Budowa i remont – lista artykułów
Nowość na rynku - wełna mineralna z rekordowym, najniższym w Polsce współczynnikiem przewodzenia ciepła lambda
Współczynnik przewodzenia ciepła lambda to kluczowy parametr decydujący o efektywności zastosowanego materiału izolacyjnego. Im niższa jego wartość, tym skuteczniej izolacja chroni dom przed utratą ciepła lub nagrzewaniem się, a to z kolei wpływa na wysokość rachunków za ogrzewanie zimą i chłodzenie latem. Z myślą o zapewnieniu budynkom maksymalnej efektywności energetycznej i zmniejszeniu kosztów ich eksploatacji marka ISOVER stworzyła produkt o rekordowo niskim współczynniku przewodzenia ciepła. Dzięki pracy specjalistów i zastosowaniu innowacyjnej technologii powstała wełna mineralna MULTIMAX 30 PRO, która wyróżnia się najniższą lambdą w Polsce, wynoszącą zaledwie 0,030 (W/mK).
Zadbaj o swój dom, zanim zrobi się zimno i mokro
Tegoroczne prognozy pogodowe przewidują zimę cieplejszą niż zwykle, jednak częściej mają występować opady deszczu. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wskazuje, że temperatura w całym kraju ma być nieco wyższa niż średnia z lat 1991-2020. To jednak nie oznacza braku wyzwań. Częstsze i bardziej intensywne opady deszczu będą wymagać przygotowania naszych domów na nadchodzące warunki pogodowe.
Jak dostawca energii może wspierać zrównoważony rozwój miast?
Co roku pod koniec września w wielu krajach obchodzony jest Światowy Tydzień Działania na rzecz Celów Zrównoważonego Rozwoju. Wydarzenie pozwala połączyć lokalne i międzynarodowe inicjatywy, wzmocnić wydźwięk działań i stworzyć globalny ruch przyczyniający się do realizacji tych celów. Zgodnie z tymi założeniami działa także stołeczny Stoen Operator. Dostarcza energię elektryczną do ponad miliona odbiorców w stolicy i okolicach, a jednocześnie dba o ochronę klimatu na poziomie lokalnym.
Nowoczesne standardy w transporcie zakładowym, w magazynach wielkopowierzchniowych - wyznacza robotyzacja
Wdrożenie zautomatyzowanych systemów transportu w oparciu o autonomiczne roboty mobilne to jeden ze sposobów na wykorzystanie rozwiązań oferowanych przez Przemysł 4.0. Roboty przemieszczające się samodzielnie po magazynach wielkopowierzchniowych, pozwalają realizować procesy zgodnie z przewidywaniami, zapewnić ciągłość dostaw i wysoką precyzję załadunku oraz rozładunku, utrzymać stałe koszty procesów, a także zwiększyć poziom bezpieczeństwa procesów i personelu w zakładzie. Efekty te są osiągalne dzięki prawidłowemu przygotowaniu wdrożenia systemów transportu do możliwości, a przede wszystkim potrzeb konkretnego magazynu.
Materiały budowlane dedykowane montażowi i izolacji stolarki otworowej
Stolarka budowlana jest jednym z kluczowych elementów w budownictwie. Ma ona znaczenie dla funkcjonalności, komfortu, bezpieczeństwa, estetyki, a także efektywności energetycznej budynków. Jednak równie ważny jest odpowiedni wybór materiałów do montażu drzwi i okien. Dzięki nim optymalne połączenie tych elementów z pozostałym częściami budynku pozwoli korzystać z lokalu przez lata. Na rynku dostępne są różne produkty do montażu, o takich funkcjonalnościach, które zapewniają właściwe działanie stolarki, co przekłada się na stan budynku.
Wyjątkowe wyzwania budowy obiektów sportowych: jak doświadczenie generalnego wykonawcy może pomóc
Inwestycje w obiekty sportowe to przedsięwzięcia, które łączą w sobie pasję do sportu, troskę o rozwój lokalnej społeczności i dążenie do poprawy infrastruktury. Budowa stadionów, hal sportowych czy kompleksów rekreacyjnych to jednak zadania wymagające precyzji, wiedzy technicznej oraz zaawansowanego planowania. Aby inwestycja zakończyła się sukcesem, konieczne jest uwzględnienie szeregu wyzwań technicznych, logistycznych oraz środowiskowych, z którymi pomoże sobie poradzić doświadczony generalny wykonawca.
Prawidłowe wykonanie hydroizolacji w łazience - na co trzeba zwrócić szczególną uwagę?
Łazienka to jedno z tzw. pomieszczeń mokrych, a więc szczególnie narażonych na działanie wody. Stały kontakt posadzki i ścian z wilgocią może powodować nie tylko korozję biologiczną, czyli wystąpienie nieestetycznych i szkodliwych dla zdrowia pleśni i grzybów, ale też powolną degradację konstrukcji budynku np. w skutek korozji zbrojenia w elementach żelbetowych. Aby skutecznie zabezpieczyć podłoże i przegrody budowlane w łazience oraz sąsiadujących z nią pomieszczeniach przed przenikaniem do nich wody konieczne jest wykonanie hydroizolacji. Ważne jednak, by przeprowadzić ją prawidłowo, pamiętając o odpowiedniej kolejności prac, oraz zastosować sprawdzone i kompatybilne ze sobą produkty.
Gotowa do użycia gładź, nie wymagająca mieszania z wodą
Producenci chemii budowlanej muszą nadążać za rynkowymi zmianami i dostosowywać ofertę do zmieniających się oczekiwań i preferencji wykonawców. Obecnie najbardziej pożądane są wyroby zapewniające nie tylko bezpieczeństwo i wygodę w pracy, ale dające także wymierne korzyści
w zakresie przyspieszenia tempa robót. Na tym tle nie dziwi rosnąca od kilku lat popularność gładzi gotowych, stosowanych podczas budowy lub remontów do ostatecznego wykończenia powierzchni ścian i sufitów.
Inteligentne sterowanie systemem ogrzewania i chłodzenia płaszczyznowego
Systemy ogrzewania i chłodzenia płaszczyznowego są znane ze swojej efektywności energetycznej. Warto jednak wiedzieć, że skutecznym sposobem na pełne wykorzystanie ich potencjału jest optymalne sterowanie. Dobrym punktem wyjścia są sterowniki, które zapewniają podstawową kontrolę nad systemem ogrzewania i chłodzenia. Jednak żeby uzyskać maksymalną wydajność, wygodę i komfort cieplny w pomieszczeniach, najlepiej zdecydować się na inteligentny system sterowania.
Worki foliowe w branży budowlanej
Foliowe worki znajdują zastosowanie w wielu branżach, jednak to właśnie w tej budowlanej okazują się wyjątkowo przydatne i trudno wyobrazić sobie bez nich jakikolwiek remont. Pojemne i wytrzymałe worki sprawdzają się w tych oczywistych momentach, mogą również przydać się w mniej spodziewanych przypadkach. Przeanalizujmy więc rolę worków foliowych, które warto mieć przy sobie zarówno podczas remontów generalnych, jak i drobnych renowacji.