Budowa i remont – lista artykułów
Jak oszczędzić ciepło?
Niższa temperatura za oknem nie dziwi, w przeciwieństwie do chłodu w mieszkaniu. Jeśli da się go odczuć to znak, że czas zadbać o termoizolację
i przypomnieć dobre nawyki. Zachowamy ciepło w domu i pieniądze w portfelu.
Jak wykreować oryginalną elewację… kamieniem.
Wydawać by się mogło, że kamień to ciężki materiał budowlany, który można stosować tylko po spełnieniu szeregu warunków technicznych. Tymczasem nowoczesne rozwiązania umożliwiają montaż płyt z kamienia naturalnego na niemal każdej powierzchni. Przykładem jest system podwieszanej elewacji wentylowanej
Jaki grzejnik, do jakiego pomieszczenia wybrać?
W salonie, sypialni czy pokoju dziecięcym zainstalowany grzejnik powinien emitować łagodne ciepło i zapewniać czyste powietrze. W kuchni urządzenie to powinno samo przerywać pracę podczas częstego wietrzenia. Z kolei w łazience od grzejnika oczekujemy szybkiego wzrostu temperatury, a także jednoczesnego ogrzewania pomieszczenia i suszenia ręczników.
Okna idealne dla domu
Laserowo zgrzewany, w pełni zamknięty kształtownik o przekroju prostokątnym, którym zbrojone są teraz wszystkie okna zapewnia większą sztywność ram, a co za tym idzie większą stabilność okien podczas transportu i montażu.
Konstrukcja domu
Dom to pozornie prosta konstrukcja – ściany, dach, drzwi i okna. Jako inwestorów interesuje nas przede wszystkim efekt końcowy. Jeśli czasem zastanawiasz się, jak naprawdę wygląda wnętrze domu, mamy coś, co zaspokoi Twoją ciekawość.
Tynki gipsowe czy cementowo-wapienne? Każdy wybór jest dobry, nie każdy jest trafny
Podczas budowy domu czy gruntownego remontu mieszkania zadajemy sobie pytanie, jaki tynk położyć na ścianach i sufitach – gipsowy czy cementowo-wapienny? Od kilkunastu już lat nie sposób dowieść wyższości jednych tynków nad drugimi, stąd też pojedynek pomiędzy nimi pozostaje wciąż nierozstrzygnięty. I próżno szukać zwycięzcy, gdyż dyskusja o najpopularniejszych rodzajach tynków ma swoje źródło w ich odmiennych właściwościach.
Obciążenie śniegiem w systemie oddymiania okien.
Obciążenie śniegiem odgrywa niezwykle ważną rolę podczas doboru dachowych okien oddymiających. Warto pamiętać, że na skutek nieuwzględnienia tego wskaźnika i nieodpowiedniego doboru stolarki oraz współpracujących z nią siłowników system nie spełni swojej funkcji. Tym samym dym i trujące gazy nie będą mogły wydostać się na zewnątrz budynku, a akcja ewakuacyjna okaże się nieskuteczna.
BEZOKAPOWY system orynnowania - nowatorskie podejście do nieszablonowych projektów
Szczelne, niezawodne i solidne - to że systemy orynnowania powinny takie właśnie być jest oczywiste. Polska firma Galeco udowadnia jednak, że można oczekiwać znacznie więcej. Także tego, że będą niewidoczne.
Elementy ozdobne w oknach i drzwiach obiektów zabytkowych
Okna i drzwi stanowią nieodłączną część każdego budynku. Trudno nie doceniać ich ważnej funkcji użytkowej. Jednak poza swoimi walorami praktycznymi, powinny być dopasowane do architektury i niepowtarzalnego stylu obiektu, będąc tym samym jego doskonałą ozdobą. Zauważymy to szczególnie w budynkach zabytkowych, w których wykonane są z elegancko prezentującego się drewna. Stolarka okienno-drzwiowa swój dekoracyjny wymiar zyskuje również dzięki elementom ozdobnym takim jak szprosy, listwy i szkło witrażowe. To właśnie one wspaniale podkreślają wyjątkowy charakter obiektu.
Jak zamontować drzwi podnoszono-przesuwne?
Sukces drzwi przesuwnych składa się w 50% z wysokiej jakości produktu oraz w 50% z profesjonalnego montażu. Firma Quality Door System 24 to producent drzwi podnoszono-przesuwnych HS, który dzięki wiedzy i doświadczeniu, potrafi doskonale dopasować produkty do wysokich wymagań użytkowników. Jednak równie ważne jest odpowiednie osadzenie tak wymagających konstrukcji. Jak prawidłowo przeprowadzić montaż tego typu stolarki? Opowiada ekspert QDS24, Marcin Sroka.