Budowa i remont – lista artykułów

Dlaczego warto zabezpieczyć elewację przed smogiem?

O smogu najczęściej mówi się w kontekście jego szkodliwości dla środowiska i naszego zdrowia. Trzeba jednak wiedzieć, że oddziałuje negatywnie także na fasady budynków, obniżając ich trwałość i walory dekoracyjne. Warto o tym pamiętać, wybierając tynk elewacyjny. W zależności od decyzji, jaką podejmiemy na tym etapie, możemy sporo zyskać lub też sporo stracić.

Ile kosztuje powietrzna pompa ciepła?

Powietrzne pompy ciepła są rozwiązaniem, które stosuje się coraz powszechniej – są tanie w montażu, wydajne i ekologiczne. Trzeba jednak wiedzieć, że koszt powietrznej pompy ciepła jest wyższy niż innych urządzeń grzewczych np. kotła gazowego. Wciąż jednak koszt ten można obniżyć, o czym napiszemy w dzisiejszym artykule. Wskazujemy również czynniki kształtujące cenę tego urządzenia. Zapraszamy!

Cement włóknisty: kolejny materiał na siding

Jak łatwo zrozumieć na podstawie nazwy, włókno-cement to cement, w składzie którego oprócz piasku kwarcowego, znajduje się gęste włókno (fibra). Do mieszanki wprowadzane są między innymi dodatki poprawiające właściwości gotowego materiału. W tej kompozycji kompozytowej nie ma azbestu, chloru, formaldehydu. Podstawowym składnikiem jest cement (więcej niż 2/3), reszta to włókno (do 20%), wypełniacze mineralne, woda oczyszczona i wszelkiego rodzaju dodatki (uniepalniacze, plastyfikatory, dodatki zwiększające elastyczność itp.).

Bramy garażowe – rodzaje i zastosowanie

Brama garażowa to wizytówka nieruchomości i szansa na lepsze zabezpieczenie pojazdu. Na jakie bramy garażowe warto zwrócić uwagę i w jaki sposób podchodzić do takiego zamówienia, żeby nie popełnić błędów jakościowych? Poniżej kilka praktycznych wskazówek dla osób przymierzających się do tej inwestycji.

Silikonowa farba elewacyjna doskonale odporna na warunki atmosferyczne

Silcosan - gotowa do użycia, hydrofobowa, mineralnie matowa farba na bazie żywicy silikonowej. Jej specjalna formuła powoduje, że jest odporna na działanie agresywnych substancji z zanieczyszczonego powietrza oraz wykazuje wysoką zdolność odpierania wody opadowej, poprzez jej perlenie się na powierzchni i efekt samooczyszczenia. Farba odporna jest również na porastanie grzybów i glonów.

Jak działa pompa ciepła?

O pompach ciepła słyszy się coraz częściej i to nie tylko w przypadku budowania nowych domów, ale także w kontekście dotacji rządowych z Programu Czyste Powietrze, gdzie obok korzystnego wsparcia finansowego na termomodernizację budynków, można zyskać dofinansowanie na montaż pompy ciepła. Jak działa tego typu urządzenie i dlaczego pompy ciepła są jedną z najlepszych alternatyw dla innych systemów ogrzewania?

Trwały i zadbany dach przez lata, dzięki tym kilku zabiegom pielęgnacyjnym

Dach nieustannie narażony jest na działanie wielu czynników zewnętrznych, takich jak zmiany temperatury, opady atmosferyczne czy kontakt z różnego typu zanieczyszczeniami. Utrzymanie jego wysokiej funkcjonalności wymaga regularnego wykonywania rozmaitych prac serwisowych, które pozwolą cieszyć się pięknym i trwałym pokryciem dachowym. Jakie dokładnie czynności wchodzą w jego zakres? Które z nich możemy wykonać samodzielnie, a które powinniśmy zlecić dekarzowi?

Rodzaje konstrukcji i sposoby montażu schodów wewnętrznych

O wygodzie korzystania ze schodów decyduje wiele czynników, zarówno kształt konstrukcji, wymiary stopni i szerokość biegu, jak i ich usytuowanie. To właśnie od miejsca, w którym zainstalujemy schody zależeć będzie funkcjonalność przestrzeni mieszkalnej oraz to, jaką rolę będą pełnić we wnętrzu – czy wyłącznie komunikacyjną czy dodatkową, dekoracyjną. Zobaczmy, jak prezentują się schody w zależności od rodzaju oraz miejsca montażu?

Dlaczego warstwa wstępnego krycia dachu jest bardzo ważnym elementem podczas jego budowy?

Na prawidłowe funkcjonowanie dachu składa się wiele elementów. Niezwykle ważną część całej jego konstrukcji stanowi warstwa wstępnego krycia. Jej zadaniem jest zabezpieczenie materiałów termoizolacyjnych przed zawilgoceniem. Najnowocześniejszym rodzajem produktów pełniących funkcję warstwy wstępnego krycia są membrany dachowe. Do alternatywnych rozwiązań, o niższej cenie, ale gorszych parametrach technicznych, należą folie paroizolacyjne oraz papa. Warto pamiętać, że od skuteczności wybranego produktu zależy ochrona konstrukcji dachu przed wilgocią, a tym samym jego żywotność.

Często popełniane w spoinowaniu płyt gipsowo-kartonowych – jak ich unikać?

Ściany gipsowo-kartonowe są obecnie wykorzystywane przez wiele osób do budowy ścian działowych, sufitów oraz innych elementów.


Stron: 1210 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  90 91 92 93 94  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19461 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 257

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >