Budowa i remont – lista artykułów
Kable i maty grzejne zapobiegające oblodzeniom - dlaczego warto stosować
Wydaje się, że coraz łagodniejszy klimat, czasami wręcz jesienna pogoda, oznacza mniejszą ilość zagrożeń, do których przyzwyczaiły nas srogie zimy. W praktyce jednak to właśnie zmienność i nieprzewidywalność warunków pogodowych może zagrozić bezpieczeństwu ludzi, budynków oraz pojazdów. Wystarczy nawet kilka śnieżnych lub mroźnych dni, odwilż i znowu lekki przymrozek, a chodniki i podjazdy przy naszych domach zamieniają się w niebezpieczne powierzchnie, na których możemy się przewrócić lub w coś uderzyć. Systemy przeciwoblodzeniowe zapobiegają takim problemom. Instalując je zabezpieczamy chodniki i schody, podjazdy i rampy, rynny i rury spustowe oraz połacie dachowe.
Czym fugować płyty tarasowe i kostki brukowe, aby nawierzchnia wyglądała estetycznie
Fugowanie to ważny element prac wykończeniowych przy budowie nawierzchni z kostek brukowych i płyt tarasowych. Spoiny nie tylko wpływają na estetykę, ale przede wszystkim odpowiadają za dobrą współpracę pomiędzy elementami, zapobiegają ich przesuwaniu i kompensują zmiany wymiarów pod wpływem temperatury.
Designerskie grzejniki do przedpokoju
Wraz z jesienią nadeszły chłodne i pochmurne dni. Jeżeli brakuje nam słońca, to warto zadbać o ciepłą i przytulną atmosferę w domowej przestrzeni, zaczynając od przedpokoju. Dzięki grzejnikom marki Purmo zabezpieczymy hol przed wychłodzeniem oraz urozmaicimy jego aranżację.
Lekki i cienki…kamień. Nowe oblicze projektowania wnętrz ze spiekami kwarcowymi
Kamień wspaniale prezentuje się we wnętrzach. Dobrze komponuje się z drewnem, metalem i szkłem, więc architekci często po niego sięgają. Zwykle występuje w postaci grubych, ciężkich płyt, co w niektórych przypadkach ogranicza możliwości jego zastosowania. Postanowiono więc rozwiązać problem i stworzyć naturalny kamień o właściwościach ceramiki, czyli spieki kwarcowe.
Produkty dostosowane do prac budowlanych w zimowych warunkach
Kiedy nadchodzi jesień, aura może utrudnić prowadzenie prac budowlano-remontowych na zewnątrz budynku. Często zdarza się jednak, że nie udaje się zakończyć na czas robót prowadzonych latem lub w ostatniej chwili ujawnią się usterki, które należy usunąć przed sezonem zimowym. Z pomocą przychodzą wówczas produkty dostosowane do użycia w niesprzyjających warunkach pogodowych.
Nowoczesny bezprzewodowy system alarmowy
Potencjał technologii smart od kilku lat wykorzystywany jest przez twórców urządzeń, które każdego dnia ułatwiają nam codzienne funkcjonowanie. Koncepcja smart living zaczyna obejmować coraz to nowsze aspekty naszego życia. Nic zatem dziwnego, że twórcy nowoczesnych rozwiązań postanowili przenieść tę ideę także
w sferę naszego bezpieczeństwa. W ten sposób powstała platforma Yale Smart Living, czyli system bezprzewodowego zarządzania bezpieczeństwem w domu, ze swoim flagowym produktem – systemem alarmowym Smartphone SR 3200i.
Wymiana okien podczas ocieplania budynku
Gdy nadchodzi zima, instynktownie myślimy o tym, jak zapewnić sobie ciepło. Wyjmujemy więc z szafy jesienno-zimowe okrycia, które pozwalają nam ochronić się przed nieprzyjemnym chłodem. W przypadku budynku sprawa jest bardziej skomplikowana – należy „ubrać” go tak, by jak najmniej ciepła uciekało przez ściany zewnętrzne, dach i okna.
Jak dobrze wybrać projekt domu energooszczędnego?
Czy interesujący nas projekt domu jest faktycznie energooszczędny? Przed jego zakupem powinniśmy być w stanie właściwie ocenić rozkład jego pomieszczeń, konstrukcję i parametry wobec aktualnych standardów budowlanych, żeby korzystnie porozumieć się z pracownią architektoniczną w sprawie naszych wymagań.
Co powinno się znaleźć w warsztacie stolarskim?
Fach stolarza liczy sobie kilkaset lat. Nie zmienia to jednak faktu, że musi iść z duchem czasu. Przedstawiamy kilka innowacyjnych rozwiązań, które powinny się znaleźć w nowoczesnym warsztacie.
Najlepszy rodzaj pokrycia dla współczesnego domu drewnianego
Polska architektura coraz częściej nawiązuje do tradycji. Drewniane domy pojawiają się już nie tylko w tatrzańskich dolinach, ale też w innych regionach kraju. Naturalne materiały mają niewątpliwy urok, ale czy warto rezygnować z innowacyjnych, niezawodnych technologii? Jak połączyć tradycję z nowoczesnością?