Budowa i remont – lista artykułów
Czym kierować się przy wyborze projektu domu?
Gotowe projekty domów kupuje coraz więcej osób, w związku z tym na rynku pojawia się coraz więcej firm przygotowujących plany budynków. Jak pośród tylu dostępnych propozycji poradzić sobie z wyborem najlepszego projektu, który pomoże zbudować wymarzony dom? Zobacz, na co musisz zwrócić uwagę, zanim zdecydujesz się kupić gotowy projekt.
Jak wybrać schody wewnętrzne, aby współgrały z podłogą i wystrojem pomieszczeń?
Schody oparte na konstrukcji tradycyjnej czy nowoczesnej, z elementami stali, blachy i szkła? Ze stopniami z buku, dębu, jesionu czy może orzecha amerykańskiego? W naturalnym kolorze drewna czy o niestandardowym wybarwieniu? Sprawdź, jak dobrać schody w zależności od stylu dominującego we wnętrzu i zaaranżować spójną całość.
Koniec problemów z zamarzaniem wody w rynnach
Zamarznięte rynny w okresie jesienno-zimowym to ogromny problem dla właścicieli domów. Warto więc je przed tym zabezpieczyć. Dzięki temu nie dopuścimy do zniszczenia orynnowania i elewacji, sami zaś unikniemy zbędnych kosztów związanych z wymianą systemu odwodnienia dachu.
Współrzędne kartezjańskie i biegunowe – poradnik użytkowania aplikacji AutoCAD
Oprogramowanie AutoCAD pozwala na precyzyjne rysowanie, z tego względu, że każdy punkt w przestrzeni rysunku ma swoje współrzędne X, Y, Z. W przypadku rysunków płaskich (takie przykłady zostaną przytoczone w ramach niniejszego tekstu) wartość współrzędnej Z pomijamy. Przyjrzyjmy się za to pozostałym dwóm współrzędnym, wspomnianym w tytule.
Beton - jak dokonać odpowiedniego wyboru?
Beton, który z cywilizacją człowieka związany jest nieprzerwanie od 200 r. p.n.e., obecnie stanowi jeden z najczęściej wykorzystywanych materiałów budowlanych. Wznoszenie konstrukcji w postaci mostów, budynków, wiaduktów, a nawet dróg, świadczy o jego szerokim zastosowaniu i powszechnym użyciu. Warto jednak wiedzieć, że istnieją różne klasy i rodzaje betonu, które między sobą mogą znacznie różnić się właściwościami. Zastosowanie odpowiedniego betonu, w celu wzniesienia określonej konstrukcji, jest kluczowym elementem gwarantującym sukces przedsięwzięcia. Jakkolwiek wybór właściwego rodzaju, dla osoby spoza branży budowlanej, może nastręczać dużych trudności, pracownicy firmy CEMEX od lat służą radą i pomocą. Dla osób zainteresowanych tematyką przygotowano artykuł, który pozwoli poszerzyć wiedzę i zrozumieć, dlaczego klasa i rodzaj betonu są tak istotne.
PCV, stalowe czy z tytan-cynku - z jakiego surowca wybrać rynny?
Na pewnym etapie budowy domu każdy inwestor staje przed wyborem orynnowania dachu, gdyż nie tylko odpowiednie zaprojektowanie i montaż odwodnienia tej powierzchni to istotne elementy w zagwarantowaniu najwyższej jakości rynien. Równie ważne są surowce, z jakich wyprodukowano system rynnowy, a to właśnie od nich zależy jego trwałość, jakość oraz wydajność.
Jakie cechy powinny posiadać drzwi wejściowe?
Świetna termoizolacyjność, dobre zabezpieczenia przeciwwłamaniowe, trwałość oraz atrakcyjny wygląd – takie cechy powinny mieć dobre drzwi wejściowe. Budujący i remontujący domy coraz częściej szukają też drzwi, które jednocześnie można kupić na określony wymiar bez żadnej dopłaty.
Rodzaje tkanin wysokotemperaturowych i ich zastosowanie w przemyśle
Tkaniny wysokotemperaturowe są powszechnie stosowane w przemyśle. Niepalne, odporne na chemikalia i rozpuszczalniki, dlatego stosowane są do produkcji wyrobów, które mają styczność z ogniem. Są również doskonałymi tworzywami izolacyjnymi.
Na czym polega hybrydowy system grzewczy i jakie są zalety takiego rozwiązania?
O ogrzewaniu hybrydowym możemy mówić zawsze wtedy, gdy w danym obiekcie zastosowano dwa różne generatory ciepła. Najczęściej jednak hybrydowymi określa się takie rozwiązania, które wykorzystują połączenie kotła, zwykle na gaz lub olej, i powietrznej pompy ciepła. Na czym polega współpraca tych urządzeń? Jakie przynosi korzyści?
Ocieplenie budynku - płyta elewacyjna
Kryteria, które decydują o komforcie mieszkalnym to temperatura wewnątrz pomieszczenia i względna wilgotność powietrza. Przy temperaturze wynoszącej od 19 – 22°C optymalna wilgotność powietrza powinna wynosić około 40 – 60%. Ogromne znaczenie mają również „ciepłe” ściany w mieszkaniu; im wyższa temperatura ściany, tym bardziej klimat mieszkania jest odczuwany jako przytulny. Różnica temperatur pomiędzy ścianą, a temperaturą powietrza nie powinna być większa niż 3°C (w przedziale 19-20°C)