanej – dzięki ich obecności systemy ociepleń oraz farby do wnętrz i elewacji są wyjątkowo wytrzymałe. Jak działa technologia Carbon?

Termodynamiczny i energooszczędny ogrzewacz wody sterowany za pomocą aplikacji mobilnej

Na rynku pojawił się nowy ogrzewacz wody, z pompą ciepła, którym można sterować za pomocą aplikacji mobilnej. Produkt zaspokoi zapotrzebowanie 7-osobowej rodziny na ciepłą wodę użytkową, zapewniając przy tym do 75% oszczędności energii, przy jej produkcji.

Jak zadbać o zdrowy, komfortowy i ciepły dom - kolekcja jesień zima Leroy Merlin

Badania prowadzone przez instytucje naukowe zajmujące się wpływem środowiska na stan naszego zdrowia wskazują, że zagrożenia występujące w wielu naszych mieszkaniach mogą być groźniejsze niż te, które występują na ulicach miast. Słuchając codziennych komunikatów o jakości powietrza zapominamy, że mieszkanie, oprócz groźnych pyłów PM2,5 i PM10 przedostających się z ulicy, wypełniają bakterie, roztocza i inne substancje ulatniające się z mebli, tworzyw sztucznych czy farb.

Mniejsze rachunki za ogrzewanie w starym domu są możliwe, jeśli docieplisz elewację

Choć w kontekście domów wznoszonych obecnie przepisy określają minimalny poziom energooszczędności, w Polsce wciąż jeszcze funkcjonuje wiele budynków starych, zaprojektowanych według przestarzałych wytycznych. Mimo, że względem ich właścicieli prawo nie wymaga podniesienia standardu energetycznego, to warto taką inwestycję rozważyć – choćby z uwagi na oszczędności, które pozwalają na szybki zwrot z nawiązką. Wraz z ekspertem firmy podpowiadamy, jak docieplić na jesień stare, drewniane ściany zewnętrzne.

Ocieplenie poddasza - dlaczego jest konieczne?

Pomieszczenia ze skosami to stały element w projektach wielu domów, który cieszy się dużą popularnością wśród inwestorów indywidualnych. Dla właścicieli poddasze to niepowtarzalny klimat i ciekawe możliwości aranżacyjne, a także wygoda użytkowania. Decydując się na budowę poddasza, każdy inwestor staje przed szeregiem pytań dotyczących ocieplenia i doboru odpowiedniego materiału. Co warto o tym wiedzieć?

Odnawialne źródła energii - skąd czerpać energię dla domowych potrzeb

Coraz częściej decydujemy się na wykorzystanie odnawialnych źródeł energii (OZE). W jeden letni dzień nowoczesna instalacja może dzięki słońcu wytworzyć nawet 30 kWh. Czy to dużo? Dzięki tylko 1 kilowatogodzinie naładujemy telefon aż 278 razy. Co jeszcze można zyskać dzięki korzystaniu z OZE? Jakie urządzenia są potrzebne, by cieszyć się zieloną energią? Odpowiedzi znajdziesz w infografice.


Stron: 1213 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  281 282 283 284 285  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19490 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 585

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >