Budowa i remont – lista artykułów
Już teraz warto pomyśleć o przyszłej zimie, ponieważ kryzys energetyczny pozostanie z nami na dłużej
Kryzys energetyczny, rosnące rachunki za prąd i ogrzewanie są wyzwaniem nie tylko dla indywidualnych odbiorców, ale też dla samorządów. Jedni i drudzy mają jednak do dyspozycji szeroki wachlarz działań i dotacji, z których mogą skorzystać, żeby obniżyć ich wysokość. Polska Zielona Sieć przez cały sezon grzewczy prowadziła kampanię „Ciepła zima”, w której pokazywała różne sposoby na obniżenie rachunków za energię. Jego częścią był m.in. specjalnie opracowany przewodnik online z listą programów i źródeł dotacji wspierających efektywność energetyczną.
Jak ochraniać dłonie podczas prac remontowo-budowlanych? Profesjonalne rękawice ochronne
Rękawice ochronne stanowią jeden z podstawowych środków bhp niezbędnych podczas prac na budowie, w czasie remontu, majsterkowania czy w ogrodzie. Powód jest prosty — część ciała, która najczęściej ulega obrażeniom i urazom to kończyny górne. Jak wskazują dane GUS, w I półroczu 2022 r. blisko 44 proc. wypadków dotyczyła właśnie rąk [1]. Miejscem szczególnie narażonym na wystąpienie siniaków, skaleczeń, poparzeń czy nawet cięższych obrażeń są dłonie. Dlatego warto zadbać o ich ochronę i zapatrzyć się w specjalistyczne rękawice, dostosowane do wykonywanych czynności i istniejącym na stanowisku pracy zagrożeniom oraz wymaganiom.
Powietrzna pompa ciepła NIBE F2040 - poznaj wady i zalety systemu
Nibe to szwedzka firma, która ma ponad 60-letnie doświadczenie w branży ogrzewania domowego i komercyjnego. Firma jest liderem na rynku kilku produktów do ogrzewania i chłodzenia. Specjalizuje się w gruntowych i powietrznych pompach ciepła. Dzięki szerokiej gwarancji i atrakcyjnej konfiguracji systemów, powietrzna pompa ciepła Nibe F2040, jest łatwa w instalacji, użytkowaniu i konserwacji. System jest również bardzo wydajny (A++) i cichy w obsłudze. Przyjrzyjmy się bliżej tej pompie ciepła, jej wadom i zaletom.
Termomodernizacja popularnych domów z czasów PRL typu kostka i stodoła - jak duże oszczędności przyniesie?
Odpowiednie ocieplenie PRL-owskiego domu „kostka” może zmniejszyć jego zapotrzebowanie na energię nawet o ponad 70%, generując w skali roku oszczędności na poziomie niemal 13 tys. złotych – wynika z analizy przykładowego obiektu tego typu. Takich budynków wybudowano w Polsce dziesiątki tysięcy, podobnie jak dwukondygnacyjnych domów z dachami dwuspadowymi, które również wzięli pod lupę autorzy opracowania. Jak twierdzą eksperci, ich termomodernizacja – szczególnie w czasach, kiedy ograniczenie zużycia energii ma zasadnicze znaczenie – to korzyść nie tylko dla pojedynczych gospodarstw domowych, ale również całej gospodarki.
Czy jest szansa na rządowe dofinansowania do pomp ciepła i fotowoltaiki?
Działania mające na celu poprawienie efektywności energetycznej budynków, a także zakładanie instalacji fotowoltaicznych, cieszą się ogromną popularnością. Z jednej strony pozwalają na znaczące zmniejszenie rachunków, a z drugiej gwarantują bezpieczeństwo energetyczne oraz cieplne. W przypadku tego typu inwestycji, zarówno w przypadku nowego domu, jaki i modernizacji już istniejącego, można liczyć na rządowe wsparcie finansowe. Pomoc ta wydaje się niezbędna, gdyż zgodnie z wynikami Raportu Polskiego Alarmu Smogowego, aż 4 mln domów w naszym kraju wymaga poprawy efektywności energetycznej.
Wykończenie elewacji czyste na lata i opłacalne ekonomicznie - innowacyjny zestaw Baumit CrystalSet
Tynk cienkowarstwowy, który nie brudzi się i nie szarzeje? Czy to w ogóle możliwe? Przedstawiamy innowacyjny zestaw z pierwszym na rynku tynkiem mineralnym w postaci pasty, dzięki któremu elewacja bardzo długo pozostaje krystalicznie czysta i niezwykle trwała!
Czy wszędzie wokół Wrocławia można wiercić studnie głębinowe?
Studnie głębinowe wygrywają z kopanymi pod względem bezpieczeństwa i wszechstronności. Jednak i w ich przypadku są takie rejony, w których wiercenie studni głębinowej może być technicznie trudne lub niezalecane z innych powodów.
Wybór geodety, jak nie popełnić największych błędów przy wyborze tego specjalisty
Geodeta to zawód odpowiedzialny i wymagający dużej wiedzy technicznej, który swoim obszarem odpowiedzialności za podjęte działania oraz ewentualne błędy przypomina zawód adwokata czy lekarza. Dlaczego?
Tańsza alternatywa dla dachówki ceramicznej , to dachówka cementowa – solidny dach w dobrej cenie
Dachówka cementowa z racji swojej wysokiej trwałości, atrakcyjnej ceny oraz bardzo wysokiej jakości pozostaje niezwykle popularnym i cenionym pokryciem dachowym. Najlepsze parametry techniczne zapewniają markowe produkty renomowanych producentów, takich jak CREATON Polska. W ofercie firmy znajdują się trzy dachówki cementowe – KAPSTADT, GÖTEBORG i HEIDELBERG dostępne w nowoczesnych, odpornych na czynniki zewnętrzne powłokach PLANAR oraz DURATOP PRO.
Dobre okna PCV - jak wybrać najlepsze okna dla siebie?
Dobrze dobrane okna to klucz do komfortu i oszczędności w mieszkaniu lub domu. Dzięki nim możemy cieszyć się ciszą, chronić się przed włamaniem oraz zminimalizować koszty ogrzewania. Wybierając okna, warto zwrócić uwagę nie tylko na cenę, ale także na wiele innych czynników.