Budowa i remont – lista artykułów
3 sposoby, które znacznie przyspieszą budowę wymarzonego domu
Budowa domu jednorodzinnego może trwać od sześciu miesięcy do nawet dwóch lat. Dokładny czas realizacji inwestycji jest uzależniony od wielu czynników – przygotowania właściciela domu, zebranych funduszy czy współpracy z ekipami budowlanymi. Duży wpływ na tempo prac ma także wybór odpowiednich materiałów i rozwiązań.
Na jaki model wymienić stary kocioł grzewczy?
Zanim rozpocznie się sezon grzewczy, warto rozważyć wymianę starego kotła grzewczego na urządzenie nowej generacji – kocioł kondensacyjny. Co możemy dzięki temu zyskać? Niższe koszty eksploatacji, efektywniejsze wykorzystanie paliwa i bardziej ekologiczne pozyskiwanie energii. Na jakiej zasadzie działa tego typu kocioł i jak to możliwe, że może on uzyskać sprawność znormalizowaną nawet na poziomie 109%?
Jak budować dom, aby w przyszłości był zdrowy dla domowników?
Zdrowy styl życia to najlepsza profilaktyka przeciwko wielu chorobom – wie o tym każdy. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę, że podstawą dbania o dobre samopoczucie jest nie tylko zrównoważona dieta i aktywność fizyczna, lecz także przyjazny mikroklimat wnętrz oraz jakość powietrza, którym w nich oddychamy. Dlaczego jest to tak istotne? Co możemy zrobić, by móc dobrze czuć się we własnych czterech kątach oraz co wspólnego z tym wszystkim ma Mały Książę – postać stworzona przez Antoina De Saint Exuperiego?
Kotły z podajnikiem - charakterystyka i zastosowanie
Ogrzewanie domów i innych budynków zimą łączy się z niemałą pracą. Szczególnie wtedy, gdy opał do pieca należy ładować przynajmniej co kilka godzin. Jest to męczące i czasochłonne. Stąd też wyrazem praktyczności stają się obecnie kotły z podajnikiem paliwa - na przykład węgla albo ekogroszku, które pozwalają na większą wygodę działania.
Siłowniki hydrauliczne – zastosowanie i utrzymanie
Siłowniki hydrauliczne są urządzeniami wykorzystywanymi do konwersji energii cieczy roboczej znajdującej się pod ciśnieniem w ruch prostoliniowy. Z tego też względu siłowniki zwane są również silnikami prostoliniowymi, choć działają one w sposób przeciwny do silników hydraulicznych.
Odzież robocza dla budowlańców - czym się sugerować podczas wyboru
Prace wykonywane na budowie lub na trenie zakładu produkcyjnego, wymagają od pracowników bardzo często dużego wysiłku fizycznego: muszą się oni schylać, kucać, klęczeć, trzymać ręce w górze podczas prac prowadzonych nad głową. Do tego potrzebują oczywiście odpowiedniej i wygodnej odzieży, która nie krępuje ruchów. Jak jednak dobrać odpowiednią odzież, którą można również wynająć? Istnieje kilka zasad, które należy przy tym uwzględnić.
Ogrzewanie podłogowe - instalacja grzewcza, która jest bezpieczna dla zdrowia i energooszczędna
Wodne ogrzewanie podłogowe to energooszczędne rozwiązanie, które może z powodzeniem posłużyć do utrzymywania optymalnej temperatury w całym domu. Wielu inwestorów zadaje sobie jednak pytanie, czy taki rodzaj instalacji grzewczej będzie miał pozytywny wpływ na ich samopoczucie. Odpowiednio wyregulowana instalacja nie tylko daje odczucie komfortu, lecz może nawet zapobiegać niektórym zachorowaniom.
Cień w upalne dni – wszystko o markizach
Latem miło jest posiedzieć na tarasie czy balkonie korzystając z ciepłej pogody i długich godzin nasłonecznienia. Jeszcze milej jest zasiąść w cieniu, tak by móc w spokoju poczytać czy popracować na świeżym powietrzu. W takich sytuacjach przydadzą się markizy – rozwiązanie wygodniejsze niż parasol. Jakie są rodzaje markiz? Jak wybrać odpowiednią markizę tarasową? Jak o nią dbać by służyła latami?
Jak dobrać rękawice robocze?
Praca fizyczna, czy to podejmowana zawodowo, czy w zaciszu domowym, wymaga ochrony. Podejmując się wykonywania konkretnego zawodu, należy zadbać o swoje bezpieczeństwo, kompletując zestaw ubioru ochronnego, by uniknąć uszczerbku na zdrowiu. Ochrona najbardziej narażonych części ciała jest istotna dla utrzymania sprawności podczas dalszej pracy. Rękawice robocze – jak je dobrać?
Inteligentna, zdalnie sterowana brama garażowa ze smart systemem
Same parkują, zmieniają pas, wyprzedzają i hamują. Inteligentne samochody są coraz popularniejsze. Smart rewolucja nie omija też bram wjazdowych i garażowych. Właściciele domów korzystają z bramy wjazdowej i garażowej nawet kilka tysięcy razy w roku. W deszczu, śniegu, upale czy podczas jesiennej mżawki. Jeśli nie posiadają pilotów zdalnego sterowania i smart systemów, to bez względu na porę roku i warunki atmosferyczne za każdym razem muszą wyjść z samochodu, by otworzyć i zamknąć za sobą bramę.