Budowa i remont – lista artykułów
Kiedy na elewacji pojawi się „efekt biedronki” - przyczyny i środki zaradcze
Czy biedronki są ładne? Oczywiście! Jednak efekt pojawiających się na elewacji kontrastowych kropek, przypominających tego sympatycznego owada, już niekoniecznie. Co to za zjawisko? Co je wywołuje? Jak mu zapobiec i co zrobić, gdy przysłowiowe mleko się rozleje? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w niniejszym artykule. Zacznijmy od początku.
Czy można zaoszczędzić na ogrzewaniu i jednocześnie utrzymać w domu komfort cieplny?
Przed nami trudny sezon grzewczy, nie tylko ze względu na ryzyko braku dostępności np. węgla, ale przede wszystkim z uwagi na wzrost kosztów ogrzewania, niezależnie od jego źródła. W szybkim tempie rosną ceny gazu, węgla, drewna… jest to problem, który dotyczy każdego z nas. To ostatnia prosta przed zimą, aby poradzić sobie z tym wyzwaniem. Poniżej kilka ważnych porad, jak to zrobić.
Podczas jesiennych porządków wokół domu nie zapominajmy o rynnach na dachu
Korzystając z dobrej pogody, warto nie tylko uporządkować teren wokół domu, ale także zajrzeć na dach budynku. Zanieczyszczenia, na przykład zalegające liście, mogą utrudniać działanie systemu rynnowego. Dobrze jest też sprawdzić, czy jakiś element nie uległ uszkodzeniu. Będziemy wówczas mieli pewność, że rynny będą właściwie spełniać swoją rolę nawet w trakcie najbardziej ulewnego deszczu.
Na wysokość rachunku za energię wpływa wybór odpowiedniej grupy taryfowej
Wartość zużytej energii to tylko część kwoty widniejącej na rachunku za prąd. Składa się na niego nawet kilkanaście pozycji, m.in. opłaty dystrybucyjne i podatki. – Część z nich to koszty stałe, ale większość to opłaty zmienne, zależne od naszego zużycia energii. To oznacza, że im mniej prądu zużyjemy, tym te kwoty będą niższe i tym niższa będzie ostateczna wartość rachunku – mówi Włodzimierz Cupryszak, ekspert ds. regulacji Polskiego Komitetu Energii Elektrycznej.
Na czym polega wymiana instalacji elektrycznej?
Sprawnie działająca, bezpieczna i bezawaryjna instalacja elektryczna jest niezwykle ważnym elementem każdego lokalu mieszkalnego. Niestety, w wielu starszych budynkach - zarówno jedno, jak i wielorodzinnych instalacja elektryczna, mimo pozornego działania może wymagać wymiany. Bardzo często słyszymy bowiem o sytuacjach, w których doszło do zwarcia i zapalenia się przestarzałych instalacji. Innym częstym problemem jest również ich niewydolność i przerwy w dostawie prądu. Aby do tego nie dopuścić należy zdecydować się na wymianę instalacji elektrycznej. Przyjrzyjmy się nieco bliżej temu, jak wygląda ten proces oraz z czym się wiąże.
Wytrzymałe przyczepy leśne
Przyczepy leśne muszą charakteryzować się wysoką wytrzymałością ponieważ ich użytkowanie odbywa się w ciężkich warunkach. Dowiedz się, co cechuje odpowiednią przyczepę leśną, na której niezawodność będziesz mógł liczyć.
W zabezpieczeniu posesji przed złodziejami pomogą okna z certyfikatem antywłamaniowym
Doświadczony włamywacz potrzebuje zaledwie 10 minut, by splądrować dom! Dzięki obserwacji wybranego obiektu, złodzieje często znają preferencje domowników dotyczące zostawiania otwartych okien lub uchylonych drzwi balkonowych podczas ich nieobecności. Co zatem możemy zrobić, by zabezpieczyć nasz dobytek przed włamaniem?
Drewno budowlane - jakie wybrać?
Odpowiednio dobrane drewno budowlane może posłużyć nam latami, a to niezwykle istotne podczas tworzenia wszelkich konstrukcji budowlanych. Drewno używane do stawiania szkieletów domów, a szczególnie dachów musi być niezwykle wytrzymałe i odporne na działanie zmiennych warunków atmosferycznych oraz wielu innych czynników, które są niezbędne, aby konstrukcja mogła być trwała i niezawodna. Na rynku znaleźć można kilka rodzajów drewna, które różnią się od siebie właściwościami, warto więc wiedzieć, które będzie najlepsze do naszej konstrukcji. Jeżeli planujecie niedługo budowę domu lub innej konstrukcji, w której niezbędne będzie użycie drewna budowlanego, koniecznie sprawdźcie nasze wskazówki, jakie dla was przygotowaliśmy i wybierzcie odpowiednie drewno do swojej budowli.
Tańszy prąd dla oszczędzających energię
– Cenę prądu dostarczanego do naszych domów kształtuje wiele czynników, ale wpływają na nią również nasze codzienne zachowania. Sami możemy więc przyczynić się nie tylko do obniżenia wysokości rachunków za energię, ale i wpłynąć na niższe ceny jej sprzedaży – mówi Maciej Maciejowski, ekspert Polskiego Komitetu Energii Elektrycznej. Jak wskazuje, dzięki zmianie drobnych, codziennych nawyków w odniesieniu do kilku najpopularniejszych sprzętów domowych polskie gospodarstwa są w stanie zaoszczędzić na rachunkach kilkaset złotych rocznie. PKEE udostępnił na swojej stronie specjalny kalkulator, który pozwala wyliczyć i zaplanować takie oszczędności.
Pompy SCHERZINGER i ich zastosowanie
Wszelkiego rodzaju przetłoczenia cieczy z punktu A do punktu B byłoby niezwykle trudne, gdyby nie istnienie pomp. To właśnie dzięki nim bez problemu możemy przetransportować substancje o różnej lepkości oraz stopniu zagrożenia. Jednym z ich rodzajów są pompy zębate. O ich zastosowaniu przeczytasz poniżej! Dodatkowo zapoznamy się z jednym z producentów, czyli marką SCHERZINGER. Dlaczego pompy SCHERZINGER są jednymi z najczęściej wybieranych? Czym się charakteryzują oraz w jakich modelach występują, dowiesz się już za moment!