Budowa i remont – lista artykułów

Program Czyste Powietrze dla osób poszkodowanych w powodzi – kluczowy dobór urządzenia i prawidłowy montaż

12 grudnia została uruchomiona edycja programu Czyste Powietrze, przeznaczona dla osób poszkodowanych przez wrześniową powódź. Środki z programu można przeznaczyć na termomodernizację i zmianę źródła ogrzewania, a wśród możliwych do wyboru opcji są pompy ciepła, jedna z najbardziej efektywnych i ekonomicznych technologii grzewczych. NFOŚiGW zarezerwował kwotę 300 mln złotych, która zostanie przeznaczona dla mieszkańców województw śląskiego, opolskiego, dolnośląskiego i lubuskiego. Warunkiem otrzymania dofinansowania w jest wybór urządzenia z Listy ZUM, a obecność na niej jest gwarantem wysokiej jakości urządzenia. Jednak by uzyskać oczekiwany efekt, w przypadku każdego rodzaju źródła ogrzewania, kluczowy jest również prawidłowy dobór oraz montaż urządzenia.

Bezpieczne prace na wysokości z jezdnym podestem roboczym

Jezdne podesty robocze to grupa produktów zaprojektowana z myślą o pracach w magazynach, warsztatach czy zakładach produkcyjnych. W porównaniu z drabinami mogą stanowić samodzielne stanowisko robocze podczas długotrwałych prac na wysokości, zapewniając użytkownikom większy komfort i bezpieczeństwo. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych podesty ciągle zyskują nowe funkcjonalności. Tak jak SkyMatic, firmy KRAUSE, którego konstrukcja jest odpowiedzią na często zgłaszane przez fachowców potrzeby. Jakie?

Najnowsze trendy w użyciu czynnika chłodniczego w klimatyzacji samochodowej

Unia Europejska stale weryfikuje i aktualizuje zasady dotyczące uzupełniania systemów klimatyzacji czynnikami chłodniczymi. Oprócz ograniczeń co do ilości wykorzystywanej substancji, zmieniają się również wytyczne co do rodzaju czynników używanych do konkretnych układów chłodzących. Obecnie w klimatyzacjach samochodowych najczęściej stosuje się czynnik R1234f. Dlaczego i jakie są alternatywne opcje? Przejrzyj poradnik, a dowiesz się więcej.

Jak można się zabezpieczyć przed zmianami cen energii elektrycznej?

Sejm i Senat przejęły nowelizację ustawy o mrożeniu cen energii dla gospodarstw domowych do września 2025 roku - podkreśla Daniel Iwan, rzecznik prasowy TAURON Sprzedaż. I dodaje, że klienci koncernu mogą zagwarantować sobie stałą cenę za prąd nawet na dziesięć lat. Z oferty skorzystało już ponad 86 tys. gospodarstw domowych i firm.

Czy warto budować dom na zgłoszenie, czy lepiej z pozwoleniem na budowę?

Budowa domu do 70 m² bez pozwolenia cieszy się coraz większą popularnością w naszym kraju, szczególnie po zmianach w prawie budowlanym. Inwestorzy mogą realizować takie projekty w oparciu o uproszczone procedury, co obniża koszty i skraca czas realizacji. Jednak przed podjęciem decyzji co do tego, czy ubiegać się o pozwolenie na budowę, czy też nie, warto dokładnie zapoznać się z możliwościami oraz ograniczeniami tego rozwiązania.

Wybór papy na dach skośny z deskowanym poszyciem

Dobór odpowiednich materiałów na pokrycie dachu skośnego to kluczowa decyzja, wpływająca na trwałość całej konstrukcji budynku. W wielu przypadkach inwestorzy i wykonawcy decydują się na pełne deskowanie dachu oraz wykorzystanie papy bitumicznej jako warstwy wstępnego krycia. Takie rozwiązanie pozwala na zamknięcie stanu surowego i rozpoczęcie prac wewnątrz budynku oraz pozwala na elastyczność w planowaniu prac budowlanych - pokrycie zasadnicze można wówczas ułożyć w kolejnym sezonie. Dodatkowo, niesie za sobą wiele zalet użytkowych.

Przyszłość budownictwa z technologią z Marsa

PlanRadar wprowadza na place budów SiteView, czyli nowatorską funkcję, która zmienia sposób dokumentowania prac budowlanych, umożliwiając precyzyjne mapowanie obrazu na planach 2D i analizę zmian w czasie. Wystarczy regularny obchód po placu budowy z kamerą 360°, by stworzyć dokładny wizualny zapis każdego etapu projektu – od fundamentów po wykończenia. A to wszystko dzięki wykorzystaniu technologii SLAM (Simultaneous Localization and Mapping), stosowanej dotąd w robotyce i systemach autonomicznych, aby umożliwić urządzeniom lub robotom poruszanie się po nieznanych środowiskach.

Szlifowanie blach i profili – kluczowy proces w obróbce metali

Szlifowanie blach i profili to jeden z najważniejszych etapów obróbki metali, który wpływa na ich estetykę, funkcjonalność i trwałość. Dzięki tej metodzie można uzyskać idealnie gładką powierzchnię, usunąć zanieczyszczenia, a także przygotować elementy do dalszych procesów technologicznych. Choć szlifowanie jest często postrzegane jako rutynowa czynność, to ma ogromne znaczenie w wielu branżach – od motoryzacji, przez budownictwo, aż po przemysł elektroniczny.

Dofinansowanie do pompy ciepła poza programem Czyste Powietrze

28 listopada wstrzymano przyjmowanie wniosków do programu Czyste Powietrze. Jednak dostępne są inne programy wsparcia umożliwiające skorzystanie z dofinansowania na zakup pompy ciepła lub podniesienie efektywności energetycznej budynku. Programy Moje Ciepło i ulga termomodernizacyjna dla właścicieli domów jednorodzinnych, a także programy Grant OZE i Ciepłe Mieszkanie dla wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych oraz mieszkańców domów wielorodzinnych. Takie inwestycje pozwalają w krótkim czasie osiągnąć wymierne korzyści co do kosztów ogrzewania lub przygotowania ciepłej wody. Jak wskazuje ekspert Stiebel Eltron, pytania dotyczące możliwości uzyskania wsparcia w tym obszarze często pojawiają się w internetowych dyskusjach.

Obróbka metali CNC – precyzja i wszechstronność w nowoczesnym przemyśle

Obróbka metali metodą CNC (ang. Computer Numerical Control) to technologia, która zrewolucjonizowała sposób, w jaki powstają produkty z metalu. Od przemysłu lotniczego, przez motoryzację, aż po medycynę – CNC znajduje zastosowanie wszędzie tam, gdzie liczy się dokładność, powtarzalność i efektywność.


Stron: 1210 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4 5  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19447 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 272

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >