Budowa i remont – lista artykułów

Systemy ocieplenia domu na wełnie mineralnej

Wełna mineralna jest niepalna i paroprzepuszczalna i stanowi idealny materiał termoizolacyjny na tych ociepleniach, na których takie parametry są wymagane. Jednak podobnie jak styropian, aby skutecznie izolować ściany zewnętrzne, musi być używana w komplecie z klejem, gruntem, tynkiem i farbą stanowiącym kompletny i certyfikowany system. W trzeciej części cyklu o docieplaniu budynków eksperci Weber radzą jak i czym traktować elewację ocieploną na wełnie.

Aranżacja i konstrukcja ogrodu zimowego - dlaczego warto stworzyć sobie zielony azyl

A gdyby tak lato trwało cały rok? Gdybyś mógł przenieść się w miejsce, gdzie okoliczny krajobraz stawałaby się pełnoprawnym elementem aranżacji wnętrza? Gdybyś zyskał wyjątkową przestrzeń na towarzyskie spotkania i rodzinne posiłki? Wyobraź sobie relaks w ciepłych promieniach słońca, szczęśliwe chwile wśród zieleni, a za szybą… śnieg. Choć za oknem pełnia lata, warto już dziś pomyśleć o zimowym ogrodzie, by cieszyć się słońcem i zielenią przez cały rok.

Dopłaty rządowe do ocieplenia budynków - jak skorzystać z programu „Czyste Powietrze”

Wsparcie dla termomodernizacji domów jednorodzinnych to kluczowa kwestia w walce o czyste powietrze nad Polską. Rząd chce wydać 103 mld na rozwiązanie problemu smogu, w tym między innymi na ocieplenie budynków. Kompleksowa termomodernizacja, której pierwszym krokiem jest dobra izolacja, pomoże zmniejszyć emisję zanieczyszczeń, pokonać ubóstwo energetyczne i zmniejszyć koszty ogrzewania.

Nowoczesna technologia nanosieci kwarcowych NQG i jej wykorzystanie w budownictwie

Zabrudzenia, blaknięcie koloru, porastanie przez algi i grzyby – to lista najczęstszych problemów związanych ze stanem elewacji, z którymi zmagają się właściciele domów i administratorzy budynków. Z pomocą przychodzą nowoczesne rozwiązania – eksperci opracowali innowacyjną technologię NQG, która skutecznie zabezpieczy fasady na wiele lat. Na czym polega jej działanie?

Ogrzewanie gazowe - czy warto się na nie zdecydować?

Urządzając swój dom musimy pamiętać o tym, że mieszkamy w takiej części świata, w której nie da się zrezygnować z ogrzewania pomieszczeń. Dlatego też wybór odpowiedniego rodzaju ogrzewania ma kluczowy wpływ na nasz komfort i dobre samopoczucie. Oczywistym jest, że poszukując idealnych rozwiązań nie chcemy płacić zbyt wiele. Z drugiej strony jednak zależy nam na tym, by wybrana przez nas metoda ogrzewania domu była ekologiczna, funkcjonalna i prosta w obsłudze. W związku z tym, coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z ogrzewania gazowego. Czy to dobry pomysł? Z jakich rozwiązań możemy skorzystać?

Współczesne, minimalistyczne wnętrze - jak dopasować okna?

We współczesnych domach przeszklenia stanowią jeden z głównych elementów dekoracyjnych. Kształtują one charakter wnętrz i uatrakcyjniają wygląd budynku. Oto, jakie rozwiązania są obecnie najbardziej popularne. W aktualnych trendach dominują przeszklenia, które otwierają wnętrza na otoczenie. Gwarantują one nie tylko ciekawy efekt wizualny, ale również zapewniają wysoką funkcjonalność.

Prawidłowa izolacja, wentylacja i szczelność w konstrukcji dachu skośnego

Konstrukcje wykonane z krokwi lub więzarów dachowych to najpopularniejszy sposób górnego wykończenia brył budynków mieszkalnych w Polsce, dlatego też bardzo dużo zależy od ich prawidłowego zaprojektowania. W niniejszym poradniku wraz z ekspertami od systemów dachowych podpowiadamy, na co należy zwrócić uwagę, aby procesy fizyczne zachodzące wewnątrz konstrukcji dachów skośnych funkcjonowały niczym w szwajcarskim zegarku.

Czym wykończyć elewację na tarasie lub werandzie?

Środek wakacji – wielu z nas wolne, upalne dni spędza na świeżym powietrzu w pobliżu domu. Lubimy witać dzień kawą na tarasie, czytać książki na balkonie lub odpoczywać wieczorami w ogrodowej altanie. Przydomowa przestrzeń staje się letnim salonem. Jak ją urządzić? Warto zacząć od wyboru elewacji – jej wymiana zajmie chwilę!

Bezokapowy system rynnowy - prawdy i mity

Nowoczesne budownictwo wymaga nowoczesnych rozwiązań. A te potrafią niekiedy wzbudzać zakłopotanie i wątpliwości, bo przecież boimy się tego, co nieznane i trudno jest nam przekonać się do nowości. Do innowacji w budownictwie warto jednak podejść racjonalnie, by móc odróżnić prawdę od fałszu i cieszyć się modnym, nowoczesnym i jeszcze bardziej funkcjonalnym domem. Poznajcie mity dotyczące odwodnienia dachów w systemie bezokapowym, którego elementy ukryte są pod warstwą elewacyjną budynku.

3 sposoby, które znacznie przyspieszą budowę wymarzonego domu

Budowa domu jednorodzinnego może trwać od sześciu miesięcy do nawet dwóch lat. Dokładny czas realizacji inwestycji jest uzależniony od wielu czynników – przygotowania właściciela domu, zebranych funduszy czy współpracy z ekipami budowlanymi. Duży wpływ na tempo prac ma także wybór odpowiednich materiałów i rozwiązań.


Stron: 1213 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  284 285 286 287 288  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19490 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 455

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >