Budowa i remont – lista artykułów
Jak można ochronić łazienkę na wypadek zalania?
Awaria instalacji hydraulicznej, przeciekająca pralka czy wyciek w obrębie kabiny prysznicowej – każdy z nas zapewne nie raz doświadczył stresu związanego z odkryciem nieszczelności w obrębie łazienki. O ile na skutki tego zdarzenia losowego nie mamy już dużego wpływu, o tyle możemy zapobiegać przyczynom ich powstawania. Niepotrzebnemu stresowi, niezaplanowanym kosztom i długotrwałemu remontowi zaradzimy dzięki zastosowaniu odpowiedniego uszczelnienia łazienki.
Montaż wodnego ogrzewania podłogowego
Wodne ogrzewanie podłogowe jest obecnie bardzo często układane w pomieszczeniach, takich jak łazienka czy salon na parterze. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów w zakresie zastosowania tego rozwiązania w części budynku uruchomiono nowy kanał sprzedaży detalicznej płyt podłogowych Knauf Therm Floor Heating.
Wytrzymałe bramy z pełnej gumy, przeznaczone dla hal w przemyśle wydobywczym
Bardzo wytrzymałe i niezawodne bramy z pełnej gumy są przeznaczone do pracy w warunkach wysokiego zagrożenia korozją i brudem. Od blisko 40 lat są powszechnie stosowane przez potentatów przemysłu wydobywczego. Tylko w zakładach wydobywczych brazylijskiej firmy Vale Inco w Kanadzie firma zainstalowała 450 takich bram, a w zakładach brytyjskiej Rio Tinto w Ameryce Południowej – ponad 250. Kanadyjska Gold Corporation ma ich przeszło 80. W kopalniach w Kanadzie ponad 100 bram firmy TNR Doors zainstalowała szwajcarska firma Glencore. Bramy te użytkuje również w swoich kopalniach w Kanadzie polska KGHM. Gumowe bramy spółki TNR podbijają też rynki w Afryce, Azji i Australii.
Jak prawidłowo docieplić strop nad pomieszczeniem nieogrzewanym
Jedną z najbardziej problematycznych konstrukcji w budownictwie mieszkaniowym są stropy nad pomieszczeniami nieogrzewanymi. Problematycznych nie tyle z powodu trudności samego wykonania, co właściwego zabezpieczenia przed stratami ciepła. Nieocieplone stropy nad piwnicami i garażami stanowią bowiem jedną z przyczyn wychładzania się pomieszczeń położonych wyżej, a w konsekwencji – rosnących kosztów ogrzewania. Jak zatem ocieplać, żeby nie żałować?
Wybór urządzenia do pomiaru odległości: miara tradycyjna czy dalmierz laserowy?
Dalmierz jest narzędziem, które pozwala na dokonywanie precyzyjnych pomiarów. Używanie go stanowi pierwszy krok do udanego i zgodnego z prawami budowlanymi remontu lub wykonania innej pracy budowlanej. Warto, byś wiedział, który wybrać.
System jednego klucza w całym domu - rozwiązanie zwiększające bezpieczeństwo domowników
Jeden klucz do całego domu i kontrolowany dostęp do poszczególnych pomieszczeń dla każdego z domowników – dzieci nie mogą otworzyć składziku z narzędziami, a klucz ogrodnika otworzy jedynie furtkę. System klucza BKS zapewnia bezpieczeństwo domu i jego mieszkańców.
Nowatorskie narzędzia ze stali chromowo-molibdenowo-wanadowej
Innowacyjne, odporne i przyjazne środowisku – za materiałami wykorzystywanymi przez producentów narzędzi kryje się jakość. Oto 4 przykłady na to, że największe atuty nie zawsze są widoczne gołym okiem.
Czym palić w kotłach uniwersalnych: drewnem czy węglem?
Tradycyjnie piece opalane drewnem służyły wyłącznie do spalania drewna. Ale kupno uniwersalnego pieca otwiera możliwość ogrzewania domu za pomocą zarówno drewna, jak i węgla. Pytanie brzmi: która z tych opcji jest najlepsza?
Montaż blachodachówki modułowej na dachu skośnym
Na prawidłowe funkcjonowanie dachu i jego trwałość składa się wiele czynników. Jednym z najistotniejszych jest właściwe zamontowanie materiału pokryciowego. Radzimy, jak prawidłowo zamontować blachodachówkę modułową na dachu skośnym.
Nowoczesne bezpieczeństwo – technologia inteligentnych budynków
Chyba każdy marzy o domu, który żyje i dostosowuje się do aktualnych potrzeb domowników. Inteligentne urządzenia sprawiają, że życie staje się dużo prostsze, oszczędniejsze i bezpieczne. W jaki sposób?