Budowa i remont – lista artykułów

Kominki dachowe - zadbaj o wentylację

Nie ma nic ważniejszego niż dach nad głową. Trzeba o niego dbać i szybko reagować w razie jakichkolwiek awarii. W końcu dachy, choć wytrzymałe, zawsze mogą ulec awarii, wystawione są bowiem na działanie niesprzyjających, czasem nawet bardzo skrajnych warunków atmosferycznych. Dach nie jest czymś, nad czym człowiek zastanawia się na co dzień. A jednak od czasu do czasu warto to zrobić, bowiem dach to coś bardzo ważnego. Na dachu też są kominki wentylacyjne — a przynajmniej mogą tam być, jeśli dach jest właściwie wykonany. Kominek wentylacyjny to termin, który wielu może wydawać się obcy i nieznany. Warto się jednak z nim zapoznać.

Remont kamienicy – jak wybrać okna do mieszkania w kamienicy?

Mieszkanie w kamienicy z wieloletnią historią wiąże się z rygorystycznymi zasadami, które dotyczą prac remontowych. Renowacja starych kamienic jest bardzo problematyczna. Dużą uwagę przy remontach obiektów historycznych należy zwrócić na dobranie odpowiednich technologii i materiałów, jednak domowe zacisze w murach starego, klimatycznego budynku to dla wielu spełnienie marzeń. Na co trzeba się przygotować, planując wymianę stolarki okiennej? Oto kilka niezbędnych wskazówek.

Projekty domów jednorodzinnych Karola Nieradki łamią stereotypy o prefabrykacji

W obliczu rosnących kosztów budowy i wyzwań środowiskowych, coraz więcej prywatnych inwestorów zwraca się w stronę domów prefabrykowanych. W porównaniu do tradycyjnych konstrukcji, domy złożone z wyprodukowanych wcześniej komponentów mogą powstać w krótszym czasie, a ponadto wyróżniają się ekonomią procesu budowy, jak i późniejszej eksploatacji. Jednak czy to wszystko może iść w parze z wysokiej jakości architekturą? Najlepszym tego przykładem są projekty polskiego architekta, Karola Nieradki.

Gładź szpachlowa , która pozwala na uzyskanie gładkich, idealnych do malowania powierzchni

Optoplast Perfect Finish marki OPTOLITH to nowa, idealnie biała, wzmocniona włóknami, polimerowa gładź szpachlowa charakteryzująca się wyjątkowo łatwą aplikacją i bardzo prostą obróbką. Specjalna receptura opracowana na bazie drobno zmielonych minerałów pozwala na uzyskanie niezwykle gładkich, dekoracyjnych powierzchni pod malowanie.

Wsparcie finansowe z nowej wersji programu „Czyste Powietrze” na modernizację domu

Czyste powietrze i woda są nam niezbędne do życia. W sezonie grzewczym w wielu polskich miejscowościach najlepiej jednak wstrzymać oddech i nie otwierać okien. Wszystko przez smog, który szybko wdziera się do naszych płuc i domów. Szczególnie teraz, gdy koszty ogrzewania są wysokie, smogowy problem staje się (niemal dosłownie), mocno widoczny i wyczuwalny. Jaki jest sposób na ciepły, zdrowy dom bez smogu?

Precyzyjny i szczelny montaż warstwy paroizolacyjnej np. na poddaszu z nowym uszczelniaczem

Wśród właściwości nowego uszczelniacza Vario® DoubleFit+ znajdują się krótkotrwała odporność na zamarzanie do temperatury -30°C, bardzo duża przyczepność, długotrwała elastyczność połączenia i brak rozpuszczalnika w składzie.

Uszczelnianie technologią na bazie płynnych żywic - balkonów, loggii, tarasów dachowych i podcieni

Balkony, tarasy dachowe czy podcienie zimą są szczególnie narażone na oddziaływanie warunków zewnętrznych. Chcąc cieszyć się wygodami, jakie ze sobą niesie posiadanie balkonu, czy też tarasu, należy zadbać o ich prawidłową i szczelną konstrukcję.

Oszczędności na ogrzewaniu dzięki pompie ciepła z fotowoltaiką

Pompa ciepła to urządzenie, które wykorzystuje energię odnawialną, taką jak ciepło z powietrza, wody lub gleby do ogrzewania budynków. Jest to znacznie bardziej efektywne niż korzystanie z tradycyjnych źródeł energii, takich jak paliwa kopalne. Pompa ciepła wykorzystuje zjawisko odwrotnej absorpcji ciepła, aby przetwarzać ciepło z otoczenia na energię. W ten sposób pompa ciepła jest w stanie wytworzyć ciepło, które może być wykorzystane do ogrzewania budynków. Czy warto zamontować ją w domu wraz z fotowoltaiką?

Materiały uszczelniające do okien, drzwi I dachów w energooszczędnym domu

Często pod koniec lata wielu właścicieli domów i mieszkań rozpoczyna modernizację swoich lokali, żeby zdążyć przed sezonem grzewczym. Szukają więc sprawnej i sprawdzonej ekipy, która nie tylko szybko wymieni stare okna, ale również zagwarantuje wysoką jakość użytych technologii i materiałów.

Jak można poprawić jakość powietrza we wnętrzach? Materiały wykończeniowe, wytwarzające naturalne jony ujemne

Dom to miejsce, w którym szukamy wytchnienia po całym dniu wypełnionym różnymi zadaniami. Gdy jednak udaje nam się wygospodarować kilka chwil dla siebie, nierzadko okazuje się, że odpoczynek nie przynosi nam oczekiwanego ukojenia. Przyczyną braku właściwej regeneracji naszego organizmu może być niska jakość powietrza w pomieszczeniach, w których przebywamy.


Stron: 1210 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  75 76 77 78 79  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19464 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 121

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >