Budowa i remont – lista artykułów

Odpowiedni wybór klimatyzatora na poddasze

Najszybszym sposobem na zwiększenie metrażu domu jest adaptacja poddasza. Możemy tam urządzić przytulny pokój dzienny lub stworzyć klimatyczną sypialnię. Z racji swojego położenia jest miejscem najbardziej narażonym na wysoką temperaturę oraz zaduch – szczególnie podczas gorącego lata. Jak więc polepszyć mikroklimat panujący na poddaszu, tak by stworzyć funkcjonalną i komfortową przestrzeń?

Komfortowa temperatura we wnętrzach podczas upałów za sprawą dobrze dobranych okien

Nowoczesne okna z wyposażeniem przeciwsłonecznym skutecznie zapobiegają nadmiernemu nagrzewaniu się pomieszczeń latem. Dzięki temu w domu będzie panował przyjemny chłód, nawet w bardzo upalne dni.

Ekologiczne grzanie i chłodzenie pomieszczeń

Żyjemy w czasach galopującego postępu cywilizacji, i choć związane z nim zmiany zyskują nowe rzesze zarówno zwolenników, jak i przeciwników, jedno jest pewne: wraz z postępem cywilizacyjnym rośnie potrzeba bliskości z przyrodą. Jej wyrazem jest szeroko rozumiany trend eco, w który doskonale wpisują się oferowane na rynku rozwiązania w zakresie ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń.

Dlaczego lepiej nie mieszać różnych materiałów murowych w jednej inwestycji?

Nowoczesne materiały murowe charakteryzują się takimi parametrami technicznymi, które umożliwiają wykorzystanie ich do wznoszenia każdego rodzaju ścian w budynku. Wielu inwestorów wciąż jednak wybiera inne produkty budowlane do przegród zewnętrznych, inne natomiast do wewnętrznych i łączy w ramach jednego projektu ceramikę, silikaty i beton komórkowy. Z czego wynika takie działanie i jakie niesie za sobą skutki? Wyjaśnia to Joanna Nowaczyk, Doradca techniczny.

Czy można samodzielnie zamontować napęd do bramy?

W erze zakupów internetowych nic nie stoi na przeszkodzie, aby interesujący nas napęd nabyć samodzielnie w sieci. Ale co z jego montażem? Czy warto montować go samodzielnie?

Termomodernizacja domów dostępna teraz w abonamencie

Dach, wentylacja, ściany, okna i drzwi, a nawet podłoga przy gruncie – energia cieplna ucieka praktycznie przez każdą część domu. Sposobem na to, by jej straty były możliwie jak najniższe jest przeprowadzenie termomodernizacji budynku. Na czym ona polega i dlaczego warto zrealizować ją w ramach abonamentu?

Korzyści z BIM dla inwestorów i deweloperów

Technologia BIM to pojęcie o szerokim spektrum znaczeniowym. W teorii BIM (ang. Building Information Modeling) opisuje zbiór procesów: projektowania, planowania, realizowania, a także eksploatacji, remontów i rozbiórki inwestycji. Modelowanie informacji o budynku agreguje wszelkie dane i informacje dotyczące całego cyklu życia obiektu budowlanego w sposób wielowymiarowy i wielopoziomowy. Takie podejście prezentuje wymierne korzyści dla wszystkich uczestników wymienionych powyżej procesów. BIM zapewnia niezrównaną szybkość i elastyczność komunikacji między uczestnikami procesu inwestycyjnego, zapewniając szybszy termin realizacji poszczególnych etapów inwestycji, efektywniejsze wykorzystanie materiałów budowlanych, a także marginalizację błędów projektowych i kolizji. BIM to również znaczna optymalizacja kosztowa.

Schody tradycyjne z balustradą czy nowoczesne bez - które rozwiązanie wybrać?

Dla jednych balustrada to element obowiązkowy schodów, dla innych – zbędny dodatek zaburzający minimalistyczny charakter wnętrza. Jeszcze inni wybierają rozwiązanie pośrednie, decydując się na pochwyty naścienne. Przedstawiamy inspirujące pomysły z polskich domów.

Ocieplenie elewacji systemem ogniochronnym

W trosce o zdrowie i życie osób przebywających w budynku coraz częściej decydujemy się na instalację systemu przeciwpożarowego. Taka prewencja na pewno się przydaje, a wręcz jest pożądana. Pamiętajmy jednak, że już na etapie budowy czy remontu możemy dbać o bezpieczeństwo przyszłych użytkowników nieruchomości, stawiając na niepalne materiały wykończeniowe.

5 patentów, jak obniżyć koszty budowy domu jednorodzinnego

Finanse są największym wyzwaniem, z którym muszą zmierzyć się inwestorzy planujący budowę domu. Przyjęło się bowiem, że postawienie domu jednorodzinnego jest bardzo kosztowe i pochłania znacznie więcej pieniędzy niż np. zakup i wykończenie mieszkania, nawet na zamkniętym osiedlu. Czy tak jest w rzeczywistości? Okazuje się, że istnieją sposoby na obniżenie kosztu całej inwestycji.


Stron: 1213 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  292 293 294 295 296  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19494 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 213

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >