Budowa i remont – lista artykułów
Ile kosztuje solidny dach i dlaczego nie warto na nim oszczędzać?
Od wzniesienia murłat do ułożenia materiału pokryciowego daleka droga. A każdy z etapów budowy dachu to przede wszystkim koszty, i to niemałe. Wydatki rzędu kilkudziesięciu złotych stanowią jednak „zło konieczne”, jeśli poszycie ma dobrze pełnić swoją rolę i dbać o ciepłe oraz suche wnętrze domu przez lata. Dlaczego jeszcze tak ważne jest, by nie szukać oszczędności akurat na tym etapie realizacji projektu domu?
Drzwi przesuwne - alternatywa dla tradycyjnych.
Drzwi w domu obok walorów praktycznych powinny odznaczać się interesującą linią wzorniczą. Idealnie dobrane do aranżacji pomieszczenia, wewnątrz są jego ozdobą, na zewnątrz zaś najlepszą wizytówką. W salonie, sypialni czy łazience przyczyniają się do stworzenia korzystnej atmosfery do pracy i odpoczynku. Wykonane z naturalnych materiałów wspaniale ocieplają wnętrza i znakomicie komponują się z każdym stylem wystroju. Wśród szerokiej gamy tradycyjnych modeli na szczególną uwagę zasługują funkcjonalne drzwi w systemach przesuwnych – naściennym i kasetowym.
Dlaczego gotowa zaprawa budowlana jest lepszym wyborem od przygotowanej samodzielnie?
Jeszcze nie tak dawno większość zapraw budowlanych przygotowywana była ze składników bezpośrednio na budowie. Wymagało to doświadczonych i starannych fachowców, ponieważ każda zmiana proporcji poszczególnych składników mogła wpływać niekorzystnie na jakość uzyskanej zaprawy. Dzisiaj w składach budowlanych i marketach można bez problemu kupić gotowe, suche mieszanki, do których wystarczy dolać wody w ilości wskazanej na opakowaniu przez producenta, aby otrzymać gotową zaprawę. Współczesne rozwiązania nie tylko ułatwiają i skracają czas wykonania prac, lecz także niosą ze sobą wiele dodatkowych korzyści.
Budujemy dom - wybieramy tynk na elewację
Starannie wykonana elewacja świadczy o jakości budynku i wyróżnia go na tle sąsiednich budynków. Dobierając tynk przystosowany do warunków użytkowania budynku, systemu ocieplenia, jak i do warunków pogodowych, pomożemy ścianom utrzymać nienaganny stan. Jaki rodzaj tynku będzie najlepszy dla naszej inwestycji?
Jak wybrać idealny projekt swojego przyszłego domu?
Myśli o własnym, pięknym, wygodnym, idealnym domu prześladują zapewne sporo osób. Nie ma w tym nic dziwnego, bo faktycznie mieszkanie w domu jednorodzinnym, bez sąsiadów pod nami czy nad nami, mając do dyspozycji swój prywatny ogród, jaki możemy urządzić po swojemu, to kusząca perspektywa. Niektórym osobom udaje się zrealizować takie marzenia i przechodzą z fazy pomysłu, do fazy realizacji. Jednym z etapów takiej realizacji jest wybór idealnego projektu. No właśnie, idealnego, czyli jakiego?
Dom w stylu rustykalnym - klamki, okucia i estetyczne dodatki dopełnią sielski klimat
Styl rustykalny to bardzo interesujący trend w aranżacji domów. Decydując się na tę konkretną stylistykę, warto zadbać o to, by każdy detal był spójny z naszym założeniem i odpowiadał gustom mieszkańców. Warto zatem znaleźć takie dodatki, które nie będą odbiegały stylistycznie od reszty wystroju – bo to detale dopełniają charakteru wnętrza.
Nowoczesne okna w stylu high-tech sterowane smartfonem
Dotknięcie jednego przycisku w aplikacji na smartfonie lub tablecie wystarczy,
by z dowolnego miejsca na świecie sterować oknami, roletami czy żaluzjami fasadowymi. Jest to możliwe dzięki inteligentnym rozwiązaniom, które zapewniają wygodę użytkowania, zwiększają bezpieczeństwo oraz wpływają na zmniejszenie zużycia energii.
Tradycyjna murowana czy szkieletowa - jaką technologią wybudować dom?
W 2016 roku zdecydowana większość sprzedanych projektów domów obejmowała nieruchomości budowane technologią murowaną. Ta najpopularniejsza metoda uznawana jest za najsolidniejszą i najtrwalszą.
Balustrady i poręcze schodów - aranżacyjne hity w 2017 r.
W tym roku najmodniejsze są balustrady i poręcze o oryginalnym wzornictwie, wykonane przede wszystkim ze szkła i stali lub będące wynikiem połączenia tych materiałów z ponadczasowym drewnem. Zobacz galerię z nowościami i daj się zainspirować.
Jaki odpływ będzie najlepszy w bezokapowym systemie orynnowania?
Funkcjonalność całego systemu rynnowego zależy od jakości poszczególnych elementów oraz ich prawidłowego montażu. Aby woda mogła być efektywnie odbierana z rynien i kierowana do rury spustowej – niezbędny jest dobrze dopasowany odpływ. Ma to szczególne znaczenie w przypadku systemu bezokapowego. Dedykowanym dla niego rozwiązaniem jest odpływ uszczelkowy.