Budowa i remont – lista artykułów

Dobrze zaprojektowana i profesjonalnie zamontowana komunikacja dachowa

Na dachu funkcję komunikacyjną z elementami jego wyposażenia pełnią stopnie i ławy kominiarskie, pomosty ze stopniami, drabiny z łącznikami czy wyłazy dachowe. To dzięki nim można bezpiecznie poruszać się po zadaszeniu i dotrzeć do anteny czy komina, jeśli te wymagają np. konserwacji. Przydają się również jako dodatkowa droga ewakuacyjna.

Samodzielny montaż desek włóknocementowych na elewacji bez pomocy fachowców.

Alternatywą dla tradycyjnych systemów elewacyjnych jest włóknocementowa deska elewacyjna, wyglądem przypominająca naturalne drewno. Jedną z podstawowych zalet tego produktu jest łatwość i szybkość montażu. Z ich pomocą można odmienić swoją fasadę, obramowania okien, drzwi czy podbitkę dachu.

Szczelne okna - jak uniknąć błędów montażowych

Chociaż lato dobiega końca, mamy jeszcze trochę czasu, aby przygotować nasz dom na sezon jesienno-zimowy. Jeżeli problemem są nieszczelne okna i planujemy ich wymianę, to nie zapominajmy o zastosowaniu trwałego i energooszczędnego systemu montażu.

Ciężkie bramy wjazdowe z napędem – co warto wiedzieć

Wjazd do wielu posesji jest zamykany ciężkimi ozdobnymi, nawet kutymi bramami. Czasem są to bramy pełne, które bardzo dobrze dbają nie tylko o bezpieczeństwo, ale i o prywatność mieszkańców. Chcąc zastosować system automatyki do takich bram, trzeba pamiętać, że mają one swoje wymagania.

6 prostych kroków budowy domu do stanu surowego zamkniętego

Odkąd w Polsce zastosowano szybszą procedurę gromadzenia dokumentów i wprowadzono zgłoszenie z projektem, wydano około 120 tys. pozwoleń na budowę domu jednorodzinnego – wynika z analiz Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego. Szacuje się, że w tym roku liczba nowych domów jednorodzinnych jeszcze wzrośnie, a inwestorów nie zniechęci nawet nadchodząca jesień i pierwsze gruntowe przymrozki.

Jak zmieniała się moda na schody wewnętrzne w ostatnim ćwierćwieczu?

Jednobiegowe, dwubiegowe, spiralne i wachlarzowe. O konstrukcji stopień-podstopień ZETA lub policzkowej. Ze spocznikiem lub bez. Wybór drewnianych schodów na polskim rynku jest obecnie ogromny. Dużym zainteresowaniem cieszą te bogato zdobione, jak i te proste, pozbawione ozdobników. Jednak nie zawsze tak było. Jak zmieniały się schody i moda na nie w ciągu ostatnich 30 lat?

Bloczek akustyczny - sposób na ciche wnętrze

Ochrona przed hałasem to jedno z podstawowych wymagań, które powinien spełniać właściwie zaprojektowany i wykonany budynek. W miejscach szczególnie narażonych na uciążliwe dźwięki warto zastosować ściany o podwyższonej izolacyjności akustycznej. Do ich wznoszenia doskonale nadają się specjalne bloczki silikatowe.

Schody na strych lepsze drewniane czy metalowe?

Strych jest znakomitym pomieszczeniem do przechowywania różnych przedmiotów. To tutaj umieścimy nie tylko używany sezonowo sprzęt sportowy czy zabawki, ale także pamiątkowe gadżety, bądź wymienione na nowe elementy domowego wyposażenia, z którymi nie chcemy się rozstać. Poza swoją funkcją magazynowo-gospodarczą doskonale chroni on wnętrza przed nadmierną utratą ciepła. Czasami, jeśli spełnia określone parametry użytkowe, może być również adoptowany na przykład na sypialnię, pokój dla dzieci czy pracownię modelarską.

Okna dachowe dedykowane pomieszczeniom o zwiększonej wilgotności powietrza - kuchni i łazience

Wysoka wilgotność panująca w takich wnętrzach jak łazienka czy kuchnia skłania inwestorów do poszukiwania optymalnych rozwiązań sprzyjających swobodnej cyrkulacji powietrza, odpowiedniej wentylacji, a przy tym estetycznych i w dobrej relacji jakości do ceny. Łazienkowe okna dachowe są szczególnie narażone na wilgoć, zarówno panującą wewnątrz pomieszczenia, jak i tę wynikającą z niekorzystnych warunków atmosferycznych – deszczu, śniegu, gradu, dlatego wybór okien dachowych do łazienki powinien uwzględnić istotne dla tego rodzaju wnętrza parametry produktu oraz sposób i miejsce montażu.

Wybór styropianu do ocieplenia budynku, który będzie najlepszy?

Wykonanie termomodernizacji budynku gwarantuje przytulny dom zimą oraz błogo chłodny podczas najbardziej dotkliwych upałów, z minimalnymi rachunkami za ogrzewanie czy klimatyzację. Czym ocieplić dom? Oczywiście styropianem: jest ciepły, lekki, wytrzymały, odporny na warunki atmosferyczne i przede wszystkim ekonomiczny. Pamiętajmy, że ocieplenie ścian budynku może przynieść inwestorowi nawet kilka tysięcy złotych oszczędności w jednym sezonie.


Stron: 1214 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  315 316 317 318 319  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19496 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 491

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >