Budowa i remont – lista artykułów
Co to są dachy modułowe - czy warto tak wykończyć dach?
Ich pojawienie się na rynku niezaprzeczalnie zmieniło oblicze współczesnego budownictwa i architektury. Dachy modułowe, bo o nich mowa, cieszą się rosnącą popularnością zarówno wśród dekarzy, którzy cenią je za wyjątkową szczelność, trwałość oraz bezpieczeństwo, jak i inwestorów. Dla tych ostatnich nie bez znaczenia jest z kolei bogata różnorodność wzorów, powłok i kolorów.
Listopadowa oferta promocyjna narzędzi dla specjalistów z branży stolarskiej i budowniczej
W najnowszej ofercie można znaleźć w szczególności narzędzia umożliwiające wygodną i komfortową pracę podczas montowania ościeżnic, okien czy dopracowania powierzchni drewnianych, PCV i melaminowych. Są w niej również produkty do prac wykończeniowych, wspomagające montowanie np. płyt gipsowo-kartonowych czy ułatwiające zabezpieczenie przestrzeni przed zabrudzeniem. W obu przypadkach sprawdzą się podpory montażowe, w zależności od potrzeby - do mniejszych lub większych obciążeń.
Prywatny warsztat samochodowy - jakie są niezbędne elementy wyposażenia?
Każdy porządny warsztat samochodowy powinien odznaczać się profesjonalnym sprzętem i fachową obsługą klienta. Oprócz wykształconego personelu to porządne narzędzia i maszyny są wyznacznikiem rzetelnego przedsiębiorstwa. Wyróżnianie się na tle konkurencji to podstawa utrzymania się na rynku, a dzięki wyspecjalizowanemu wyposażeniu jest to ułatwione.
Jaki dodatek do prądu mogą otrzymać użytkownicy pomp ciepła i jak pozyskać środki?
Wielofunkcyjność, wygoda, ekologia, a także efektywne i ekonomiczne ogrzewanie mieszkania oraz wody – to tylko niektóre walory cieszących się coraz większym zainteresowaniem pomp ciepła. Rozwiązanie właśnie zyskuje kolejny atut – dodatek energetyczny do prądu. Ile użytkownik pompy ciepła może poprzez tę dopłatę zyskać oraz jak wnioskować o środki? Wyjaśniamy.
Nanoszony metodą natryskową preparat mocujący do wykładzin, paneli i płytek winylowych
Nowatorski dyspersyjny preparat mocujący UZIN U 5000 do układanych luzem wykładzin tekstylnych, paneli oraz płytek winylowych, który jest nanoszony wygodną metodą natryskową. Dzięki nowej formule aplikacji gotowy do użycia środek zapewnia ergonomiczną pracę, niskie zużycie oraz oszczędność czasu aż do 400% w porównaniu z tradycyjnymi klejami nanoszonymi wałkiem.
Prawidłowa kolejność - ocieplenie domu później wymiana pieca
Termomodernizacja to najbardziej opłacalna inwestycja budowlana. Zapewnia komfort cieplny w domu oraz ogranicza zużycie energii na ogrzewanie i klimatyzację, a to skutkuje znacznymi oszczędnościami pieniędzy. Najlepiej by była wykonana kompleksowo, czyli z wymianą pieca oraz termoizolacją. Na efekty, w tym opłacalność termomodernizacji olbrzymi wpływ ma kolejność wykonywanych prac. Eksperci zalecają w pierwszej kolejności ocieplenie, a następnie wymianę źródła ciepła.
Jak prawidłowo zabudować poddasze z użyciem konstrukcji z płyt gipsowo-kartonowych?
Aranżacja poddasza to dobry pomysł na powiększenie przestrzeni mieszkalnej budynku. Decydując się jednak na realizację takiego projektu, należy pamiętać o doborze materiałów, które zapewnią nowopowstałej strefie odpowiednią izolację akustyczną i termiczną, a także bezpieczeństwo przeciwpożarowe.
Czym się skutecznie uszczelnia nowoczesne fasady aluminiowo-szklane? Zastosowanie taśm butylowych
Nowoczesne ściany osłonowe wykonane z systemów profili aluminiowych i szkła pozwalają na tworzenie efektownych, przeszklonych fasad w budynkach biurowych, hotelach, obiektach użyteczności publicznej, a coraz częściej też domach jednorodzinnych. Wielkoformatowe powierzchnie elewacji wymagają jednak odpowiedniego uszczelnienia. Jakie rozwiązania zapewniają skuteczną ochronę przed działaniem czynników atmosferycznych i stratami ciepła?
Budowa dachu - co obniża koszt pokrycia dachu?
Na koszt położenia dachu składa się wiele czynników. Kluczowe znaczenie ma powierzchnia połaci oraz stopień skomplikowania architektury budynku. Równie istotny jest wybór konkretnych produktów i akcesoriów, a przede wszystkim pokrycia. Choć wydatki związane z położeniem dachu da się ograniczyć, to jednak nigdy nie wolno robić tego kosztem jego jakości i funkcjonalności. Gdzie więc należy szukać potencjalnych oszczędności?
Ocieplenie historycznego budynku z równoczesną ochroną przeciwpożarową
Rewitalizacja czy inaczej nadawanie nowego życia starszym obiektom, choć ma wielu zagorzałych zwolenników, nastręcza sporo trudności projektantom i inwestorom. Poza typowymi problemami z wilgocią czy dostosowaną do współczesnych wymagań izolacją termiczną, jednym z podstawowych kłopotów jest zapewnienie właściwej odporności ogniowej. Rozwiązaniem na wszystkie te dolegliwości architektonicznych „nestorów” jest spienione szkło komórkowe.